Простий самогонний апарат своїми руками – етапи виготовлення

Простий самогонний апарат своїми руками  етапи виготовленняСамогон своїми руками і його підвиди — коньяк, хлібне вино, наливка, завжди користувалися популярністю. Хоча б раз, але всі замислювалися, як зробити простий самогонний апарат в домашніх умовах? У хід йдуть питання господарям прекрасною наливки: як змогли, що використовували, як навчилися і т. д. Більш або менш ознакомясь з першими кроками, слідом йде вивчення сайтів інтернету.

Перш ніж безпосередньо перейти до конструкції, розповімо невеличку передісторію.

Екскурс у минуле

Китай, 4 століття до нашої ери. Китайський алхімік, перегнавши вино кілька разів, отримав перший домашній самогон. Надалі цією технікою користувалися як греки, так і єгиптяни. Пристрій сам по собі, в більшій мірі, було виготовлено з каменю. Лише араби почали його удосконалення, замінивши камінь на мідь. Таким чином, брага почала розігріватися рівномірно і видаляти сивушні масла, створюючи напій, який можна було вживати без шкоди для здоров’я.

Також рекомендуємо прочитати:

 • 9 століття. Персія і винахід змійовика, але не зовсім повноцінний.
 • 10 століття — розквіт самогонного справи. Знахарі і алхіміки створюють самогон, додаючи в нього еліксири.
 • 15 століття— удосконалення змійовика. Базил Валентин опускає змійовик в холодну воду, тим самим збільшуючи конденсат спирту.
 • 17 століття – царю Олексію Михайловичу в дар з Венеції привозять у подарунок агрегат. Так, і розпочинається історія російської самогону, адже до цього моменту на Русі вживали лише брагу і медовуху.

Принцип роботи самогонного апарату

Перейдемо безпосередньо до нашого питання «Як зробити пристрій самогонного апарату?» Щоб виготовити простий агрегат власними руками, потрібно мати уявлення про схему самогонного апарату, його головних складових;

 • Перегінний куб
 • Змійовик, він же холодильник
 • З’єднувальні шланги
 • Дефлегматор, барботер
 • Дистилятор
 • Перегінний куб

  Що таке «перегінний куб»? Це резервуар, де в процесі нагріву закипає брага. Для куба краще всього брати скороварку, так як вона відрізняється одним дуже хорошим гідністю — герметичністю. Зайве тиск скороварка нейтралізує штуцером, який представляє собою готовий вихід для парів спирту, за умови, що з нього виймуть клапан.

  Далі, штуцер з’єднується зі змійовиком, тобто холодильником. Поєднати ці два пристрої можна за допомогою металевої нержавіючої трубки, або ж шлангом. Крім, скороварки можна використовувати і інші ємкості, наприклад, молочні бідони, емальовані каструлі можна також приготувати самогонний апарат з фляги. Головне, щоб куб був містким і герметично закритим.

  Змійовик

  Простий самогонний апарат своїми руками  етапи виготовленняХолодильник для самогонного апарату зі змійовиком є надійним і міцним рішенням для того, щоб виготовити самогонний апарат своїми руками. Також можна взяти вже готовий лабораторний холодильник, але це непрактично, так як скло дуже крихке і це може привести до проблем.

  Ще одна перевага холодильника зі змійовиком — його дешевизна. Збирається він з трубки, наприклад, мідної, яка продається в будь-якому господарському магазині.

  Для того щоб зробити холодильник для самогонного апарату своїми руками з трубки, потрібно обмотати її навколо труби потрібного діаметра деяку кількість разів. Потрібно відзначити, що для того, щоб трубка не ушкодилася в неї треба засипати пісок.

  Далі з’єднуємо змійовик з ємністю. Важлива умова — добре забите місце входу і виходу змійовика. Після, робимо в резервуарі ще дві дірки: одне для охолоджуючого розчину, інше для його виходу. Потім, подаємо охолоджуючий розчин (воду).

  З’єднувальні шланги

  Як і було сказано, холодильник і перегінний куб з’єднуються між собою або трубкою (іноді мідної, іноді з нержавіючої сталі), або ж шлангами. Який же шланг вибрати, щоб самогон своїми руками вийшов смачним? Адже не секрет, що матеріал може впливати на смак. Найоптимальнішим варіантом вважається силікон, який не піддається хімічній реакції з парами спирту. Отже, самогон не буде мати сторонніх запахів і смаків, як це може виникнути у разі використання гумового шланга.

  Дефлегматор і барботер

  Для того, щоб при виготовленні свого самогону в нього не потрапляли сивухи, які вкрай некорисні для людського організму, самогонний апарат своїми руками доповнює пристрій — дефлегматор, який є ємністю 1-3 літра. Його слід розмістити посередині між ємністю і холодильником. У ньому відбувається конденсація киплячих компонентів, далі шкідливі речовини при попаданні в дефлегматор більше не піддаються кипіння.

  Не забуваємо про барботер. У складовій самогонного апарату він являє собою багатофункціональний елемент, що ароматизує, фільтрує і прискорює процес.

  Для того щоб виготовити барботер для самогонного апарату своїми руками потрібно взяти за основу скляну банку з гвинтовою кришкою. Ємність 2-3 літра. Далі, в кришці робляться 2 отвори для трубок. Діаметр 0.5-1 див. Обов’язкова умова — герметизація.

  Принцип роботи барботера в домашньому самогонному апараті наступний: пар, який проходить по трубці і згущується, тим самим осаджується у вигляді рідини на дно, поки транец довгої трубки не опуститься в рідину. Починається процес кипіння. Спиртові пари надходять у холодильник, сивухи ж залишаються в банку. Для поліпшення якості самогону можна використовувати кілька барботер, тим самим вихід спирту тільки покращиться. У барботер можна додати різні ароматизатори. Наприклад, кору дуба, апельсинові кірки та ін. За допомогою цього простого засобу можна очистити понад 50 відсотків самогону, а також ароматизувати його.

  Дистилятор

  Простий самогонний апарат своїми руками  етапи виготовленняБувалі самогонники вважають, що медична сталь — кращий засіб для приготування самогону, але треба відзначити, що популярністю користується також скляний апарат. Скляний дистилятор є об’єктом суперечок самогонників, адже ніхто не може сказати точно чи потрібен він? Деякі вважаю, що він обов’язкова частина саморобного самогонного апарату, інші ж сумніваються в його потребі. І все ж, що за функції він несе і як зробити дистилятор своїми руками?

  Надійніше всього придбати готовий скляний дистилятор. Щоб зрозуміти, чи підійде він саме вашого апарата, треба ознайомитися з його паспортом, де можна буде знайти інформацію про розмірі деталей також потрібно гарненько вивчити форму отвори в холодильнику.

  Форма буває різною: трикутної, п’ятикутні, гранованою і т. д. Дізнавшись це, можна вирушати в магазин для вибору дистилятора. Обов’язково відкрийте упаковку та переконайтесь у тому, що він не пошкоджений! Будь-яка подряпина, потертість впливає на якість роботи апарату. Не забуваємо про інструкцію, де детально описано всі дії, які слід провести правильно — щоб самому зібрати ваш апарат. В ній же зазначені температурні дані та обмеження.

  Одним з головних переваг скляного дистилятора є його прозорість, адже завдяки цьому можна легко спостерігати за всіма процесами і контролювати їх. Але все ж є невеликі недоліки. Незважаючи на те що його функціональність не ставиться під сумнів, його перевага є одночасно його недоліком. Хоч він виготовлений і з міцного скла, а скло, як би там не було, залишається склом. Експлуатація даного елемента повинна бути вкрай обережна. Запорука успіху роботи:

  • Закріплення елементів
  • Правильний демонтаж
  • Правильна очищення

  Дотримуючись ці рекомендації, ви продовжите життя вашому пристрою. Отже, ми ознайомилися з питанням, як зробити самогонний апарат в домашніх умовах і як користуватися самогонным апаратом. Прочитавши, перераховані вище рекомендації та умови, можна приготувати власний напій, насолодитися домашнім пійлом, попередньо розлив її за флягам.