Ґрунтовка: скільки сохне, від чого це залежить і на що впливає

Ґрунтовка: скільки сохне, від чого це залежить і на що впливаєНа процес висихання ґрунтовки впливають відразу кілька факторів, з якими має сенс знайомитися. Не для всіх важливий момент висихання, але є ситуації, коли немає можливості працювати довго, і кожну годину на рахунку.

Ґрунтовка час висихання: від чого залежить

Допустимо, ви зібралися клеїти шпалери. І перед поклейкою шпалер стіни звичайно грунтують, принаймні, так треба робити. І поки на стінах сохне склад грунтовки, ви можете нарізати шпалерні смуги або зайнятися чимось ще, знаючи, скільки часу у вас в запасі.

Ґрунтовка: скільки сохне, від чого це залежить і на що впливає

Що впливає на час висихання грунтовки:

 • Основа самого матеріалу. Зазвичай просочення для об’єктів і конструкцій роблять на легко летких складах. Тобто, виходить, що чим вище буде швидкість розчинника, чим вище в ньому відсоток твердих речовин, тим швидше висохне матеріал. Якщо відштовхуватися від цього, то водні грунти будуть менш вигідними, так як органічні розчинники випаровуватися будуть куди швидше.
 • Структура підстави. І це позначається на швидкості полімеризації складу. Тобто чим глибше речовини будуть проникати в бетон, деревину або штукатурку, тим більше затягнеться процес випаровування. Поверхневі ґрунти в цьому сенсі йдуть на рекорд, трапляється, що стіну можна обробляти далі вже через годину.
 • Температурний режим в приміщенні. Оптимальною є температура від +15 градусів, а якщо говорити про вологості, то тут вона не повинна перевищувати 80%. При інших умовах швидкість полімеризації буде нижче, тобто в таких умовах ґрунтовка сохне не скоро.

До речі, дуже швидке висихання теж не на користь поверхні. Якщо режим сушіння порушиться, основа може розтріснутися, між шарами порушиться адгезія.

Також рекомендуємо прочитати:чи Можна наносити грунтовку на стару фарбу
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

А скільки повинна сохнути грунтовка

Скільки сохне сам ґрунтувальний шар, залежить від виду матеріалу. Що дозволено одному, то просто не здатний інший грунт.

Ґрунтовка: скільки сохне, від чого це залежить і на що впливає

Скільки сохне ґрунтовка різних видів:

 • Швидкосохнучий грунт. Даний склад представлений або лаком або емалевим розчином для обробки поверхонь з металу. Ці матеріали відрізняються високою токсичністю, але зате фарбувати стіни можна вже буквально через кілька хвилин.
 • Грунт з нормальною швидкістю випаровування. Швидкість висихання акрилового грунту читається на упаковці, в середньому це час від 4 до 6 годин. Це норма для сушіння більшої частини потягів.
 • Медленносохнущий грунт. До таких матеріалів можна віднести склади глибокого проникнення, а також масляні грунти. Зазвичай оброблену таким складом поверхню потрібно не менше доби витримати до продовження обробки.
 • Зазвичай грунтовка має інструкцію, де написано, скільки вона сохне. І ви на це «скільки» повинні орієнтуватися.

  Що таке грунтовка (відео)

  Як діє швидковисихаюча грунтовка

  Швидковисихаючої можна назвати грунтовку, час висихання якої менше 6 годин. Прискорюється процес висихання за рахунок спеціальних модифікаторів. Такий грунт відмінно підходить для обробки металевих поверхонь, так як утворює гарну антикорозійну плівку.

  Щоб перевірити, що грунт висох, зробіть простий тест. Із зазвичай плівки виріжте десятисантиметровий квадрат. Прикріпіть його на поверхню так, щоб під нього не зміг надходити повітря.

  Залиште це пристосування до ранку, а потім зніміть його. Якщо всередині цієї плівочки є волога, значить, поверхня до кінця не просохла. На цьому квадратику вологи бути не повинно.

  Скільки етапів включає в себе процес грунтовки

  Починається робота з підрахунку кількості грунтовки, яка вам знадобиться. Звичайний витрата складає приблизно 100-200 мл на 1 метр квадратний. Залежить ця цифра від особливостей стін і самого способу нанесення складу. Приміром, більше грунтовки знадобиться на пористі стіни.

  Важливі моменти грунтовки:

  • Суха ґрунтовка засипається в холодну або теплу воду, це можна дізнатися з інструкції на упаковці. Все перемішайте будівельним міксером або простий пензликом. Готовий розчин, якщо ви купили такий, просто залийте в відро.
  • Ґрунтовку можна розводити у звичайному відрі або пластикової ванночці. Краще б покласти в ємність металеву сіточку, тоді вона буде фільтрувати грудочки, ті, які ще не розчинилися.
  • Майстри радять використовувати концентрат-грунтовку. На упаковці з такою вказані пропорції розведення 1:6, але на практиці показано, що краща пропорція 1:3.

  Наносити грунт на стіну потрібно валиком. Якщо ви використовуєте швидкосохнучий склад, при цьому стіни пористі, склад потрібно наносити рясно. Намагайтеся не пропускати ділянок стіни. Якщо стіни дуже пористі, правильно пройтися валиком ще раз.

  Після першого шару ви повинні оцінити, як зроблена робота. Досить часто потрібно повторне покриття.

  Але думайте не тільки про те, скільки сохне грунт, але і власної безпеки. Це означає, використовуйте захисні окуляри для очей. Якщо склад потрапив в очі, негайно промийте їх. Не виключені алергічні реакції, при яких роботу потрібно припинити.

  Грунтовка стін (відео)

  Нанесення ґрунту – процес не складний, але важливий, старання при якому необхідно. Бажано не поспішати з ремонтом, щоб не використовувати шкідливі сполуки швидкого висихання, а задовольнятися менш шкідливими ґрунтами.

  Хорошої роботи!