Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовах

Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахПри чищенні самогону в домашніх умовах використовують харчову соду (гідрокарбонат натрію), каустичну соду (гідроксид натрію), кальциновану соду (карбонат натрію), марганцевокислий калій (перманганат калію).

Щоб правильно очистити самогонку, досить дотримуватися технологію і певні правила очищення розчину, які можуть бути різноманітними, але цілком доступними. Застосовуватися можуть механічні і хімічні варіанти звільнення спиртного від непотрібних хімічних сполук, у тому числі очищення самогону содою в комплексі з іншими методами виготовлення якісного напою.

Як очистити самогон содою

Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахПри попаданні гідрокарбонату натрію в брагу відбувається хімічна взаємодія, випадає осад. Очищення самогону содою дозволяє видалити оцтовий альдегід, мурашину кислоту, оцтово-метиловий ефір та оцтову кислоту з напою.

Також рекомендуємо прочитати:

Відразу ж після фільтрації самогон стає кристально чистим і втрачає всі сторонні запахи. При дотриманні технології чищення браги содою, напій не втратить свою фортецю.

Коли відомо, що самогон буде піддаватися вторинній перегонці, то його можна розбавляти водою. Якщо вторинної перегонки не буде, то алкоголь також можна розбавити водою, але з тією умовою, що рівень спирту не буде перевищувати 70 градусів.

Після нетщательного проціджування або без нього залишається велика кількість соди в алкоголі. А також якщо самогон пропускають через фільтр, не чекаючи остаточного випадання осаду. Вживати самогонку відразу після очищення не можна, його треба пропустити через фільтр двічі.

Фільтр для очищення

Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахПо завершенні другої перегонки самогонку необхідно відфільтрувати. Щоб зробити простий фільтр своїми руками, потрібно взяти велику воронку, покласти на неї тканину або 3 шари марлі, зверху вату, прожарений пісок, марлю поверх нього.

При шарі піску у фільтрі 3 см фільтрація проходить по 0,5 літра самогону в годину. Можуть використовуватися фільтри, призначені для очищення води. Їх встановлюють у перегінному апараті перед ємністю для збору напою.

Читайте також: Як правильно пити горілку і чим її можна закушувати?

Самогон можна очистити пропускаючи через фільтр Бар’єр. Але його вистачає на 15 літрів домашнього самогону. Для отримання якісно очищеного напою, проганяють її через фільтр п’ять разів.

Фільтр Аквафор використовувати набагато вигідніше, так як принцип його роботи закладена потрійна очищення. Прогнати самогон через Аквафор можна один раз.

Можливі негативні наслідки неправильної очищення

Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахДодавання соди може негативно позначитися на якості напою, якщо не дотримуватися технологію очищення.

Досвідчені самогонники рекомендують прожарювати її перед додаванням в самогон, але при нагріванні вона розпадається на вуглекислий газ і карбонат натрію, що негативно позначається надалі.

Шкода гідрокарбонату натрію на організм людини:

 • роз’їдає слизову шлунка;
 • є причиною виникнення виразки і хвороб шлунка.

Якщо після очищення у самогону з’явився «лужної» присмак, — очищення проведена неправильно.

Очищення самогону харчовою содою

Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахПеред очищенням самогону потрібно виміряти міцність напою спиртометром. Вона повинна бути 40 градусів. При високій міцності хімічна реакція відбувається повільно.

Потрібно перевірити термін придатності соди перед використанням. Якщо коробка стояла довгий час відкритої і порошок поміняв білий колір на жовтий, то використовувати його не рекомендується.

Етапи процесу очистки:

 • Готують розчин. Для цього беруть 10 г харчової соди і додають в 1 літр самогону.
 • Отриманий розчин ретельно перемішують і залишають на півгодини.
 • Перемішують повторно і ставлять відстоюватися на 10 годин.
 • Проціджують через марлю.
 • Завдяки очищенню напій стає м’яким на смак і його можна використовувати для приготування настоянок і наливок.

  Особливістю дії гідрокарбонату натрію є те, що він при очищенні не прибирає з браги всі отруйні домішки. Діє тільки на кислотні сполуки, тому доцільніше використовувати його спільно з іншими речовинами, які доповнять його дію.

  Читайте також: Сухі дріжджі для браги: саф-левюр і пакмайя

  Комбінований метод

  Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахОчищати самогонку кальцинованої і каустичної содою в домашніх умовах без застосування додаткових речовин не можна, так як це може негативно позначитися на здоров’ї людини. Кальцинована сода — хімічно активне агресивна речовина.

  Каустична сода — їдкий луг, використання її в якості самостійного засобу може завдати непоправної шкоди здоров’ю людини. Комбінуючи каустик (луг), харчову соду і марганцівку можна домогтися прискореної очищення самогону.

  Дію кожного компонента:

  • перманганат калію видаляє ефіри і сивушні масла;
  • харчова сода нейтралізує оцтову кислоту;
  • каустик очищає що залишилися шкідливі сполуки.

  Етапи очищення домашнього алкогольного напою:

  • Готують водний розчин марганцю в пропорції 1,5 грама на 1,5 літра води.
  • В 10 літрах алкоголю додають 15 грам марганцю і склянку води.
  • Гідрокарбонат натрію береться в співвідношенні 10 грам на 1 літр самогону.
  • Каустик додається в пропорції 2 грама на 1 літр напою.

  Всі розчини залишають на півгодини і потім змішують. Суміш настоюють 14 годин, потім фільтрують через воронку з деревним вугіллям або ватою. Для підвищення міцності самогон відправляють на другу перегонку. При використанні комбінованого методу очищення повторна перегонка обов’язкове.

  Очищення самогону содою і марганцівкою

  Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахПерманганат калію при попаданні в самогон забарвлює його в малиновий колір в залежності від концентрації. Самостійно для очищення не використовується, тільки в комбінації з іншими речовинами.

  Для чищення 1 літра браги беруть марганцівку і харчову соду в кількості 1,5 грама і 10 грам. Послідовність процесу очищення:

 • Розводять марганцівку в 1 склянці, а соду в 100 грамах води.
 • Виливають лужний розчин у брагу, розмішують і вливають розчин марганцю, перемішують, відстоюють півгодини.
 • Ємність закривають і ставлять в темне прохолодне місце на 14 годин.
 • Фільтрують і роблять повторну перегонку.
 • При взаємодії марганцівки з етанолом утворюються гідроксид калію, оцтовий альдегід і оксид марганцю, які згубні для здоров’я людини.

  Очищення самогону содою і сіллю

  При очищенні додають сіль для пом’якшення води та отримання м’якого смаку. У невеликих кількостях сіль невредна для здоров’я людини. Рецепт очищення содою і сіллю:

  • Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахготують інгредієнти: самогон 40% — 1 літр, харчову соду — 1 ст. ложку, кухонну сіль — 1 ст. ложку;
  • розводять їх в напої, збовтують, ставлять відстоюватися на півгодини;
  • фільтрують через кілька шарів вати або вугільний фільтр;
  • роблять повторну перегонку.

  Читайте також: Як ставити брагу з варення в домашніх умовах

  Завдяки такій очищення напій набуває прозорість, втрачає специфічний запах і стає міцнішою.

  Очищення лимонною кислотою

  Лимонну кислоту використовують для очищення від домішок в самогоні. За ступенем впливу лужного вона поступається марганцівці, тому її застосовують разом з содою. Послідовність етапів домашньої очищення:

  • Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахГотують розчин із розрахунку 100 грам харчової соди на 10 літрів самогонки. Для цього розчиняють соду в половині склянки води і додають 10 грам лимонної кислоти.
  • Міцність алкогольного напою знижують до 50 градусів за рахунок додавання води.
  • Виливають в самогонку розчин і ретельно перемішують.
  • Ставлять настоюватися на 30 хвилин.
  • Перемішують і залишають в темному прохолодному місці на 12 годин.
  • Фільтрують і повторно переганяють.

  Якщо проводиться потрійна перегонка, то по закінченні другого перегону не потрібно чистити самогон содою, інакше в кінці стане несмачним.

  Очищення без вторинної перегонки

  Як очистити самогон содою: способи та нюанси очищення самогону до вторинної перегонки в домашніх умовахОтримати самогон відмінної якості можна тільки після декількох перегонів, але проводити вторинну перегонку необов’язково. При цьому смак виходить немягким і напій має специфічний запах.

  Методи очищення без вторинної перегонки можуть бути різними. Головне, щоб були використані натуральні продукти: молоко, житній хліб, рослинне масло.

  При очищенні важливо дотримуватися правило: фільтрація напою після очищення повинна бути ретельною. Для цього в фільтрі між шарами марлі розміщують кілька таблеток активованого вугілля. Фільтрують до тих пір, поки осад не зникне повністю. Напій не стане прозорим без додаткової переробки, але змінить свій колір.