Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоїв

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївБагато господинь жарким і спекотним літом займаються приготуванням прохолодних напоїв для втамування спраги.

Найкращим варіантом у цьому випадку буде домашнє яблучне вино, приготоване своїми руками з душевним теплом. Ось про це, а саме про те, як правильно приготувати вино з яблук в домашніх умовах, і піде мова в цій статті.

Яблучне вино в домашніх умовах: принципи приготування

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївВеликою популярністю в цей час року користуються холодні чаї, компоти і фреші. Однак, якщо виникає бажання виїхати на природу з шашликами або провести вечір у теплій та дружній компанії, то виникає резонне питання щодо напоїв «погарячіше», ніж компот або фреш. Відмінним варіантом буде домашнє вино з яблук.

Також рекомендуємо прочитати:

Домашнє вино з яблук. Підготовка яблук

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївЗібрані на землі або зірвані з дерева яблука мити не потрібно, так як на їх шкірці містяться дріжджі, які необхідні для бродіння. У разі сильного забруднення плодів, потрібно просто злегка почистити їх чистою щіткою або протерти сухою ганчіркою.

Щоб готове домашнє вино не віддавало гіркотою, слід видалити з яблук серцевину і насіння, а також вирізати запліснявілі або загнили частини при їх наявності.

Як зробити вино з яблук. Вино з яблучного соку

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївСпособи переробки яблук залежать від наявного обладнання. Самим зручним приладом для отримання соку є кухонні соковижималка, яка вичавить чистий яблучний фреш з максимальною якістю, що спростить подальший процес приготування.

При відсутності соковижималки, можна використовувати механічну тертку. Але отримані яблучне пюре доведеться надалі віджимати пресом або за допомогою марлі. Головним завданням на цьому етапі приготування вина отримати максимально якісний яблучний напій з мінімальною кількістю м’якоті.

Як зробити яблучне вино. Відстоювання яблучного соку

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївОтриманий сік з яблук або рідке пюре на кілька днів потрібно помістити в ємність з відкритим широкою шийкою (банку або каструлю), перев’язавши при цьому марлею верхню частину, щоб уникнути попадання туди комах.

При попаданні в суміш спір природних дріжджів вона почне розділятися на мезги (м’якоть, залишки шкірки), яка почне накопичуватися нагорі і простий яблучний сік. Для того щоб дріжджі розподілилися рівномірно по всій яблучної консистенції, потрібно перші кілька днів перемішувати вміст ємності (3-4 рази за добу) дерев’яною паличкою або ложкою.

Приблизно на 3 день мезга збереться щільним шаром на поверхні, і її необхідно видалити друшляком або сотейник. В ємності після цього повинен залишитися тільки яблучний сік, а зверху тонка плівка. Цей етап може вважатися завершеним тільки після того, коли в суслі з’явиться піна, а значить процес бродіння розпочався. Про це також буде свідчити оцтово-спиртовий запах і характерне шипіння.

Читайте також: Вина та виноробства Південної Америки

Додавання цукру

Вино з яблучного соку

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївНеобхідну кількість цукру для додавання в яблучне вино визначається виходячи з початкової солодощі плодів. Якщо цукристість перевищує 20 відсотків, бродіння буде погане або зовсім зупиниться. Щоб уникнути цього, цукор додають частинами, а не весь відразу.

Щоб отримати сухе яблучне вино додають 150-220 гр. цукрового піску на 1 літр забродженого соку.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївЯкщо ви хочете зробити або солодке десертне вино, то 300-400 гр. цукру вам цілком вистачить на 1 літр. Бажано не перевищувати цих норм, інакше кінцевий продукт вийде нудотним.

Перша партія цукрового піску (100-150 грамів/літр) вноситься після зняття мезги. Його засипають у сік, що бродить, при цьому добре перемішуючи консистенцію. На четвертий або п’ятий день після цього можна додавати другу порцію цукру (50-100 грамів/літр) і робиться це наступним чином:

 • Знімається водяний затвор.
 • В окрему ємність зливається сусло в 2 рази менше, ніж додається цукру (приклад: для 500 гр.— 250 мл).
 • Цукор додається в злитий сік і перемішують.
 • Отриманий цукровий сироп виливається назад у вихідну ємність і закривається гідрозатворів.

Процедуру додавання цукрового піску можна повторювати кілька разів, домагаючись потрібної вам солодощі з перервами 4-5 діб за вищеописаною технологією, вносячи при цьому по 30-80 гр. цукру на літр яблучної консистенції.

Бродіння

Скільки бродити при певних умовах

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївДля початку необхідно виключити можливий контакт повітря і сусла за допомогою герметичних ємностей, інакше замість яблучного вина може вийти оцет. У цій якості непогано підійдуть банки, скляні бутлі або пластикові баклажки.

Потім потрібно зробити відвід вуглекислого газу з бродить рідини, який можна виготовити наступним чином:

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоїв Робиться невеликий отвір в кришці судини і в нього вставляється невеликого діаметра трубка типу крапельниці. Кінець трубки, що знаходиться в посудині, потрібно розташувати максимально високо, інакше він заб’ється піною, а зовнішній кінець опустити в ємність з водою на кілька сантиметрів.

В результаті цього гази з ємності з вином будуть безперешкодно виходити назовні, не окислюючи тим самим майбутній спиртний напій.

Існують і альтернативні варіанти, при яких на банку надівається медична рукавичка з маленькою діркою в пальці або купується спеціальна кришка — гідрозатвор.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївДля отримання яблучної браги можна також використовувати спеціальний апарат, який представляє собою великий бідон зі спеціальною кришкою. Цей посудину заповнюється яблучної консистенцією майже на 4/5 частини, так як інший обсяг потрібен для скупчення піни і вуглекислого газу.

Під час бродіння бідон ставиться в теплому (18-25 градусів) і темному місці. В цьому випадку процес бродіння триває 30-60 діб. Завершенням цього етапу буде відсутність бульбашок і характерного шипіння при відкриванні гідрозатвори.

Читайте також: Північно-західна Італія

Важливо! Якщо бродіння затягнулося більше покладеного терміну, то слід перелити винну консистенцію в іншу ємність, але без осаду, щоб уникнути поява гіркого присмаку.

Дозрівання

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївВ результаті попередніх маніпуляцій повинно вийти молоде яблучне вино, яке вже можна дегустувати, але це буде напій з різким смаком і запахом. А щоб усунути ці недоліки вино необхідно витримати певний час і при відповідній температурі. Для цього знадобиться нова герметична і абсолютно суха ємність, яка виключить потрапляння сторонніх дріжджів.

Переливання яблучного вина виробляється дуже акуратно за допомогою трубки водяного затвора. Під час цього процесу необхідно зливати верхні освітлені шари, залишаючи на дні осад. За бажанням можна підсолодити відфільтрований напій, додавши в нього цукор за смаком або влити одну сьому частину горілки від загального обсягу вина, щоб яблучне вино стало міцніше. Це сприяє довгому зберіганню винного напою, хоча смак його стає жорсткішим.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївПотім посудину заповнюється вщерть вином і герметично закривається. У разі додавання додаткової дози цукрового піску, вино бажано потримати ще 1,5 тижня під гідрозатворів на той випадок, якщо відбудеться повторне бродіння.

Зберігати отриманий винний напій найкраще в прохолодному (6-16 градусів) і темному місці протягом 2-4 місяців. Цього буде цілком достатньо для повного дозрівання вина і поліпшення його смаку.

А щоб яблучний міцний напій вийшов абсолютно чистим і терпким, необхідно систематично (раз в 1,5 тижні) знімати осад, шляхом регулярного переливання вина у відповідну ємність до тих пір, поки відстою практично не залишиться.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївІ, нарешті, відбувається маленьке «чудо» і яблучний кріплений напій повністю готовий у всіх сенсах цього слова. Ось тепер і починається найприємніше — розлив чудесного винного напою в приготовлені для цього ємності. Але спочатку потрібна невелика дегустація, а вже потім і надійна герметизація наповненою тари. Вино готове!

При дотриманні всіх правил приготування яблучного вина цей напій повинен видавати запах стиглих плодів і бути бурштинового кольору. Без закріплення його «градуси» повинні варіюватися від 10 до 12 відсотків, і протягом як мінімум трьох років він легко зберегтися у своєму первісному вигляді.

Простий рецепт вина з яблук в домашніх умовах

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоїв

Домашнє яблучне вино.

Фортеця цього напою становить приблизно 12 градусів, а приготувати його досить просто.

Для цього знадобиться всього чотири кілограми цукру та 20 кілограмів яблук.

Рецепт яблучного вина:

 • Немиті яблука пропустити через соковижималку.
 • Отриманий сік перелити в банку і накрити марлею.
 • Відстояти напій три дні, зібрати мезгу, а після чого регулярно перемішувати дерев’яною ложкою, додаючи цукровий пісок в потрібній кількості в залежності від цільового призначення вина (кількісні показники доданого цукру в певні види яблучного вина вказані вище — «Додавання цукру»). Технологія доведення винного напою до потрібної кондиції теж аналогічна вищевказаної (див. «Дозрівання»).

Читайте також: Північно-східна Іспанія — вина і виноробні регіони

Аналогічно робиться напівсолодке і кріплене яблучне вино, за умови дотримання відповідних вищезгаданих пропорцій.

Рецепт вина з яблучного варення

При виявленні в домашніх засіках старого яблучного варення не варто його рішуче викидати. Адже з нього можна приготувати чудове домашнє вино, яке не завжди можна придбати навіть у магазині. Для його приготування вам буде потрібно на один літр варення:

 • Вода — 1 літр.
 • Родзинки без кісточок — 100 гр.

Процес приготування вина:

 • Підготувати простерилизованную банку.Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоїв
 • Остудити кип’ячену воду.
 • Помістити варення у підготовлену банку і засипати зверху родзинками.
 • Закрити банку і залишити на 10 діб у теплому місці.
 • Після зазначеного терміну прибрати всплывшую мезгу.
 • Приготувати нову чисту банку для переливання процідженої рідини з варення.
 • Закупорити банку з вином медичної рукавичкою, попередньо зробивши невелику дірку в її пальці і зав’язати горлечко гумкою.
 • Процес бродіння буде відбуватися приблизно 40 днів, а потім рукавичка здувається.
 • Відстояти вино до повного осідання і перелити в герметичні пляшки.
 • Закупорити ємності і залишити на зберігання в прохолодному приміщенні на 2 місяці, щоб фортеця напою досягла щонайменше 12 градусів.

Яблучне вино з компоту. Оригінальний рецепт

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївЯкщо старий яблучний компот зіпсувався, то не варто засмучуватися з цього приводу. У вас просто з’явиться привід зробити з нього прекрасний яблучне вино. На три літри такого компоту знадобитися всього жменю родзинок і триста грам цукрового піску. Не полінуйтеся, і виберіть вільний час, слідуючи наступним рецептом:

 • Перелийте в абсолютно чисту банку заграв, компот, додайте туди родзинки з цукром і добре перемішайте.
 • Якщо є під рукою медична рукавичка — надіньте її на горлечко банки і відправте банку в темне приміщення на два тижні.
 • Після закінчення цього терміну потрібно зняти мезгу і напій процідити через марлю.
 • Після чого закрийте отриманий напій щільною кришкою і залиште його на збереження кілька місяців в темному приміщенні.
 • Не забувайте при цьому регулярно перевіряти наявність осаду в ємності, і в разі виявлення переливати вино в іншу відповідну ємність, залишаючи «винний іл» у попередній тарі.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївЦе цікаво і корисно! При відсутності родзинок не варто зневірятися, його можна легко замінити рисом, який навіть більш економний. Його потрібно буквально кілька зерен, а результат буде ідентичним оригіналу.

І на закінчення хотілося б зупинитися на такому моменті, який ще раз підтвердить корисність яблучного винного напою, будь то сидр або кріплене вино.

Рецепти приготування вина з яблук, оригінальні рецепти приготування винних напоївСправа в тому, що всі вітаміни і мікроелементи, що містяться в яблуках, при правильному приготуванні вина з них зберігають всі свої корисні властивості і благотворно діють на всі органи.

Цей факт є незаперечним, у разі використання якісного продукту, тобто яблук. Тому потрібно користуватися щедрими дарами природи і насолоджуватися чудовим смаком домашніх винних напоїв, зроблених своїми руками.