Вино з чорної бузини: рецепт

Зміст

  • Підготовка інгредієнтів
  • Використання квіток бузини

Щоб приготувати гарне вино з насиченим смаком можна використовувати не тільки виноград. Для цього підходить безліч інших ягід або фруктів. Всі бажаючі зробити хороше смачне, ароматне, гарне вино в домашніх умовах можуть вивчити рецепт приготування напою з чорної бузини. Велика кількість корисних речовин містять ягоди і квіти таких рослин. Завдяки цьому вони досить часто застосовуються в традиційній народній медицині. Для приготування підходять як ягоди чорної бузини, так і червоної. Рецепт створення смачного вина з приємним запахом наводиться в цій статті. Для приготування не потрібно володіти спеціальними навичками.

Підготовка інгредієнтів

Для приготування вина, в якому використовуються ягоди чорної бузини, знадобляться такі інгредієнти:

  • Вино з чорної бузини: рецептЦукор – 1 кг;
  • Лимон – 2 шт;
  • Гвоздика – 3-5 розмелених суцвіть;
  • Мелена кориця – 1-2 щіпки;
  • Житні домашні сухарі – 3-4 шт або 15 г дріжджів.

Від заготовлених ягід попередньо необхідно відокремити гнилі, пересохлі, а також плодоніжки, цілком здатні зіпсувати смак вина. Потрібно насипати їх в каструлю, додати цукор, а потім все перемішати вміст і розчавити. Необхідно дочекатися моменту, коли чорна бузина почне пускати сік. Після цього в каструлю можна залити 2 л окропу і перемішувати до тих пір, поки весь цукор не розчиниться.

Потім необхідно додати гвоздику і натуральну мелену корицю. Весь вміст доводиться до кипіння, а потім протягом 15 хвилин готується на повільному вогні і ретельно перемішується.

Отримане сусло необхідно остудити і додати дріжджі, сухарі і трохи лимонного соку. Потім каструля накривається і обмотується марлею, складеною в 3 або 4 шари. Коли на поверхні вмісту каструлі почнуть з’являтися бульбашки, рідке сусло необхідно відокремити від м’якоті за допомогою звичайного друшлага, чистої марлі, згорнутої в три шари або сита.

Відфільтровану рідину необхідно залити в пляшку приблизно на ? всього обсягу та встановити на шийці водяний затвор. Завдяки цьому пристрою, кисень не зможе проникати всередину, а виділяється в процесі бродіння вуглекислий газ буде вільно виходити. Зібрану конструкцію можна розміщувати в підвалі або будь-якому іншому сухому, темному, прохолодному приміщенні. Рецепт вимагає, щоб вино з ягід чорної бузини настоювалося при температурі від 12 до 18°. Мінімальна необхідна витримка напою в таких умовах складе приблизно 40 діб.

Потім вино з ягід чорної бузини відокремлюється від осаду, переливається в попередньо підготовлені ємності, нещільно закупорюють. Можна закривати пляшку герметично тільки коли процес бродіння буде повністю завершений і перестануть утворитися бульбашки. Після цього напій буде зберігатися досить довго. Вино з чорної бузини часто розливають по звичайних пластмасових пляшках і герметично закривають. Також можна для цього застосувати скляні ємності, але пробку доведеться підстрахувати, закріпивши пВино з чорної бузини: рецептроволокой. Рекомендується зберігати ємності з вином з чорної бузини не в горизонтальному положенні, а так, щоб горлечко було трохи піднесено.

Використання квіток бузини

Кожен рецепт приготування вина, в якому використовуються квітки чорної бузини, потрібен для того, щоб надати напою більш насичений аромат. Для цього необхідно ретельно промити приблизно 10 суцвіть. Використовуючи 1 кг цукру і 4 л води, потрібно приготувати заздалегідь цукровий сироп, яким заливаються квітки. Потім в отриману суміш додається лимон без кісточок, дріжджі або закваска для вина. Ємність перев’язується марлею і залишають для бродіння у відповідному теплому місці, куди не будуть потрапляти сонячне проміння.

Рецепт вимагає, щоб через 3-4 дні сусло переливалося в бутель, на шийку якого встановлювався спеціальний водяний затвор і в таких же умовах починалося повторне бродіння. Коли припиниться процес утворення бульбашок, вино можна розливати по пляшках і щільно закупорювати пробками. Напій буде повністю готовий через 2-3 тижні, якщо витримувати його в прохолодному і темному приміщенні. Вино з квіток істотно відрізняється від напою з ягід за смаком, кольором і запахом.