Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутися

Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутисяАртефакти зображення — це дуже серйозна проблема, яка може призвести до виникнення численних проблем з очима. Саме тому так важливо позбутися від будь-яких несправностей як можна швидше. Частіше всього користувачів турбує саме брижі. Що ж робити з брижами? Які заходи дозволять позбутися цього дефекту як можна швидше? Чи існують якісь універсальні заходи, прийнявши які можна виправити ситуацію і полагодити монітора?

Який дефект прийнято називати брижами

Зміст статті

  • Який дефект прийнято називати брижами
  • Чому мерехтить екран
  • Як позбутися від брижів на екрані
  • В якому випадку можна прибрати проблему самостійно

Називаються брижами такий дефект на екрані монітора (чи телевізійного екрана), як повна відсутність зображення і шипіння (у випадку з телевізором). Замість цього на екрані з’являються перешкоди, які не дозволять користуватися монітором ПК або ТБ. Ці перешкоди звичайно являють собою горизонтальні смуги, які мерехтять на екрані.

Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутисяБрижі — це досить поширена проблема в минулому, однак, вона зустрічається і сьогодні. Якщо раніше брижі була широко поширена саме у випадку з телевізорами, то з широким розповсюдженням комп’ютерної техніки цей дефект добрався і до екранів моніторів. Тепер ця проблема турбує все більша кількість людей, адже монітори ПК мають властивість виходити з ладу.

Брижі завжди виглядає приблизно однаково, хоча є і деякі відмінності. Вони полягають у тому, що деякі екрани під час брижів демонструють просто сіро-чорні смуги, а інші — сіро-чорні смуги, розбавлені кольоровими смугами.

Важливо відзначити, що немає ніякої різниці в тому, як саме виглядає брижі. Вона є дефектом, який вимагає якнайшвидшого усунення. Лише в такому випадку можна бути впевненим в тому, що все пройде нормально і дефекти зникнуть.

Чому мерехтить екран

Проблеми з драйверами відеокарти — це одна з найпоширеніших причин, чому з’явилася брижі. Не дивно, що в багатьох випадках вирішити цю проблему самостійно вкрай складно. Справа в тому, що найкращий варіант — це встановити нову версію драйверів, проте, це можливо далеко не завжди. Більш того, в деяких випадках установка нового ПЗ може призвести до численних технічних проблем, а в деяких випадках і зовсім неможливо. При включенні брижі залишиться.

Отже, якщо мова йде про відносно нову відеокарту, то слід встановити нову версію драйверів як можна швидше. В такому разі про будь-які проблеми можна буде забути на дуже тривалий час. Якщо ж мова йде про старому ПК, в якому дуже мало пам’яті, то доведеться видалити непотрібні файли і звільнити місце для установки драйверів.

Якщо ж потрібно встановити нове ПЗ для відеокарти, якій вже понад 10 років, то в такому випадку все буде набагато складніше. Буде потрібно витратити якомога більше сил і часу на те, щоб знайти працюючі драйвери, яких вже може не бути на сайті виробника.

ДОВІДКА! В якості альтернативного варіанту можна порекомендувати звернути увагу на форуми, на яких буває можливо знайти навіть для самого старого обладнання.

Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутисяЩе одна поширена проблема — це розгін відеокарти. Розгін — це дуже серйозна проблема, вирішити яку буває вкрай складно навіть фахівцю. Наслідки неправильного розгону — це вихід відеокарти з ладу. Здається, що це невелика проблема, проте, насправді це зовсім не так. Після неправильного розгону відеокарту доведеться віднести до майстра або в сервісний центр, так як полагодити її своїми силами в більшості випадків рішуче неможливо.

Несправність відеоадаптера з-за перегріву це ще одна популярна проблема. В такому випадку доведеться зайнятися тестуванням видекарты. Це можна зробити за допомогою спеціалізованого ПЗ. У якості такого можна порекомендувати програму «Еверест». Вона безкоштовна і її легко знайти на просторах інтернету. Для того щоб тест б як можна більш успішним, потрібно знати нормальну температуру для відеокарти. Зазвичай це приблизно 50-65 градусів.

ЗПРАВКА! Якщо температура істотно вище, то це означає, що відеокарта перегрівається. З-за перегріву можуть виникнути найрізноманітніші проблеми, тому не дивно, що брижі часто з’являється після порушення температурного режиму пристрою.

У разі, якщо програма фіксує високу температуру, а перегріву не спостерігається (за особистими відчуттями), то проблема може полягати в поганих контактів. Тоді потрібно перевірити всі шлейфи, однак, це крайній спосіб. Вся справа в тому, що розкривати ПК або ноутбук не рекомендується, адже так дуже легко зламати його або зробити щось не так.

Найчастіше виникають проблеми з монітором. Несправність в самому моніторі зустрічається найчастіше. У цьому немає нічого дивного, адже монітор являє собою складний технічний пристрій, який дуже просто вивести з ладу. Для того, щоб цього не сталося, потрібно дотримуватися хоча б основні вимоги щодо експлуатації екрану. Якщо ж підозри впали на монітор, то їх потрібно перевірити. Для цього потрібно підключити монітор до іншого ПК. Якщо проблема все одно не зникла, то справа явно в наявності якоїсь несправності в моніторі.

Можливо, що у нього спостерігаються проблеми з матрицею. Матриця — це складний технічний компонент, замінити який самостійно буває вкрай складно. Іноді вся справа в лампі підсвічування або інверторі. Перетиранню шлейфу теж може призвести до появи мерехтіння. Зазвичай причина перетирання шлейфу полягає в тому, що ноутбук постійно то відкривають, то закривають. В такому разі можна очікувати появи проблеми вже через пару місяців інтенсивного використання.

Як позбутися від брижів на екрані

Як вже було сказано раніше, позбутися від брижів можна різними способами в залежності від типу несправності. Серед універсальних способів вирішення проблеми можна відзначити наступні:

Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутисяЗаміна чіпа безпосередньо на самому відеоадаптер. Це досить складний спосіб. Вся справа в тому, що знайти компанію, яка може відремонтувати пристрій з заміною чіпа, буває непросто навіть у порівняно великому місті. Більш того, деякі майстри не володіють достатнім рівнем кваліфікації для того, щоб впоратися з проблемою. Тоді їм доведеться витратити чимало сил на те, щоб вивчити основні способи ремонту, а потім знайти потрібний чіп. Все це позначається на вартості, тому так важливо заздалегідь підготуватися до того, що цей спосіб не вдасться реалізувати.

ДОВІДКА! Прогрів відеокарти — це теж порівняно складний метод. Його можна використовувати лише в разі, коли жоден інший метод не допомагає.

Справа в тому, що таким методом можна виправити положення лише на дуже обмежений час. Потім пристрій знову прийде в непридатність і його доведеться ремонтувати. Більше того, мова йде про тижнях або місяцях нормальної роботи. Потім пристрій можна буде сміливо викидати на смітник. Це означає, що краще всього скористатися будь-яким іншим методом, який дозволить досягти позитивного результату на більш тривалий термін.

Найпростіше придбати нову відеокарту або новий монітор. Якщо ж мова йде про телевізорі, то доведеться здати його в сервісний центр. Це найбільш дорогі методи, однак, вони стануть справжнім порятунком, якщо виправити становище іншим способом ніяк не виходить. Не дивно, що у багатьох випадках люди купують новий пристрій, щоб позбавити себе від зайвого нервування і негараздів. Також варто відзначити, що іноді заміна відеокарти може обійтися порівняно дешево, якщо це старий комп’ютер.

В якому випадку можна прибрати проблему самостійно

Брижі на моніторі: яка буває брижі і як від неї позбутисяВсе залежить від того, наскільки добре людина розбирається в техніці. Якщо мова йде про домогосподарку, то рекомендується віднести техніку в спеціалізований сервісний центр. Там допоможуть розібратися зі всіма проблемами і зроблять так, щоб у користувача не виникало навіть думки про те, щоб займатися ремонтом самостійно.

Єдиний випадок, коли можна спробувати виправити проблему самостійно, стосується драйверів. Якщо їх перевстановити, то про проблеми можна буде забути на дуже тривалий час. Однак далеко не завжди проблема полягає в ПО. Найчастіше мова йде про якийсь апаратної несправності. Тоді не обійтися не тільки без знань, але і без спеціальних інструментів.