Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтер’єр своїми руками

Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

Не всім подобається окремо стоїть великогабаритна типова меблі, вбудовані шафи, ніші ідеально підганяються під розміри приміщення або робляться під конкретні предмети інтер’єру. Ніша з гіпсокартону під телевізор дуже поширена серед таких конструкцій.

Визначаємося з дизайном

З метою камуфлирования антенних і електричних ТБ проводів, а також для додання більш естетичного вигляду всій кімнаті, телевізор часто кріплять у заздалегідь сформованому декоративному поглибленні.

Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

Для маскування телевізора можна вибрати один з двох варіантів дизайну:

 • Ніша може представляти собою невеликий короб – лише декоративне обрамлення, разом з різними стелажами і відкритими полицями.
 • Телевізор розташовується в ніші на гладко зашитої стіні. В цій стіні знаходяться вбудовані шафи, ящики, інші ніші.
 • Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Стилістично важливо розташування елементів стіни щодо центральної осі:

  Також рекомендуємо прочитати:Лицьова сторона гіпсокартону
  Підйомник для гіпсокартону своїми руками (креслення)
  Як зробити нішу в стіні з гіпсокартону
  Комод з гіпсокартону

  • Симетричне розташування полиць і дверей буде потрібно для кімнати, оформленої в класичному стилі. За законом рівноваги композиції симетрія відповідає статичному стану загальної картини, тому вона краще в спальні і місцях відпочинку;
  • Асиметрія підійде для стилю модерн, мінімалізм, хай-тек. Доречніше буде її використовувати в тісних кімнатах з метою ергономії, особливо, якщо зручніше розташувати телевізор не в центрі стіни або стіна вже не симетрична (з-за дверей, наприклад). Підходить більше для суміщених і зонованих приміщень: кухні, вітальні, кімнати підлітка.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Розробляємо ескіз

  Чим більше деталей буде продумано на цьому етапі, тим маловероятнее буде необхідність здійснення переробок.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Спочатку краще накидати приблизний загальний вигляд, а потім поетапно вивіряти і правити:

 • Основне – це промальований металевий каркас гіпсокартонної конструкції. Тут треба врахувати все горизонталі і вертикалі, продумати розташування профілів, які несуть найбільше навантаження, а також підсилюють перемичок.
 • Нанести на ескіз зміни електропроводки: перенесення розеток, заховані дроти, схему підсвічування.
 • Прикинути, як економічніше розкроїти листи гіпсокартону, нанести основні лінії.
 • Вже на етапі роботи над ескізом потрібно визначитися з обробкою. Адже деякі оздоблювальні матеріали мають свою товщину, і її треба закласти в креслення. Наприклад, для керамічної плитки (в тому числі і для штучного каменю) 4-9 см, а ще для шару плиткового клею стільки ж.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Інструменти і матеріали

  Будь-які монтажні роботи, що виконуються своїми руками, включають в себе підготовку будівельних і отелочных матеріалів:

  • Металеві профілі Необхідні для створення жорсткого каркасу – основи майбутньої ніші або полиці. Не залежно від форми майбутньої конструкції, використовуються два вигляді профілів – направляючі (28?27) та стієчні (60?27). До них – саморізи по металу 14 – 16 мм. Може знадобитися і інший вид профілю, наприклад, арочний. Він використовується в разі, якщо дизайн майбутньої полиці включає в себе фігурні вигини. Перфорований металевий і арочний пластиковий куточок необхідний для надання правильної геометрії зовнішніх кутах полиці.
  • Листи гіпсокартону – основний матеріал, з якого буде монтуватися конструкція.Для того, щоб зібрати подібний короб, достатньо навіть стельового ГКЛ з потрібними властивостями і оптимального розміру. В якості кріплення використовуються спеціальні саморізи з потайною головкою.
  • Дюбель-цвяхи. Каркас майбутньої конструкції повинен являти собою надійне міцну основу, тому кріплення направляючий профілів повинно бути якісним. Для цього використовуються дюбелі, які необхідні при кріпленні металевого каркасу до цегельних і бетонних стін.
  • Електрика. Конструкції з гіпсокартону, за допомогою яких облаштовується інтер’єр житла, рідко обходяться без монтажу розеток або підсвічування. Дизайн проект часто включає в себе декоративні чи функціональні елементи, для створення яких потрібні електричні дроти, розетки, вимикачі, світильники.
  • Матеріали для оздоблення. Чорнова обробка гіпсокартонних конструкцій своїми руками не обходиться без обробки спеціальними складами і вирівнювання конструкції. Для цих цілей вам потрібна грунтовка і шпаклівка, вид якої визначається варіантом декоративної обробки.

  Дизайн полиці для ТБ задає її форма, яка формується на початковому етапі, а також – зовнішній вигляд, який дає вже оздоблення. В залежності від призначення конструкції, її можна обробити плиткою, плиткою, фарбою, штукатуркою або шпалерами. Нерідко можна побачити оригінальні конструкції з ГКЛ і комбінованою обробкою.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Короб або ніша з гіпсокартону під телевізор найчастіше забарвлюється або обклеюється шпалерами.

  Інструмент для роботи з гіпсокартоном включає в себе обов’язковий набір, що складається з дриля або перфоратора, свердла, ножі для різання ГКЛ або електролобзика, фрези, ножиць по металу, вимірювальної рулетки, будівельного рівня і монтажного олівця, болгарки, підвісів, наждачного паперу, шпателів і міксера.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Монтаж ніші

  Будь монтаж ніші або полиці з гіпсокартону своїми руками починається з складання ескізу або докладного креслення. Такий маневр допомагає визначитися з дизайном конструкції і правильно розрахувати кількість будівельних матеріалів.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Подальший процес виготовлення виглядає наступним чином:

 • Спочатку – розмітка. На стіну, стелю і підлогу наносяться лінії, по яким будуть прокладені металеві профілі.
 • По горизонтальній розмітці кріпляться направляючі профілі. До них прикручуються стійкові, на які доведеться вся навантаження і прикрепится гіпсокартон. Іноді решетування під гіпсокартон роблять дерев’яною повністю або частково. Дерев’яні бруски можуть знадобитися як несучі стійки.
 • Якщо стіна з нішею під телевізор буде складатися з гіпсокартонних коробів, розташованих один над іншим, то будувати їх потрібно по черзі знизу вгору.
 • Тепер готовий каркас потрібно обшити гіпсокартоном. Ріжеться гіпсокартон звичайним шпалерним ножем або лобзиком після ретельних вимірів. Прорізається шар картону з одного боку, потім вздовж лінії зрізу плита ламається, по лінії зламу прорізають картон з іншого боку. Іноді лист гіпсокартону спочатку кріплять до каркаса від стику і тільки після цього відрізають, так виходить швидше і точніше.
 • Гіпсокартон кріпиться до каркаса спочатку з боків і тільки потім з лицьового боку. Стики листів гіпсокартону повинні розташовуватися точно посередині профілів, щоб вони ніде не висіли в повітрі без опори на каркас.
 • Саморізи у гіпсокартон вкручують через кожні 10 – 15 див. Капелюшки не повинні стирчати, їх потрібно трохи втопити, обережно, не ламаючи гіпсокартон.
 • Після того, як весь каркас зашитий, стики і саморізи шпаклюють, зашкурівают і грунтують. При шпаклівці краще використовувати армуючу стрічку.
 • Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Оздоблення

  • Шпалери – найпростіший і дешевий варіант. Якщо обклеїти нішу так само, як і всю іншу кімнату, то вона максимально зіллється з інтер’єром і функція маскування буде виконана повною мірою. Якщо це в стилі інтер’єру, то можна вибрати і контрастний колір.
  • Фарбування вимагає дуже ретельної і акуратною шпаклівки. Поверхні гіпсокартону можна додати фактуру за допомогою спеціального шпателя. Фарбування виконує ті ж декоративні функції, що і шпалери.
  • Штучний камінь вимагає найбільших зусиль і часу. Плитку потрібно підрізати. В невеликих обсягах. Зазвичай це роблять за допомогою болгарки, знадобиться вміння з нею звертатися. Щоб уникнути бруду і пилу під час замішування плиткового клею, простіше буде використовувати рідкі цвяхи.
  • Поліуретан – прекрасний сучасний оздоблювальний матеріал. Молдинги з спіненого пластику виглядають як ліпнина, бувають всіляких форм. Поліуретан фарбують або покривають фольгою-поталлю. Прикрашена цими матеріалами ніша під телевізор гармонійно впишеться в класичний інтер’єр вітальні або зали.

  Спорудження ніші під телевізор з гіпсокартону своїми руками – це не тільки оновлений інтер’єр вітальні вашого будинку і цікавий досвід, але й помітна економія для бюджету сім’ї.

  Декоративна ніша з гіпсокартону під телевізор: інтерєр своїми руками

  Як зробити нішу в стіні для ТБ (відео)

  Галерея: декоративна ніша з гіпсокартону (20 фото)