Трентіно — виноробний регіон Італії: Трентіно Вина

Знаходяться південніше Альто-Адідже виноградники Трентіно менше зазнають впливу геологічної структури та клімату гірських долин. Більшість вин Трентіно — сортові; існує регіональний DOC (Trentino), що охоплює всю область, а також численні інші райони DOC.

В Трентіно німецький вплив слабшає. Основна мова, на якому тут кажуть,— італійський. Район DOC Kalterersee, який простягається по обидва боки кордону між Альто-Адідже і Трентіно, тут відомий під звичною назвою Lago di Caldaro, і виноград, що використовується для виготовлення цього вина, буде з більшою ймовірністю носити назву «скьява», а не іменуватися по-німецьки «фернатш» — назвою, яка використовується в Альто-Адідже.

Однак у характеристиці виноробства Трентіно є важлива риса, що споріднює його з Альто-Адідже висока врожайність виноградників. Так, гарні вина і можуть мати більш зрілими, м’якими букетами — але вони були б набагато краще, якби в наміри виноградарів не входило збирати врожай до 120 гектолітрів з гектара для Teroldego Rotaliano, потенційно м’ясистого і жорсткого червоного вина, яке могло бути чудовим, якби воно таким рідким.

Читайте також: Гессенська гірська дорога – виноробний регіон Німеччини

Червоні вина являють собою суміш міжнародних сортів винограду, таких як «каберне-совіньйон», «мерло» та «піно нуар», разом з місцевими різновидами: «лагрейн», «марцемино» і «теролдего». Зазвичай вони володіють помітним букетом без будь-якої яскравої визначеності, але часто мають привабливу димну сухість.

Серед білих сортів є ряд цікавих німецьких різновидів, начебто «рислінгу» і «мюллер-тургау», але по-справжньому цікаві вина роблять з «піно-б’янко» і «шардоне». Особливо коли вони виготовляються з винограду, зібраного на півночі Тренто, вони порівнянні з терпкою свіжості і особливої бархатистою глибині з білими винами Альто-Адідже, що може поставити їх у радий самих вишуканих італійських вин.

Також рекомендуємо прочитати:

Настільки чудова якість в «тихому» сухому вині для цих країв є нещодавнім нововведенням, тому що Трентіно до останнього часу вважав за краще використовувати «піно-б’янко» і «шардоне» для створення ігристих вин. Їх часто виготовляють шампанським методом, і вони гарні, хоча і дуже дороги. У числі кращих виробників — Equipe 5 і Ferrari, але кооператив Cavit також виробляє чудово сухе Chardonnay Spumante — розслабляючу і нагадує шампанське за стилем і притому набагато дешевше. Кращі виробники: Conti Martini, Foradori, Istituto di San Michele, Guerrieri-Gonzaga, Pisoni, Pojer e Sandri, Simoncelli, Spagnolli, deTarczal, Zeni.

Читайте також: Клімат і грунт в провінції Бордо, Франція