Вино ізабелла своїми руками

Зміст

 • Чим цінується цей сорт винограду?
 • Особливості технології приготування вина будинку
 • Чи шкідливо вино «Ізабелла»?

У зв’язку з подорожчанням, не завжди якісних алкогольних продуктів, багато любителі «напою Богів» із задоволенням роблять червоне вино в домашніх умовах. В книгах та інтернеті існує достатньо способів приготування вина в домашніх умовах. І хоча, рецепт і його варіації дуже схожі один на одного, приступати до процесу без підготовчих заходів не бажано, так як можна завдати шкоди організму. У цьому огляді мова піде про особливості виготовлення настоянки своїми руками в домашніх умовах з популярного сорти ягід «Ізабелла».

Чим цінується цей сорт винограду?

Принадність цього сорту в тому, що його плоди можна використовувати, як для технічної переробки (рецепт приготування винних настоянок), так і для подачі на стіл у свіжому вигляді. Переваги сорту:

 • Вино ізабелла своїми руками«Південні» ягоди добре приживаються і стійкі до морозів.
 • Грона і ягоди мають естетичний вигляд.
 • Високий відсоток вмісту соку.
 • Після технічної переробки виходить смачний сік і чудове червоне вино із цікавим присмаком.

Сорт «Ізабелла» вирощується своїми руками без особливих проблем. При правильному догляді кущ здатний приносити хороший урожай, до 7 тис. літрів з одного гектара насаджень. Крім усього іншого, сорт володіє лікувальними якостями і здатний завдати шкоди організму. Наприклад, тепле вино відмінно підходить при лікуванні застуди та захворювань бронхів.

Особливості технології приготування вина будинку

Як і будь-який інший рецепт приготування вина має свої унікальні особливості. Важливо, точно дотримуватися всі пропорції і тоді вийде продукт відмінної якості.

Для початку необхідно підготувати сировину та обладнання, яке буде використовуватися при виготовленні домашньої настоянки Ізабелла. Крім плодів винограду потрібно придбати цукор, купити і вимити бутель, в якому ягоди будуть бродити. Потрібно подбати про ізоляцію ємності, щоб туди не потрапила волога і повітря, так як це може завдати шкоди напою. Для цього підійде гідрозатвор, який продається в будь-якому господарському магазині.

Важливий момент! Не варто користуватися старовинним методом у вигляді гумової рукавички. Вона все одно буде пропускати повітря і вологу, а значить смак і якість майбутнього вина може зіпсуватися.

Підготовка плодів винограду для переробки

 • Вино ізабелла своїми рукамиРозмір грон не принципове, але переробка виноградних плодів вимагає попереднього огляду на наявність загнилих і сухих ягід.
 • Перед віджиманням на сік не потрібно промивати ягоди водою. Досить акуратно протерти чистою ганчіркою, видаливши пил, павутину і т. д.

Віджимання винограду на сік

 • Перед тим як відправляти виноград на віджимання, необхідно зробити так звану мезгу. Давиться ягоди звичайної «толкучка», яку роблять картопляне пюре.
 • Потім простий друшляк обертаємо марлею і ретельно перетираємо отриману раніше мезгу. У перший раз не вийде ретельно перетерти, тому потрібно повторити весь процес заново.

Отриманий нектар можна використовувати для приготування соку, прокип’ятивши його з чистою водою і цукром, а можна приготувати чудовий сонячний напій, не здатний завдати шкоди організму, якщо вживати помірно.

Рецепт вина «Ізабелла» в домашніх умовах

Це самий простий і зрозумілий рецепт, який є на кожному сайті, присвяченому виноробству. Після того, як отриманий сік був розлитий в бутель і трохи перебродив (3-4 дні), його необхідно процідити через марлю і перелити в інший чистий посуд. Це необхідно для того, щоб витягти осіли на дні частинки винограду. Бутель вимивається і відправляється сушитися.

Молоду настоянку своїми руками варто підсолодити інакше воно буде кислим. Кожен додає цукор за смаком, але, як правило, на один літр молодого вина додають 120-130 г цукрового піску. Потім ретельно Вино ізабелла своїми рукамиперемішується цукровий пісок і заливається в висохлий посудину.

Важливо знати! Використовуючи цей рецепт, обов’язково герметично закрийте пляшку, використовуючи для цього гідрозатвор.

Через 30-40 днів повторного бродіння вийшло розливне вино розливається по пляшках, щільно закривається і відправляється в льох або холодильник на зберігання. Напій вийде оптимально солодким і невелику фортецю в 12-14 обертів.

Чи шкідливо вино «Ізабелла»?

Сонячний напій з винограду сорту «Ізабелла» має багато протиріч про шкоду здоров’ю. До 1980 року це вино було заборонено в США і більшості європейських країнах. Вся справа в тому, що при виготовленні вина з сорту «Ізабелла» утворюється метанол, який є небезпечною отрутою і може завдати шкоди організму. Навіть невелика кількість метилового спирту в крові отруює клітини печінки, нирок і згубно діє на зоровий нерв, викликаючи повну сліпоту.

Подальші дослідження підтвердили, Ізабелли утворюється дуже мала кількість метанолу, здатну завдати якої-небудь шкоди здоров’ю, якщо вживати благородний напій помірно. Це відкриття привело до різноманітних варіацій придатних сортів з «Ізабеллою». З цього випливає, що червоне вино, приготоване з благородного винограду цілком придатне до вживання і не небезпечно для здоров’я людини.