Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми руками

Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми рукамиСамостійне приготування міцного алкоголю зараз не є чимось протизаконним, і не вимагає ніяких дозвільних документів, якщо не передбачається його подальший продаж. Це заняття не тільки надзвичайно захоплююче.

Спиртні напої, приготовані власноруч, мають ряд переваг перед покупними:

  • Доступна ціна. Помітну частину вартості будь-якого покупного алкоголю становить акцизний збір та плата за бренд виробника. Собівартість домашніх напоїв надзвичайно низька, а якість може бути більш ніж гідний.
  • Захист від підробок. Виключена можливість отруєння сурогатом, оскільки тільки від самого винокура залежить якість одержуваного продукту. У будь-якому випадку використовуються тільки натуральні інгредієнти.
  • Ексклюзивність. Можна приготувати будь авторський напій, в тому числі і не існував раніше. Величезні можливості по експериментів зі смаком, міцністю і поєднанням найрізноманітніших видів вихідної сировини.

Для отримання жаданої рідини необхідні тільки ємність для приготування браги та самогонний апарат, проте, для кращого очищення від сивушних масел, отримання справді елітного напою знадобиться ще ряд додаткових пристосувань, що поліпшують його конструкцію:

  • Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми рукамиДефлегматор. Це пристрій з двох трубок, одна у іншій. Між трубками циркулює холодна вода. Встановлюється вгорі перегінного куба, і охолоджує гарячий пар, змушуючи частина його конденсуватися в рідину — флегму, яка стікає назад в перегінний куб Інша частина пара, більш насичена спиртом проходить далі, холодильник самогонного апарату і конденсується в ємності для збору готового продукту.
  • Сухопарник. У нього дуже проста конструкція. Це ємність з скла або нержавіючої сталі, без примусового охолодження, в яку вставити дві трубки: одна подає гарячу пару, в банку, інша — відводить його далі, в змійовик.
  • Барботер. Покращений варіант сухопарника так званий мокропарник. Одна з трубок доходить майже до самого дна ємності, коли в барботер накопичується конденсат, пара проходить через нього. Конструкція самогонного апарату допускає установку сухопарника і барботера одночасно.
  • Екстрактор Сокслета. Його подобу в самогоноварении служить для прискореної ароматизації напою. Являє собою гібрид дефлегматора з кошиком для ароматизуючого матеріалу. Плодів, фруктів, ароматних ягід і насіння.

Читайте також: Що таке напій арак і як готують пальмову горілку

Вартість самогонного апарату, з усіма додатковими пристроями може досягати декількох десятків тисяч рублів, однак, зовсім не обов’язково купувати, можна зробити самогонний апарат з сухопарником і барботером своїми руками.

Також рекомендуємо прочитати:

Виготовлення апарату і пристосувань

Для бродіння браги використовують або пластикові ємності, або сам перегінний куб, досить вивести з них трубку і опустити в пляшку з водою, отримавши, таким чином, найпростіший гідрозатвор.

Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми рукамиПерегінний куб добре виходить з алюмінієвої фляги для молока, тим більше що в таку ємність легко рука пролазить, а значить її буде зручно мити. Бажано тільки замінити гумовий ущільнювач на зроблений з силікону.

Холодильник можна виготовити зігнувши трубку з міді або нержавіючої сталі і помістивши її у відро з холодною водою. Відро ставлять у раковину та включають тонку цівку води, так, щоб вона омивала холодильник самопливом.

Можна придбати готовий апарат в найпростішій комплектації і поліпшити його виготовивши сухопарник для самогонного апарату своїми руками. Також можна додати барботер або інші пристосування.

Читайте також: Очищення самогону марганцівкою в домашніх умовах

Як зробити сухопарник

Пристрій сухопарника досить просте: його можна виготовити самостійно з скляної банки з заворачивающейся кришкою. Для цього беруть два болта М8 або М10 з гайками і силіконовими прокладками. Їх просвердлюють уздовж, перетворюючи в трубки, в кришці банки просвердлюють два отвори і вставляють туди отримані штуцери, фіксуючи гайками. Тепер досить надягти силіконові трубки і вийде відмінний сухопарник своїми руками.

Ємність його повинна наближатися до 5% ємності перегінного куба. Якщо куб на 12-14 літрів, то сухопарник бажано робити з банки об’ємом 0.7 літра. Для чого потрібен сухопарник — він сприяє підвищенню спиртуозності конденсату і запобігає засмічення самогону бризками киплячій браги. Також застерігається від засмічення і змійовик. Ось навіщо потрібен сухопарник в самогонному апараті.

Скляний сухопарник зручніше зробленого з нержавійки тим, що відразу видно скільки накопичилося всередині сивушного масла.

Дефлегматор своїми руками

Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми рукамиЄ багато схем дефлегматоров, в домашніх умовах найпростіше виготовити плівковий дефлегматор з двох трубок. Знадобляться дві мідні трубки різного діаметру, так, щоб коли одна з них вставлена в іншу, між стінками утворився зазор не менше десяти міліметрів. Три мідних патрубка, трубка-перехідник на перегінний куб і шматки листової міді потрібної форми для виготовлення заглушок.

Труби спаюються таким чином, щоб одна була всередині іншого, центральну трубу впаюються знизу перехідник для приєднання до перегонному кубі, а зверху — трубка для приєднання до холодильника. До зовнішньої трубі припаюються два штуцера для підключення до холодної води. Також у верхню частину отриманого дефлегматора можна впаяти термометр. Дефлегматор для самогонного апарату готовий.

При перегонці, регулюючи потік холодної води, домагаються потрібного охолодження внутрішній трубці. Флегма конденсується на стінках внутрішньої труби і стікає назад в перегінний куб, очищений спиртовий пар йде далі в холодильник дистилятора. Сивушні масла залишаються в перегінному кубі.

Барботер

Самогонний апарат з сухопарником і барботером виготовленими своїми рукамиЦе пристрій можна зробити так само як і сухопарник, своїми руками з банки. З тією лише умовою, що в барботер трубка, через яку він приєднаний до перегонному кубі повинна доходити практично до дна банки. Деякі самогонники рекомендують перед початком перегонки налити в барботер трохи води або самогону, для того, щоб він міг працювати відразу, не чекаючи, поки утвориться достатній шар дистиляту. Навіщо потрібен сухопарник і барботер в одному апараті — барботер пар попередньо очищається, а в сухопарнике додатково розділяється на фракції.

Читайте також: Рецепт шнапсу: як приготувати і як правильно пити

Порядок встановлення додаткових пристроїв в самогонний апарат такий: спершу на перегінний куб встановлюється дефлегматор, потім приєднується барботер, сухопарник в який можна помістити ароматні фрукти і плоди. Далі ароматизований і очищений спиртової пара охолоджується в змійовику холодильника.

Отримати абсолютно чистий спирт за допомогою самого наверненого самогонного апарату навряд чи вийде, для цього потрібна повноцінна ректифікаційна колона. Але після додаткового очищення вугіллям, ароматизації, витримки в дубових бочках або настоянки на дубових чіпсах виходять просто чудові напої здатні задовольнити самого вибагливого гурмана.