Арка з гіпсокартону своїми руками

Арка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону являє собою спеціальну конструкцію для додаткового декору дверного отвору.

 

Готуємо місце під установку

Відскрібаємо з поверхонь дверного отвору шпалери, облущенную фарбу і штукатурку, виймаємо цвяхи та шурупи з стін: робимо поверхні повністю гладкими.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Обробляємо поверхні антисептиком, щоб у майбутньому під нашій обробкою не завелися мікроорганізми, що впливають на якість матеріалів і наше здоров’я.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Підготовка до встановлення освітлення

Якщо в арці буде встановлена декоративна підсвітка, нам необхідно буде завести дроти в конструкцію.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Ведемо дроти до арки від джерела, але не приєднуємо їх до установки каркаса і бічних панелей, щоб наша робота була безпечною. Для цього можна руйнувати стіну, вести дроти під будь стіновий або стельової обробкою, прокладати дроти в плінтусі або спеціальному коробі. Всередині ж каркаса під арку з гіпсокартону, проводи необхідно буде «одягнути» в спеціальну захисну гофру, і далі закріпити всередині короба під арку.

Також рекомендуємо прочитати:Чим ріжуть гіпсокартон
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками

Арка з гіпсокартону своїми руками

Вибір форми, розмітка, підготовка матеріалу

Все від форми арки, її радіусу, загальних розмірів. Якщо це буде проста конструкція, то нам вистачить і половини листа гіпсокартону.

По готовому проекту розмічаємо дверний отвір, ставимо позначки під установку основного профілю, нарізаємо матеріал.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Тепер, коли у нас все готово під монтаж, починаємо послідовну установку арки з гіпсокартону в дверний проріз.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Установка металоконструкцій

Строго за розміром і розмітці встановлюємо металевий профіль дверний отвір, але тільки з боків і на верхню частину. Найчастіше ми отримуємо П-образну конструкцію, до якої і будемо кріпити бічні елементи. Профіль встановлюється не врівень зі стіною, а з розрахунком того, що на нього ляже лист гіпсокартону, тому з кожної сторони вам необхідно буде залишити 8, 10, а то і 12 мм, все залежить від того, якої товщини ви вибрали ГКЛ.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Каркас кріпиться на стандартні дюбелі, шурупи в які можна просто забивати в стіну, а не закручувати (ефект той же, а мук набагато менше).

Коли основа каркаса встановлено, заводимо всередину електричні дроти гофре і закріплюємо їх. Проводу можна провести в товщі стіни або ж у будь зазор каркаса, тут вже на власний розсуд, але з дотриманням усіх правил безпеки роботи з електрикою.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Обшивка каркаса матеріалом

Коли каркас міцно і правильно встановлений усередині дверного отвору, нам необхідно обшити його, залишаючи тільки один елемент – торцевого.

Бічні панелі прикладаємо до каркаса в дверному отворі, міцно притискаємо до профілю і наживляємо на кілька саморізів, перевіряємо правильність обшивки, і тільки потім затягуємо інші саморізи, на які і матеріал кріпиться до каркасу.

Коли шматки ГКЛ встановлені з двох сторін дверного отвору, нам залишається тільки обшити нижню, торцеву частину. Для цього у нас вже підготовлено два шматки профілю і шматок ГКЛ строго за формою і розмірами. Профіль може бути рівним або спеціально порізаний під радіус арки, а гіпсокартон на торцеву частину арки зігнутий (як зігнути гіпсокартон для подібних робіт, ми вже розповідали раніше), або також мати правильну геометрію.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Тепер нам необхідно зробити прорізи в останній частині ГКЛ під освітлення: докласти останній елемент арки і поміряти, досить проводи. Якщо ні, то трохи підтягнути його.

Після того, як робимо розведення всередині каркасу арки (може бути, світильників буде кілька), ми продовжуємо роботу. Нам потрібно закріпити всередині арки металевий профіль, який точно повторює обриси нижньої лінії арки. Кріпити його необхідно зсередини, в бічних частинах гіпсокартонної арки, на саморізи.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Далі ми перевіряємо світильники і те, наскільки правильно підвели дроти до арки. Якщо все працює, знову відключаємо живлення з мережі і завершуємо арку. Беремо останню частину арки і встановлюємо у неї світильники, тримаючи ГКЛ на вазі або встановивши його на спеціальний упор, стіл і так далі. Після установки світильників, закладаємо зайвий дріт всередину каркаса, а його буде 10-20 см (це стабільно), і притискаємо останню частину конструкції до каркаса. Тепер тільки шуруповерт і саморізи, якісна установка і перевірка роботи.

Оздоблення

Після того, як арка з гіпсокартону повністю зібрана в готовий архітектурний елемент, нам необхідно завершити її підготовкою до декоративних оздоблювальних робіт. Тут вам вже все знайоме: перфоуглы, серпянка, грунтовка, шпаклівка, затірка, а також ніжна і якісна робота. В результаті – симпатична арка, яку можна фарбувати або декорувати в стиль решти приміщення.

Арка з гіпсокартону своїми руками

Арка з гіпсокартону своїми руками

Під час роботи з гіпсокартоном робіть все послідовно і не поспішаючи, це позбавить вас від зайвих негативних емоцій, поломок матеріалу і збільшення витрат.

Як зробити арку з ГКЛ (відео)

Галерея: арка з гіпсокартону (20 фото)

Арка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми рукамиАрка з гіпсокартону своїми руками