Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринку

Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринкуСовіньйон-блан (Совіньон Блан) – це сорт винограду для легких білих вин, які в колі сомельє іменують «літніми». Постачання цього винограду відбуваються в основному з французької провінції Бордо, на території якої раніше і культивували цей сорт. Найменування, на думку фахівців, походить від « sauvage » — дикун, вказуючи на дикі коріння винограду. Совіньйон Блан є технічним сортом винограду, це означає, що вино з нього поставляється в промислових масштабах і доступно за умовно невеликою ціною.

Особливості сорту і геолокація

Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринкуТрадиційно, сорту Совіньйон-блан приписують спорідненість з Савиньоном і, отже, походження в долині Луари, що знаходиться в провінції Бордо. Пізніше з’явилася теорія, що прабатьком «дикого» білого винограду є сімейство Карменер з регіону Медок, однак це заперечується через відмінності смакових якостей сортів. Документи підтверджують лише період селекції сорти, датований 18-19 століттям. Перші згадки про використання винограду в промислових цілях прописані 1880-х роках, тоді цей вид був представлений на престижній виставці в Каліфорнії.

Сучасний виноград Совіньон Блан росте не тільки в Бордо, але також і в Каліфорнії, Іспанії, Румунії, Молдови та Німеччини. Пізніше сорт дикого винограду завезли до Австралії, і тепер промислова зона виготовлення білого вина на цьому континенті спирається здебільшого на Совіньон Блан. Що стосується геолокаціі, то Совіньон (біле) і Савіньон (червоне) воліють схожі зони, але не ростуть разом. Примітно, виноград Совіньон Блан входить в п’ятірку найбільш масштабних за охопленням території, тільки у Франції площа земель, засаджених цих виноградом перевищує 26 тисяч гектар.

Також рекомендуємо прочитати: Читайте також: Північно-західна Іспанія — регіони виноробства і вина

Гронка білого винограду Совіньйон Блан має конусну форму, ягоди розташовані дуже близько один до одного, плоди м’ясисті з маленькою кісточкою. Ця різновид схильна до всього кількох видів типових захворювань і шкідників, однак, має низьку холодостійкістю, що ставить перед виноробом необхідність ретельно підбирати плантацію під даний сорт.

Виноград вкрай схильний до сірої гнилі, особливо в тих регіонах, які відрізняються високою вологістю. На смак ягоди цього сорту кислуваті, терпкі. Колір плодів суттєво варіюється від блідо-зеленого до насиченого золотистого, листя, як правило, п’ятипалі, невеликого розміру, лоза сильно в’ється, що дозволяє винограду витримувати невеликий перепад температури і вітер.

Смакові якості вина

Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринкуСорт винограду Совіньйон Блан відрізняє легкий смак і приємний, пряне післясмак. В залежності від території, де був вирощений виноград, змінюється і аромат витриманого вина. Ось деякі з них:

  • аромат смородини;
  • аромат аґрусу;
  • запах свіжоскошеної трави.

Початковий білий виноград Совіньон Блан також отримав декілька «последышей»:

  • Gris;
  • Noir;
  • Violet.

Читайте також: червоне Грузинське вино сапераві: опис, ціна та фото

Gris володіє найбільш легким смаком і використовується як десертне вино, більш темні сорти Noir і Violet володіють набагато більш витриманим смаком, їх аромат виражений сильніше, а післясмак більш солодке. Незалежно від обраного сорту, чи то білий Совіньон Блан або одна з більш темних селекцій, отримане вино володіє відмінним смаком і легко п’ється. Так, наприклад, вино «Уна Делисия» (Совіньон Блан) називають літнім, як і більшість напоїв, виготовлених з цього сорту. Таке прізвисько алкоголь отримав за досить низьку міцність.

Елітне вино

Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринкуНа території Франції вино Совіньон Блан відноситься до розряду Cepages nobles, що означає його високий статус і привілейованість. Однак широке поширення винограду призвело до того, що вартість пляшки дещо знизилася, навіть за умови продуктивності всього в 60 гектолітрів на гектар. Отримане біле вино все ще вважається елітарним напоєм, але от купити її стало значно простіше. Дізнатися справжній Совіньон Блан досить просто, цей напій володіє винятковим кислуватим смаком і яскраво вираженим ароматом, найчастіше аґрусу.

Отриманий напій поставляється на експорт в промислових масштабах, так що виявити справжній Совіньон Блан на полиці навіть невеликого магазину нескладно.

Una Delicia

Описаний сорт винограду Совіньйон Блан, представлені вироблені вина, їхні смакові якості та позиція на ринкуНайбільш поширеним вином з білого винограду після шардоне є Una Delicia (Уна Делисия Совіньон Блан). Країна-виробник – Італія, розряд десертних вин. Подається в якості столового вина до рибних страв або ж як десертного вина з сиром. Володіє легким смаком. Крім білої різновиди, існує також «Уна Делисия Карманер», більш терпкий і солодкий напій. Широко поставляється в СНД, де зайняло нішу вин середньої цінової категорії.

Читайте також: Північна Каліфорнія виноробство в регіоні і місцеві вина

Біле вино «Уна Делисия» володіє декількома міжнародними нагородами і є одним із самих іменитих в середовищі промислових. На відміну від шардоне, першого по популярності напою в світі, смак «Уна Делисия» більш яскравий і насичений, а ось фортеця залежить від ряду інших факторів, серед яких в тому числі витримка і регіон вирощування. Традиційно, виноград з більш помірного клімату робить вино більше терпким.

Підробки і оригінал

Сорт винограду Совіньйон Блан є одним з найпоширеніших у світі. Природно, що такий популярний вид винограду став об’єктом для різного роду підробок. Відрізнити справжній Совіньон Блан від імітації можна, як вже згадувалося раніше, за висловленим, терпкого аромату. Крім того, завжди варто звертати увагу на наявність сертифікатів, країну виробника та наявність засвідчують якість знаків.

При купівлі вина в невеликому магазині або ТЦ варто звернути увагу на наявність або відсутність спереду пляшки емблеми під сургуч, якщо вона не чітка або пошкоджена, то можливо покупець зіткнувся з підробкою.