Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендації

Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїЛюбителі власних алкогольних настоянок повинні знати всі способи очищення спирту в домашніх умовах. Адже якісне очищення домашнього самогону, горілки або спирту створює напій не тільки набагато смачніше, але і зробить ранок наступного дня набагато приємніше відсутністю похмільного синдрому.

Кожен з нас не раз задавався питанням, чому від одних напоїв людина отримує легке сп’яніння і не мучиться похмільним синдромом, а інші просто валять з ніг, відключають свідомість і суттєво підривають здоров’я. Проблема полягає в наявності сторонніх домішок в алкоголі, які з’являються при низькоякісної очищення спирту.

Для чого очищати спирт або самогон

Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїСамогон або виноградна чача вважається одним з найбільш якісних спиртних напоїв, отриманих шляхом перегонки сировини. Але підвищений вміст сивушних масел в продуктах домашньої перегонки дає не дуже приємний запах і смак.

Також рекомендуємо прочитати:

Ті, хто сам виготовляє самогон або робить настоянки на спирту, прекрасно знають, що очищення — це необхідний обов’язковий етап приготування високоякісного спиртного напою.

Необхідно відзначити, що всі варіанти очищення алкогольних напоїв від сивушних масел дають ефект, але відрізняються ступенем висотою результативності.

Фахівці рекомендують проводити очищення продукту, розведеного до фортеці менше 35 градусів. Ця концентрація спирту дозволяє сивушным масел швидше відділятися від водно-спиртової суміші. Тому чим нижче градус напою, тим вище якість його очищення.

У будь-якому випадку самогон необхідно відстояти 1-2 дні, а спирт розбавити м’якою джерельною водою. І продукт краще чистити охолодженим. Перевірити спирт або горілку на чистоту можна в домашніх умовах. Для цього підійде шматочок скла або невелике дзеркало, яке попередньо потрібно промити гарячою водою з содою.

Скло протирати не потрібно, нехай воно саме висохне і стане кришталево чистим без розлучень. Тепер на нього можна капнути кілька крапель спирту і залишити висихати. Якщо на склі не залишилося розлучень, то в спирті відсутні сивушні масла та інші шкідливі домішки.

І останній етап перевірки – потрібно облити скло дистильованою водою. Рідина не повинна скочуватися, як якщо б була пролита на жирну поверхню. Якщо спирт пройшов перевірку і шкідливих домішок в ньому не виявилося, тоді і чистити його немає необхідності.

Читайте також: Домашнє самогоноваріння. Вибір обладнання та рецепти

Способи очищення самогону в домашніх умовах

Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїДомашні винороби стверджують, що очищення самогону чи горілки з допомогою деревного і активованого вугілля – найбільш швидка і надійна. Вугілля відмінно вбирає неприємні запахи і поглинає шкідливі домішки.

Очищення горілки. Потрібно активоване вугілля, Энтерогель або березовий вугілля (він дає найкращий результат). Засипати в каструлю, дрібно стовкти і залити спиртом з розрахунку 50 грам на 1 літр.

Ця суміш настоюється 7 днів і її потрібно періодично розмішувати. Потім напій фільтрується. Для поліпшення результату цю процедуру можна провести кілька разів, замінюючи вугілля на свіжий.

Два способи для очищення самогону:

 • У процесі першої перегонки самогону для стікання в банку використовується воронка. У неї потрібно шарами укласти ватний диск, дрібні фракції вугілля, потім більші і накрити кількома ватяними дисками.
 • Насипати вугілля в ємність з самогоном з розрахунку 50 грам на 1 літр рідини і дати постояти 7-14 днів, після чого процідити через марлю з ватою.
 • Ці два способи є відмінним варіантом очищення самогону перед повторною перегонкою.

  Як правильно очистити горілку чи самогон марганцівкою

  Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїВсім відомий перманганат калію швидко і якісно очищає, як самогон, так і горілку. Необхідно взяти 3 грами марганцівки і розвести в 300 грамах теплої води, щоб розчин вийшов однорідним.

  Далі, в розчин додається ложка харчової соди і ложка солі. Потім суміш вливається в 3 літри спирту і відстоюється 12 годин. Напій повинен посвітліти і дати осад. Відстояний самогон або спирт потрібно відфільтрувати через шар вати.

  Як очищати самогон молоком

  Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїМолоко є прекрасним очисником горілки або самогону. У білку цього продукту містить альбумін і казеїн — речовини здатні зв’язувати молекули шкідливих домішок і сивушних масел спиртного напою, змушуючи їх випадати в осад.

  У підсумку виходить напій високої якості з м’яким смаком. На 20 літрів горілки або самогону міцністю 40-50 градусів потрібно 200 мл молока. Молоко повинно мати жирність не більше 1,5% і бути пастеризованим.

  Етапи очищення молоком:

  • влити молоко в спирт або самогон;
  • ретельно перемішати;
  • закрити кришкою і залишити на 7 днів у темному місці, кімнатної температури;
  • перші п’ять днів суміш потрібно періодично струшувати, щоб пішла реакція;
  • а потім дві доби потрібно для того, щоб суміш осіла;
  • на останньому етапі напій фільтрується через декілька шарів вати.

  Читайте також: Температура кипіння спирту при правильному самогоноварении

  Якщо напій все одно мутний, можна кинути в нього шкірку будь-якого цитрусового і залишити на добу. Вважається, що молоко — це найкраще очищаючий засіб для спирту і самогону, так як саме таким способом очищають горілку на виробництві. Під впливом спирту молоко згортається, шкідливі частинки прилипають до нього і випадають разом з осадом.

  Цікаво! Деякі винокури прямо роблять самогон з молока. Для цього береться цукор, дріжджі, горох, молоко і вода, які змішуються між собою. Ця суміш настоюється добу, а потім переганяється два рази і цей напій очищення не вимагає.

  Яєчний білок

  Очищення самогону або спирту від сивушних масел може проводитися яєчним білком, за аналогією з молочної чищенням. Для цього 3 літри спирту потрібно взяти два білка.

  Білок збивається в одній склянці теплої води і вливається в напій. Протягом п’яти діб суміш збовтується, а потім відстоюється два дні і підлягає фільтрації через вату.

  Заморожування

  Старий перевірений і дієвий спосіб очищення горілки або самогону — виморожування. Ємність з напоєм (підійде алюмінієвий каструля з кришкою) залишається в морозильній камері на 12-14 годин.

  За цей час вода і сивушні масла залишаються на стінках посудини, а в ємності залишиться тільки чистий спирт. При цьому міцність напою стає вище. Залишається тільки перелити горілку в іншу ємність.

  Фруктова очищення

  Для видалення шкідливих домішок з продукту і надання йому особливого присмаку можна почистити спирт або самогон з допомогою фруктів.

  На 3 літри продукту міцністю близько 25 градусів береться одна морква і одне яблуко. Фрукти розрізають на великі шматки і додаються в напій. Через 2-3 дні від плодів почнуть відшаровуватися волокна. Значить, прийшов час їх витягувати і фільтрувати рідину.

  Сода

  Щоб нейтралізувати оцтову кислоту, що утворилася в самогоні можна використовувати харчову соду. Цей недорогий продукт можна знайти в будь-якому будинку.

  Застосовується сода у пропорції 10 грам на літр самогону. Відстоювати суміш досить 12-14 годин, можна більше, але це не принципово. Щоб прибрати осад використовується вата, через яку потрібно пропустити самогон.

  Читайте також: Очищення самогону марганцівкою в домашніх умовах

  Масло

  Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїОчищення спирту рослинним маслом – це один з незвичайних і оригінальних способів. Така процедура стає можливою тільки тому, що спирт і масло не можуть змішатися. Зате сивушні масла як магнітом притягують до масляних крапель.

  Для такої очистки необхідно взяти 20 грам масла без запаху на літр спирту. Судину із сумішшю потрібно гарненько струснути і повторити цю процедуру 5-6 разів, через кожні п’ять хвилин. Відстоювання суміші становить 12 годин.

  Після того як спирт відстоїться необхідно злити його через трубочку, опущену на дно. Можна перевернути пляшку, дати масляній плівці піднятися і акуратно злити суспензія через злегка ослаблену пробку. Залишки рідини фільтруються допомогою звичної вати.

  Житній хліб для очищення алкогольних напоїв

  Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїУ колишні роки очищення самогону або спирту свіжим житнім хлібом вважалася найбільш ефективною і безпечною.

  Сивушні масла добре вбираються в хліб, спирт стає прозорим, втрачає специфічний смак і набуває приємний аромат.

  При виборі такого способу очищення спирту або самогону необхідно дотримувати наступні умови:

  • Самогон або спирт потрібно попередньо почистити яєчним білком або іншим абсорбентом.
  • На літр самогону береться рівно 100 грам хліба.
  • Для очищення спирту використовується тільки м’якуш без кірки.
  • Для більшого ефекту м’якуш краще гарненько розкришити.
  • Хлібна крихта висипається бутель із самогоном або спиртом і добре перемішується.
  • Ємність необхідно щільно закупорити і залишити в темному прохолодному місці на три доби.
  • Осад обов’язково фільтрують, але хлібну м’якоть не віджимають.
  • Ретельна фільтрація допомагає позбутися від жовтуватого відтінку, який набуває напій.

  Очищення спиртного фільтром для води

  Як почистити спирт або самогон в домашніх умовах: методи правильного очищення, корисні рекомендаціїНайбільш простим і швидким методом очищення є чистка спирту або самогону за допомогою домашнього фільтра для води. Підійде будь-який фільтр, такі як Аквафор або Бар’єр.

  Для цього потрібно прогнати спирт або самогон через фільтр не менше двох разів. Такі фільтри Для води використовувати не можна!

  Очевидно, що навіть найдорожчий спирт або домашній самогон потребує видалення шкідливих домішок. Якщо застосувати один або кілька методів очищення, а також вторинну перегонку для самогону, тоді вийде прекрасний продукт, який за якістю буде краще будь-заводської продукції.

  І никое похмілля не буде загрожувати, але тільки якщо знати міру! Важливо пам’ятати, що надмірне вживання алкоголю шкодить здоров’ю!