Валле-д’аоста невеликий виноробний регіон Італії

Загублена в крутих альпійських долинах, які оперізують Монблан, Великий і Малий перевали Сен-Бернар, Валле-д’аоста є самої крихітної областю Італії, де виробляють найменші обсяги вина. Але, як здається, снедаемые жагою туристи на місцевих гірськолижних курортах та інші випадкові мандрівники готові платити високі ціни за будь-яке вино, яке їм запропонують.

У винах Валле дАоста знаходить своє відображення розташування регіону, який межує зі Швейцарією на півночі і упирається у Францію на заході, тому, хоча тут у великій кількості ростуть італійські сорти винограду —такі, як «дольчетто» і «неббіоло»,— тут також є і французькі сорти, на кшталт «гаморі», «сіра», «піно-нуара», «гренаша», «піно-грі» (тут носить назву «мальвуазье»), «шардоне» та «піно-блана». Також тут зустрічаються і швейцарський «петіт арвін», а також і німецький «мюллер-тургау».

Читайте також: В Англії пива загрожує небезпека з боку вина

Це цікаве змішання виноградних лоз — для деяких з них характерні більш високі температури, ніж тут,— і ростуть вони на терасах по крутих схилах пагорбів, що піднімаються уздовж долин. Як повідомляється, в околицях Моргэ і Ла-Саль розташовані найвисокогірніші виноградники в Європі — на висоті 900-1300 м Під ними протікає річка Дора-Балтеа, яка у своєму плині далі впадає в По.

До регіонального DOC (Valle d’aosta) належать 17 видів вина, які вказують або на конкретний сорт винограду, або на подобласть. Вина ці не експортуються, а споживаються на місці, причому біле Blanc de Morgex et de la Salle з винограду сорту «бланк де моргэ» може бути чудово. Червоні вина Donnaz, виготовлені з «неббіоло» на іншому кінці області, біля кордону з П’ємонтом, і Torrette, з винограду сорту «петі-руж» у центральній долині Аоста, можуть відчутно бити в голову.

Читайте також: Як вибирати зрілі, пряні вина шардоне

Такі рідкісні, як солодкі білі Chambave Moscato і Malvoisie de Nus, Vin du Conseil — сухе вино з «петіт арвін» та сухе червоне Enfer d Arvier, варті того, щоб зробити гак. Є тут червоний виноград, який називається «фюмен». В даний час він привертає увагу ряду виноградарів, які бачать можливість для витримки його в маленьких дубових діжках. Саме з цього винограду виходить вино значною структури і концентрації.

Також рекомендуємо прочитати:

І якщо ви гадаєте, чому настільки багато сортів винограду звучить по-французьки,— так це тому, що на французькому говорить значна частина населення цього району.