Використання насадок Панченкова і Селиваненко, виготовлених своїми руками, в самогонному апараті

Використання насадок Панченкова і Селиваненко, виготовлених своїми руками, в самогонному апаратіСамогонний апарат Панченкова – це дистилятор колонного типу. Прилад особливо не виділяється серед інших апаратів. Колона дефлегматора, з’єднується з холодильником, через вигнутий перехідник. Сама колона обладнана охолоджувачем, який, у разі необхідності, відключається.

До новинок відносяться сітчасті насадки, які легко розбираються і модифікуються. Весь цей апарат реально виготовити своїми руками.

Сітка Панченкова

Ефективність роботи самогонного апарату, визначається наявністю і правильністю вибору насадки. Зазвичай перевага віддається регулярної насадки Панченкова. Це скручений дріт, у вигляді рулону, вставляється в царгу ректифікаційної колони.

Також рекомендуємо прочитати:

Вона має переваги:

 • Її присутність допомагає розділяти суміш на окремі фракції.
 • Збільшує міцність напою при самогоноварении.
 • Легко експлуатується в домашніх умовах.
 • Доступність у використанні.

Недолік один. Така насадка застосовується тільки в самогонному апараті незначних габаритів, оскільки може вставлятися в трубу не більше 30 см .

Технічна характеристика:

 • Товщина дроту — 0,13 мм
 • Зазори між витками ниток, максимум 1мм.
 • Характер плетіння ниток — зигзагом.
 • Діаметр царги від 3 мм , до 30.

Розроблялася регулярна дротяна насадка Панченкова для очищення сировини авіаційного палива. Однак отримала практичне застосування в самогонних апаратах з царгою. Її використання зменшує висоту колони, що є важливою умовою, при відсутності великої території. Не завжди зручно використовувати апарат висотою 1 м .

Таку сітку виготовити своїми руками реально, але для цього потрібен спеціальний верстат, який забезпечить необхідні допуски при виготовленні.

Читайте також: Ректифікаційна колона для самогонного апарату

Процедура ратифікації

Використання насадок Панченкова і Селиваненко, виготовлених своїми руками, в самогонному апаратіЗнаходиться в царге насадка, постійно стикається з парою. Цим самим, збільшується контактна поверхня. Тепер зіткнення його йде не тільки з трубою, але і з металевою ниткою. Ефективність апарату зростає в кілька разів. Сивуха, будучи висококиплячих рідиною, конденсуючись, стікає назад в початкову ємність і знову бере участь у процесі дистиляції. Цей процес триває безперервно.

Царга разом з насадкою, не знижує температуру до конденсації спирту, тому пари, рухаючись далі, досягають холодильника. Сітка Панченкова — це фільтр, що очищає самогон.

Самогонний апарат має рівне дно з великим діаметром колони. При таких масштабах виключений варіант засмічення. Збірка апарату не представляє складності. Всі прокладки забезпечують достатню герметичність. Потужний холодильник, дає необхідний теплообмін. На виході температура конденсату не перевищує 25 градусів. Швидкість перегонки – 3 літри самогону в годину.

Спірально – призматична насадка

Насадки Селиваненко стали першими з спірально – призматичних сіток. В подальшому, такі розробки підтримали інші виробники. Зовні, це спіральна призма, яка вставляється в царгу. В сучасних колонах, саме їх застосування вважається найбільш ефективним. На підставі досліджень, найбільш оптимальним варіантом вважається застосування десятигранной спірально – призматичної насадки.

СПП можна виготовити своїми руками.

Даний елемент пропускає через себе пар, затримуючи на своїй поверхні флегму, яка осідає у вигляді плівки. В цьому місці і відбувається робота з розділення суміші на фракції. Збільшення площі СПП, благотворно впливає на кінцевий самогон, однак, важливо не створювати перешкоди для проходження парів. Щільна насадка може перекрити рух майбутнього конденсату. У разі збільшення шару флегми до критичного починається захлеб самогонного апарату. Існує 3 види захлеба: плівковий, эмульгационный і аварійний. Потрібно, таким чином, підбирати потужність, щоб апарат працював в системі эмульгационного захлеба, не переходячи в аварійний.

Читайте також: Очищення самогону за допомогою активованого і деревного вугілля

Мідна насадка Панченкова

Використання насадок Панченкова і Селиваненко, виготовлених своїми руками, в самогонному апаратіЗастосування такого матеріалу в апаратах дуже зручно, оскільки дозволяє збільшити відсоток очищення самогону. Мідний наповнювач можна легко відрегулювати, з метою отримання якісного продукту. Перевага цього матеріалу в тому, що мідь здатна абсорбувати сірку. Властивості міді такі, що вона, може, прискореними темпами нагрівати або охолоджувати конденсат. В кінцевому результаті збільшується швидкість роботи апарату.

Мочалки

Мочалки займають провідне місце по застосуванню в якості насадок в колонах. Причина – доступність і низька ціна. Основне правило при виборі, це стійкість до корозії. Враховуючи це, не потрібно робити, відразу, масову закупівлю. Закуповується незначна партія матеріалу, що розрізається на шматки, посипається сіллю і загортається в зволожену тканину. Перевірка проводиться протягом декількох днів. У разі відсутності іржі, можна робити основну закупівлю.

Потім мочалки розрізають на шматочки, не особливо дрібні, тому що матеріал може розсипатися. Ними забивають трубу апарату. Щільність повинна бути відносно 250 грам мочалки на один літр води.

Читайте також: Ареометр — визначник міцності спирту і домашнього вина

Іноді ця речовина використовують для інших цілей, таких як створення водяній пробки. При набиванні апарату іншої насадкою.

Установка і промивання сіток ректифікаційних колон

Сітка являє собою рулонах, ширина яких коливається від 5 до 10см. Довжина може досягати 100 см . Застосовуються параметри залежать від габаритів апарату. У деяких випадках сітку можна розрізати.

Процес установки проводиться двома способами. Можна скласти сітку вдвічі і повернувши її в пиж, просунути в царгу. Інший метод — це просто згорнути її в щільну трубочку і провертаючи, закласти в трубу апарату. Назад витягується за допомогою пінцета.

Промивання насадок ведуть рідко. Трапляється це, коли брага потрапила в трубу, і стався її нагар. Якщо це була нержавійка, то допускається застосування виварювання.

Якщо ж використовується матеріал мідь, то прочищати систему, в цілях профілактики, потрібно постійно.

Для промивання сітки ректифікаційних колон застосовується метод:

 • Використання насадок Панченкова і Селиваненко, виготовлених своїми руками, в самогонному апаратіНасадка покривається водою, яка доводиться до стану кипіння.
 • Додається на літр води 10 грам лимонної кислоти.
 • Тримають якийсь час цю суміш в трубі, зливають і промивають самогонний апарат під проточною водою, з метою видалення бруду і кислоти.

Застосовуючи різного роду насадки, можна значно підвищити якість кінцевого продукту. Різко зростає коефіцієнт корисної дії апарату. Збільшується швидкість прогонки. Отриманий самогон нічим не відрізняється за якістю, від білого спиртного напою, що продається в магазині.