Рецепти наливки з чорноплідної горобини

Зміст

 • Сировина для напою
 • Показання до застосування
 • Наливка з горобини з листям вишні
 • «Джерело здоров’я» з чорноплідної горобини
 • Наливка з перемеленої горобини з гвоздикою
 • Наливка з медом на коньяку

Горобина – багате джерело вітамінів, але в використанні вона втратила свою популярність. Раніше до плодів горобини зверталися набагато частіше, робили з неї різноманітні заготовки, сушили і квасили. Сьогодні інтерес до чорноплідної горобині залишився тільки у фармацевтів, але абсолютно марно, ягоди володіють насиченим смаком і містять цілий комплекс корисних для здоров’я елементів. Плоди Рецепти наливки з чорноплідної горобинигоробини, особливо чорноплідної, вдало використовувати для приготування в домашніх умовах наливки. Історично аронія чорноплідна не виростала на території Росії, була завезена з Північної Америки, але добре прижилася в наших широтах.

Наливка – це алкогольний фруктово-ягідний напій, міцність якого становить 18-22%. Наливка з домашніми рецептами може бути міцністю від 7 до 30°. Вона володіє насиченим смаком, а завдяки темному відтінку горобиновий ягід ще й глибоким кольором. Для напою потрібно кілька місяців, щоб він знайшов свою зрілість. Зберігається наливка досить довго і має злегка гіркуватий, ніжно-терпкий смак.

Сировина для напою

Кінцевий результат безпосередньо залежить від якості горобиновий плодів, використаних при приготуванні. Виготовлені в домашніх умовах наливки нітрохи не поступаються заводським. Ягоди повинні бути стиглими, якщо потрібно отримати напій максимальної ядрености, то краще зібрати кисті аронії чорноплідної після перших заморозків. На ягодах чорноплідної горобини не повинно бути сміття і псування, всі зайві листя і палички потрібно видалити. Якщо в наявності немає свіжих ягід, можна використовувати сушені горобинові плоди.

Показання до застосування

Настоянка з чорноплідної горобини легко виготовляється в домашніх умовах, особливо корисна для людей з гіпертонією, що відчувають нестачу в організмі йоду і пов’язані з цим проблеми з щитовидною залозою. Її також використовують для зниження холестерину в кровоносних судинах.

Наливка з горобини з листям вишні

Рецепти наливки з чорноплідної горобиниДаний рецепт досить швидкий за часом приготування напою, використовується горілка. Стакан горобиновий плодів і велику жменю вишневих листя заливають літром води, кладуть 1 чайну ложку лимонної кислоти або лимонного соку, і доводять до кипіння, потім зменшують газ, і відвар кип’ятити півгодини. Добу рідина настоюється, після цього її потрібно процідити і очищену від рослин воду додати 300 г цукру. Довести настоянку до кипіння, щоб цукор повністю розчинився, і залишити остуджуватися. В останню чергу додається півлітра горілки, і настоюється наливка в темному прохолодному місці тиждень. Завдяки вишневим листям смак стає близьким до вишневке і знаходить корисні властивості аронії чорноплідної.

«Джерело здоров’я» з чорноплідної горобини

У даному рецепті для наливки використовують:

 • 200-250 гр чорноплідної горобини
 • лимонну кислоту або сік – 1 чайну ложку
 • 200 гр цукрового піску
 • 0,5 л горілки
 • 0,8 л води.

Для додання більшого багатства властивостями наливки додають листя чорної смородини, малини та вишні (близько 100 штук в рівних пропорціях). Промиті ягоди і листя кип’ятять 30 хв у воді, потім видаляють з рідини рослини. Кладуть лимонну кислоту і цукор, чекають, коли вода закипить. В охолоджену рідину заливають півлітра горілки, суміш перелити в банку і забирається в темне прохолодне місце на 2 тижні. Для отримання великих речовин з листя і ягід за рецептом рекомендується залишити Рецепти наливки з чорноплідної горобинипрокип’ячену суміш на добу, і тільки після цього продовжувати приготування.

Наливка з перемеленої горобини з гвоздикою

Гвоздика використовується для додання напою благородного вишуканого аромату, в рецепті потрібно кілька бутонів. Для приготування потрібні плоди чорноплідної горобини і цукор: 1,5 кг ягід до 1 кг піску, літр горілки або хорошого самогону. Подрібнені черноплодные ягоди змішуються з цукром і настоюються в накритому марлею банку в темному місці кілька днів. Потім до суміші приєднується горілка і гвоздика, її залишають у темному місці з температурою нижче кімнатної кілька місяців. Після цього терміну суміш набирає потрібні якості, залишається процідити її за допомогою марлі і вати. Зберігати наливку за цим рецептом можна до 3 років.

Наливка з медом на коньяку

Плоди перемелюють, але змішують з медом, а не з цукром, на відміну від попередніх рецептів. Напій з медом має більш вишуканим смаком і несе в собі більше корисних властивостей. Ягідну суміш (1 кг ягід) заливають літром коньяку і додають солодощі медом, 5 столових ложок. Суміш збовтується і під кришкою відправляється на кілька місяців зберігання. Бажано періодично струшувати наливку. Після цього терміну напій проціджують через вату і марлю, або з допомогою паперових фільтрів. В результаті благородний і смачний напій на коньяку готовий до вживання.