Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорції

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїВ останні роки мало хто готує алкогольні напої в домашніх умовах, але все ж знаходяться ще ті шанувальники, які раді пригостити своїх близьких чимось незвичайним. Брага з варення може виступати в якості міцного алкогольного напою або в ролі легкого фруктового десертного вина. При цьому способи виготовлення такої бражки будуть різними.

Давайте розглянемо більш докладно, як зробити брагу з варення в домашніх умовах, а також ознайомимося з тим, як зробити самогон з варення, як робити вихідна сировина для самогону без використання дріжджів.

Як зробити домашню брагу з варення

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїДля того, щоб приготувати спиртний напій, можна використовувати будь-яке, навіть саме старе варення, яке вже давно треба викинути.

Також рекомендуємо прочитати:

Для того, щоб досягти необхідного напою, потрібен цукор, який нікуди не зникає, навіть якщо вихідна сировина стояло в погребі протягом декількох років.

Якщо варення не надто солодке, то в нього можна додати ще цукру. А також, для того щоб приготувати брагу, знадобляться дріжджі.

Отже, розглянемо рецепт браги з варення для самогону або інших напоїв:

 • Підігріти очищену воду приблизно до 30 градусів. Після цього розмішати варення у воді. При цьому необхідно дотримуватися пропорції 5:1.
 • Додати у воду з варенням дріжджі. Почекати, поки утвориться шапочка, а потім вимкнути вогонь.
 • Рідину треба злити в пляшки або банки. Для цього необхідно на шийку надіти гумову рукавичку з проколотими голкою пальчиками.
 • Бражка повинна відстоятися протягом 7-10 днів. Треба почекати, поки рукавичка спочатку підніметься вертикально, а потім знову підніметься. Це дія говорить про те, що весь вуглекислий газ вийшов. Після цього брагу можна переливати в інший посуд.

Читайте також: Спиртові дріжджі: переваги, рецепт цукрових браги

Бражку, яка в результаті у нас вийшла, можна використовувати як для приготування самогону, так і для простого пиття. Якщо вдома є апарат для самогоноваріння, то зробити самогон можна швидко і просто.

З рідини перед приготуванням необхідно видалити всі шматочки фруктів і рік. Після цього брага заливається в перегінний куб. Далі, необхідно почекати появи перших крапель дистиляту. З 5 літрів готової браги, як правило, виходить 1 літр самогону.

Як поставити брагу на варення для пиття

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїЯкщо ви бажаєте отримати не дуже міцний, але при цьому ароматний і фруктовий напій, слід використовувати вищеописаний алгоритм приготування. Брага стане набагато смачніша, якщо в неї додати шматочки свіжих фруктів або ягід.

Під час бродіння не треба сипати додаткову порцію цукру, так як ми не потребуємо високої міцності. Пити такий алкогольний напій можна в літній час в якості коктейлю. Його можна розбавити льодом або мінеральною водою.

Фахівці говорять про те, що вихідна сировина, в якому містяться кісточки або насіння від фруктів і ягід, підходять для бродіння, але вживати їх можна тільки після перегонки. В іншому випадку у напою буде гірких специфічний присмак.

Які дріжджі краще для приготування браги

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїФахівці також відзначають, що для приготування хорошого напою необхідно використовувати тільки живі дріжджі пресовані. Якщо дріжджі у вас зберігаються в замороженому вигляді, то їх треба витягти заздалегідь.

Для приготування підійдуть спеціальні винні дріжджі 3%. Однак, багато воліють обмежуватися сухими дріжджами, адаптованими для випічки.

При цьому варто звернути увагу на те, що для приготування браги потрібно дуже багато дріжджів. Пропорції будуть такими: на 3 літри варення береться близько 25 грамів сухих дріжджів.

Рецепт готування браги із варення з дріжджами

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїДля приготування знадобиться: старе варення – 3 літри; вода – 15 літрів; сухі дріжджі – 25 грам. Якщо брага зі старого варення готується для подальшого приготування самогону, то додатково треба додати 1,5 кг цукру.

Читайте також: Очищення самогону марганцівкою в домашніх умовах

Найсмачнішим напій вийде, якщо використовувати малинове або полуничне варення. Але багато хто воліє поєднувати відразу кілька видів вихідної сировини. У результаті виходить яскравий і багатогранний фруктовий смак.

Покрокова інструкція приготування:

 • нагріти воду до 30 градусів, додати в неї варення і добре розмішати;
 • розвести дріжджі і додати додатково цукор (за бажанням);
 • поставити ємність з брагою в темне місце, закрити горлечко гумовою рукавичкою, дати настоятися бразі 4-7 днів;
 • готовий продукт процідити і можна пити або далі переганяти.

Як поставити брагу з варення без використання дріжджів

Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїА також можна використовувати рецепт приготування браги без дріжджів. Необхідні інгредієнти: варення – 2 літри; кірки житнього хліба або родзинки – 200 грам; вода – 4 літри.

В цьому випадку функцію дріжджів буде виконувати родзинки або житній хліб. Дані продукти забезпечують природне бродіння, тому результат буде дієвим.

Покрокова інструкція приготування:

 • Розвести вихідну сировину в теплій воді.
 • Додати дрібний родзинки. При цьому варто звернути увагу, що родзинки перед цим не можна мити. Інакше всі корисні властивості для природного бродіння будуть знищені.
 • Поставити ємність з брагою в тепле місце.
 • Через 10 днів брагу треба процідити і профільтрувати. Перед вживанням напій рекомендується охолодити.
 • Рецепт самогону з варення в домашніх умовах

  Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїДля того, щоб приготувати самогон з старого варення в домашніх умовах, необхідно спочатку приготувати брагу за вищеописаними рецептами. Після чого можна приступати до самої перегонці.

  Якщо для перегонки використовується газ або Тени, то треба переконатися, що в готовій бразі відсутні ягоди, залишки фруктів або шкірки.

  Якщо таке є, то брагу необхідно профільтрувати через марлю. Інакше ці залишки можуть підгоріти і зіпсувати самогон. Такі густі бражки, як браги з варення, необхідно переганяти, використовуючи парогенератор або водяну баню.

  Далі, брагу треба перегнати за перевіреною схемою – подвійний дистиляцією. Головна особливість полягає в тому, що її не треба чистити між перегонами, інакше вугілля профільтруйте всі фруктові аромати. Краще зайвий раз дрібно перегнати.

  Читайте також: Домашнє самогоноваріння. Вибір обладнання та рецепти

  Таким чином, за цим рецептом можна отримати самогон, який буде мати фруктовий або ягідний смак, а також приємний аромат. Виходить такий напій, який буде не соромно поставити навіть на святковий стіл.

  Секрети і тонкощі самогону з варення

  Як ставити брагу в домашніх умовах: як правильно зробити, рецепти приготування з варення і пропорціїІснують деякі секрети щодо отримання смачного і якісного самогону. Дані секрети завжди ховаються в вихідному сировину.

  Таку сировину, як варення можна назвати воістину унікальним продуктом. Адже ми можемо використовувати будь-вихідна сировина для приготування алкогольного напою.

  А також, варення можна замінити джемом, повидлом або конфітюром. При цьому стан і якість вихідної сировини не буде впливати на майбутній напій. Багато самогонники неодноразово переконувалися у цьому на власному досвіді. Бражку для самогону можна готувати з старого, зацукрованого або забродженого варення.

  Варто звернути увагу, що брагу можна готувати з запліснявілого сировини. Такий продукт необхідно викинути, навіть якщо цвіль знаходиться тільки на поверхні варення.

  Хто стосується конкретного виду вихідної сировини, то це є питанням смаку. Багато помічають, що малинова брага є особливо смачною для простого пиття. Якщо для приготування самогону використовувати варення з аґрусу, червоної або чорної смородини, то вийде дуже ароматний алкогольний напій.

  Якщо брати варення з полуниці або вишні, то напій буде з гірчинкою. Смачним вийде самогон з яблучного або грушевого варення.

  А також, варто зауважити, що якщо брага готується з забродженого варення, то дріжджі не використовувати не варто. Крім того, це сприяє зменшенню вмісту сивушних масел в самогоні.

  Дуже часто самогонники сперечаються, чи повинен рецепт браги включати в себе цукор. Тут не можна дати однозначну відповідь. Брагу для самогону або пиття можна робити як з цукром, так і без нього. Однак, використання цукру підвищує міцність напою.