Вино з лідії

Зміст

 • Особливості приготування вина з сорту винограду Лідія
 • Класичний рецепт вина з Лідії
 • Десертне вино з сухого винограду
 • Небезпека вина з Лідії – міф чи реальність?

Своєї популярності виноград Лідія зобов’язаний широкого ареалу поширення, морозостійкості, невибагливості у догляді. Вирощування цього сорту на присадибній ділянці чи дачі дає подвійну вигоду – створення пергол та декорування садових альтанок, отримання стабільно високого врожаю. З смачних і корисних ягід в домашніх умовах можна зробити безліч різних страв, включаючи варення, желе, компоти, маринади, соки. Вино з Лідії теж виходить дуже навіть непогане, якщо знати, як правильно його приготувати.

Чому така обмовка? Справа в тому, що для виготовлення домашнього вина підходять далеко не всі сорти винограду. Недолік одних – малий вихід кінцевого продукту, з інших вино виходить несмачним, треті, до яких відноситься Лідія, можуть завдати шкоди організму людини. Як слово «шкода» може співвідноситися з якостями окультуреного види винограду і що потрібно зробити, щоб винний напій з Лідії не був небезпечний для здоров’я, розглянемо докладно.

Особливості приготування вина з сорту винограду Лідія

Сезон збору урожаю винограду сорту Лідія випадає на середину осені. Знімати кетяги ягід з лози потрібно Вино з лідіїтільки в суху погоду, щоб плоди були чистими, без крапельок води на поверхні. З цієї ж причини не рекомендується збирати виноград рано вранці, по росі.

Для приготування якісного домашнього вина підходять тільки стиглі соковиті ягоди. Тому перед обробкою виноград ретельно перебирають, відразу викидаючи зіпсовані, гнилі, зеленуваті, ссохшиеся плоди. Отсортированное сировину тиснуть будь-яким зручним способом: руками, толкушкой для картопляного пюре, пресом і т. д.

Давити можна як разом з гребенями, так і лише ягоди. У першому випадку вино вийде злегка терпкий на смак, у другому вийде більш м’яким, ніжним. Оскільки Лідії зазвичай готують рожеве вино, мезга для бродіння не потрібна. Її відразу ж відокремлюють, намагаючись вичавити з ягідної маси якомога більше соку.

Важливий момент! Концентрація цукрів у плодах винограду Лідія недостатньо висока, щоб забезпечити достатньо високу спіртуозность винного напою. Цей же фактор підвищує ризик зараження сусла цвілевим грибком. Тому сусло зазвичай підсолоджують.

Норма для сухого вина – 200 г цукру, для десертних – від 300 г на 1 л рідкої складової сусла. Винне сусло без додавання цукру після бродіння перетворюється в натуральне сухе вино з мінімальною фортецею.

Бродіння має проходить в умовах стабільної температури (18-27?С). Щоб кількість осаду на дні було меншим, а напій на виході вийшов прозорим, світло не повинне потрапляти на ємність з майбутнім вином.

Пити вино з Лідії рекомендується не раніше ніж через півроку з моменту закінчення бродіння сусла. У молодому, з малим терміном витримки напої багато міститься багато сторонніх домішок, які можуть завдати шкоди організму. До того ж вистояла вино з цього винограду володіє оригінальним сунично-малиновим смаком і тонким ароматом.

Класичний рецепт вина з Лідії

Вино з лідіїІнгредієнти:

 • Ягоди – 8 кг.
 • Цукор – 2 кг

Рецепт приготування:

 • Виноград розчавити руками або дерев’яною товкачкою.
 • Мезгу разом з соком вилити в чистий скляний бутель з широким горлом.
 • Додати трохи цукру, перемішати. Накрити ємність марлею, поставити на 2-3 дні в тепло, щоб запустити процес бродіння.
 • Коли мезга підніметься на поверхню і з’являться характерні ознаки бродіння, сусло необхідно процідити.
 • Чистий виноградний сік перелити в бродильну ємність, встановити гідрозатвор. Перенести в тепле приміщення, захистить сусло від контакту з джерелами світла.
 • Цукор розділити на 3 рівні частини. Ввести в винне сусло в три прийоми з проміжком в 5 днів. Кожен раз перемішувати розчин.
 • Дочекатися закінчення активного бродіння, декантувати напій з допомогою сифона в чистий бутель. Залишити для тихого бродіння у тих же умовах на 2-3 місяці.
 • Молоде домашнє вино з Лідії злити з осаду ще раз, процідити через марлю (2-4 шари) 2-3 рази. Розлити по пляшках з темного скла, щільно закупорити корковими пробками. Перенести на дозрівання в підвал або льох.

  Якщо цукристість отриманого напою здасться недостатнім, можна трохи підсолодити його. Дегустувати вино без шкоди для здоров’я рекомендується не раніше, ніж через 2 місяці.

  Десертне вино з сухого винограду

  Сухі ягоди, які залишаються на лозі після збирання основного врожаю, можна обірвати й зробити з них Вино з лідіїдуже смачне десертне вино. Для приготування напою знадобиться:

  • Сухі ягоди Лідії – 0,5 кг.
  • Цукор – 1 кг
  • Вода – 3,5 л.

  Для закваски:

  • Родзинки – 0,5 ст.
  • Цукор – 1 ст. л.
  • Вода кип’ячена тепла – 125 мл

  Родзинки перекручують на м’ясорубці або ріжуть на кілька частин, кожну ягоду. Змішують з цукром і заливають водою. Закваску добре перемішують і залишають у теплі на кілька днів, поки розчин не заграє.

  Сухий виноград перебирають і змішують з цукром. Засипають в бродильну ємність. Сировину заливають теплою водою, додають закваску. Перемішують.

  На шийку бутля одягають гумову рукавичку або встановлюють водяний затвор. Переносять сусло в темне приміщення зі стабільно рівною кімнатною температурою для бродіння. Приблизно через місяць сусло отбродит. Його потрібно буде акуратно злити з осаду за допомогою сифона, процідити через марлю і розлити в чисті пляшки.

  Молоде домашнє вино з сухих ягід Лідії закупорюють пробками, переносять в прохолодне темне приміщення для визрівання. Через 2 місяці можна буде пробувати. Але краще залишити його визрівати ще на 4-6 місяців – чим довше напій буде залишатися недоторканим, тим смачніше і ароматні вийде.

  Небезпека вина з Лідії – міф чи реальність?

  У процесі бродіння у виноградному суслі утворюється метиловий спирт. Це характерно для всіх різновидів винограду, однак, при бродінні гібридних сортів, до яких відноситься Лідія, Вино з лідіїконцентрація метилового спирту в перебродившем розчині підвищена в 2-4 рази. Потрапляючи в організм людини, це з’єднання завдає істотної шкоди внутрішнім органам. У першу чергу страждають нирки, печінка, ШЛУНКОВО-кишкового тракту, нервова система.

  У зв’язку з підвищеним вмістом метанолу, винні напої з гібридних сортів винограду були заборонені до виробництва в декількох європейських країнах і США. Але так чи велика шкода, що наноситься вином з Лідії?

  Звичайно, якщо пити приготоване в домашніх умовах вино без міри, підірвати здоров’я можна дуже швидко. Але те ж саме можна сказати і про зловживання іншими алкогольними напоями. В обмежених обсягах виноградне вино ніякої шкоди здоров’ю не заподіє.

  Проявити обережність при вживанні вина з Лідії або Ізабелли рекомендується людям, що страждають діабетом, ожирінням, захворюваннями ШКТ. Не рекомендується пити подібний алкоголь при діареї. Крім того, у молодому вині багато небезпечних домішок, тому вживати його небажано взагалі. В іншому ніяких заборон немає.