Приготування пальмової горілки, як треба пити напій арак

Приготування пальмової горілки, як треба пити напій аракАрак – напій, що містить від 30 до 60% алкоголю. Переважно користується популярністю на Сході: в Ірані, Індії, Сирії, Центральної Азії. Напій арак придумали близько 300 років тому, однак точних згадок, де його вперше виготовили, немає. Але іранці вважають, що горілка арак була створена на території саме їхньої держави, і після цього вона поширилася по всьому сходу.

Легенда свідчить, що така назва походить від арабського слова, яке в перекладі означає «піт», «потіти». Це логічно обгрунтоване, оскільки процес дистиляції здійснюється саме так. Під час виготовлення напою з’являється конденсат, який через деякий час перетворюється в спирт.

Спочатку горілку готували з виноградного макухи з цукром. Пізніше склад змінився, і почали застосовувати різні компоненти. Наприклад, горілку стали робити з:

 • рису;
 • сливи;
 • інжиру;
 • фініків.

Історія походження пальмової горілки

З’явившись близько 300 років тому або завдяки іранським торговцям, чи війську Чінгісхана з Монголії, горілка арака швидко завоювала всі східні країни.

У 1630 році цей напій згадав у своїй книзі Евлія Челебі, після того як побував в Туреччині.

Читайте також: Рецепт шнапсу: як приготувати і як правильно пити

Спочатку, як говорилося вище, напій готувався з виноградного макухи і кумису (це залежить від місця розташування). Зараз цю горілку роблять з найрізноманітніших продуктів.

З чого готують напій арак

Приготування пальмової горілки, як треба пити напій аракНезважаючи на те, що це може бути узбецька, осетинська горілка, по суті, це всім відомий самогон. Інакше кажучи, ця горілка – результат очищення або переробки спиртовмісної бражки, і неважливо узбецький це процес приготування або осетинський. Це ще одна схожість, крім назви, яка їх ріднить. А далі йдуть тільки відмінності. В першу чергу вони стосуються первинного джерела і фінальної фортеці східного напою.

У кожній країні вміст спирту в араку коливається від 30 до 60 градусів.

Щодо матеріалу для виробництва горілки, арак готують з компонентів рослинного і тваринного походження. Розглянемо деякі приклади. Монголи для приготування арака використовують кумис – перебродило молоко коні. Арабські країни за основу сировини беруть виноград, а отриманий напій вони наполягають на аніс. В азіатських країнах, як правило, виробляють рисову горілку. Іноді склад поповнюється іншими інгредієнтами. Це може бути:

 • трава;
 • рослинні насіння;
 • мед;
 • спеції.
 • Читайте також: Д. І. Менделєєв тією людиною, хто придумав горілку?

  Кожен регіон використовує свої компоненти за смаком. Родичами цього напою є грецьке узо, турецький раки, болгарська ракія.

  Вплив на організм

  Дотримання норми в 30 мл у день принесе лише користь. Вона допомагає при лікуванні шлунка, верхніх дихальних шляхів (ГРВІ, грип, бронхіти), підвищеному тиску, атеросклерозі, покращує імунну систему, допомагає в циркуляції крові, знімає втому, слабкість, знижує ризик серцевого нападу і позитивно впливає на сексуальну функцію чоловіків.

  Суворо заборонено пити арак людям із захворюваннями ШЛУНКОВО-кишкового тракту (гастрит, виразка), серцево-судинної системи, особливо в момент їх загострення, жінкам в положенні і годуючим матусям.

  Ні в якому разі не пийте арак, куплений з рук – ви уявлення не маєте про продукт, який купуєте. Підробки з сурогатом, недотримання правил особистої гігієни під час приготування горілки – біч східних країн. Ви можете отримати не тільки напій, але і серйозні хвороби (аж до летального результату). Але і приготована промисловим методом горілка, не може гарантувати якість і звичний склад.

  А ось європейці вкрай рідко по достоїнству оцінюють цей вид спиртного, навіть якісний.

  Як пити арак правильно

  Є 2 способи.

  Приготування пальмової горілки, як треба пити напій арак1) Цей напій розбавляють чистою водою. Співвідношення 1:2. На 1 частина горілки припадає 2 частини чистої води. Можна пити горілку з льодом.

  Читайте також: Очищення самогону молоком: покроковий процес домашньої очищення

  Важливо пам’ятати: якщо напій наполягали на аніс, то спершу потрібно розбавити його водою, і тільки потім класти лід.

  Цей спосіб можна вважати традиційним.

  2) Цю горілку п’ють в чистому вигляді, тобто не розбавлену. Росіяни віддають перевагу саме цьому способу вживання араку. Це з-за того, що у східного самогону досить специфічний присмак. І не кожен може з задоволенням пити дрібними ковтками.

  Закускою до араку можуть служити горішки, сир, баклажанове соте.

  Арака осетинська

  Один із зразків східного виготовлення самогону. В даній ситуації арак – традиційний осетинський самогон, який, як правило, готують на кукурудзу і ячмінь. Рідко використовуються інші зернові рослини. За класичним рецептом при виготовленні горілки не задіюється цукор. Завдяки цьому самогон володіє м’яким, приємним смаком.

  Осетинська арака зазвичай не дуже міцна, всього 23-27 градусів. Часто це рідина прозорого кольору з терпким запахом і жовтуватим відтінком.

  Справжні цінителі кажуть, що осетинська горілка за смаком і запахом, дуже схожа на шотландський віскі.