Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристикиВ даний час стало модно оформляти стіни квартири або офісу декоративною штукатуркою. Даний матеріал дуже зручний при обробці стін, так як деякі види можна багаторазово перефарбовувати, не змінюючи малюнок стін.

Види

Декоративна штукатурка своїми руками дозволить створити неповторний малюнок на стіні або стелі. Даний матеріал повністю натуральний і не викликає алергічних реакцій.

Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

Існує три види декоративної штукатурки для внутрішньої обробки стін.

 • Фактурна;
 • Структурна;
 • Венеціанська;
 • Специфічні види декоративної штукатурки.

Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

Перші два види мають нерівну шорстку поверхню, а венеціанська штукатурка – глянсова і рівна. Фактурна штукатурка поділяється на три підвиди: баранець, шуба, короїд.

 • Кам’яні зерна різного розміру, які входять до складу штукатурки, створюють ефект ворсу молодого баранчика, саме тому цей вид отримав свою назву.
 • Шуба – цементна штукатурка, після нанесення якої, створюється відчуття, що нанесені на стіну волокна короткошерстого хутра.
 • Різновид «короїд» створює ефект изъеденной жуком дерев’яної поверхні.
 • Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Фактурна штукатурка добре приховує нерівності стін, їх не треба попередньо вирівнювати, як для оформлення шпалерами, добре підходить як оздоблення балконів та обробка лоджії.

  Структурна штукатурка при нанесенні має майже рівну поверхню, рельєф виникає після повного висихання. Цей вид обробки підходить для внутрішніх робіт та оформлення фасадів.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Також рекомендуємо прочитати:Види штукатурок для внутрішніх робіт
  Декоративна штукатурка в коридорі (8 фото)
  Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
  Правильна шпаклівка для пластику

  При виготовленні «венеціанки» застосовується мармурова крихта і вапно. Залежно від способу нанесення поверхня може стати або матовою або глянсовою. Венеціанською штукатуркою можна оформляти каміни, що створить ефект оформлення під камінь. Єдиний недолік даного виду – це ціна. Але при правильному використанні й обережному нанесенні стіни кімнати візьмуть неповторний вигляд античності або царських палат.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Декоративна штукатурка: різноманіття видів (відео)

  Декоративна обробка стін

  Для того, щоб красиво і правильно обробити стіни необхідно наявність інструментів без дефектів, отже, весь обробний інструмент краще придбати новий. Всі види обробки вимагають своєї техніки, для того, щоб стіни виглядали як єдине ціле, а не переривалися різного роду швами і стиками.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Техніка обробки венеціанською штукатуркою. Існуючі відео уроки по проведенню робіт з даного виду матеріалом показують, що необхідні різної ширини малярні інструменти, шпателі, кельми.

  Перший шар завжди наноситься самим широким, наступні — більш вузьким інструментом. Мазки наносяться хаотично в різному напрямку із залишенням зазорів. Наступні шари наносяться, перекриваючи попередні зазори. Кожен шар добре висушується і шліфується.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Для внутрішньої обробки

  Для внутрішнього оздоблення стін декоративною штукатуркою застосовують різні, здавалося б іноді самі невідповідні, інструменти. Для того, щоб обробити стіни рельєфною штукатуркою використовуються малярні валики, губки, кисті, трафарети, шпателі, а деякі умільці створюють неповторний вигляд стін звичайним господарським віником.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Відео-уроки показують, що робота з цим матеріалом підвладна будь-якій людині і не вимагає спеціальних навичок.

  Деякі майстри використовують спеціальні гумові валики з нанесеним візерунком.

  Також можна виконати роботу з допомогою трафаретного панно. Для оформлення стін існує можливість нанести малюнок або виконати його, використовуючи різні види і кольори декоративної штукатурки. Таким чином, варто оформити поглиблення, ніші в стінах, а так само простінки.

  На декоративній штукатурці добре тримаються дрібні предмети, тому оформити стіну в морському стилі не складе труднощів для тих, хто привозив з морського берега різні види черепашок і красивих камінчиків.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки (відео)

  Декоративна штукатурка своїми руками

  Використовуючи відео-уроки по оздоблення стін венеціанської штукатуркою легко додати кімнаті вигляд античного або середньовічного замку.

  Варто розглянути й інші види застосування даного матеріалу для прикраси стін різних кімнат своїми руками:

 • Трафаретне панно – вид оформлення, який зможе виконати будь-який бажаючий. Вибирається трафарет, який би хотілося бачити на частини стіни, так як використання об’ємних фігур на всіх стінах не буде красиво виглядати. Такий трафарет переноситься на лист гіпсокартону і акуратно вирізається. За допомогою малярного скотчу гіпсокартон з малюнком приклеюється до стіни і трафарет товстим шаром наноситься штукатурка. Далі лист знімається зі стіни дуже акуратно, щоб не пошкодити нанесені шари. Через добу об’ємний малюнок повністю висохне і його можна відтінити більш темною фарбою або фарбою з перламутровим ефектом.
 • Рельєфна графіка. Для любителів малювати декоративна штукатурка просто джерело можливостей попрактикуватися в малюнку. А так само це стане прекрасним оформленням стін або прорізів. Тонким гострим предметом на трохи не досохшей штукатурці робиться малюнок. Після повного висихання акриловими фарбами розписують малюнок, а потім покривають її лаком. Якщо перший етап відносно легкий, то розфарбування і покриття лаком справа трудомістка і копітка.
 • Розпис по штукатурці. Якщо немає вміння створювати свої малюнки, але виходить добре змальовувати, то оформлення стін дитячої стане не важким завданням. На оштукатурені стіни наноситься малюнок олівцем і забарвлюється акриловими фарбами в відповідності з оригіналом.
 • Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Майстер-классс

  Найпростіший спосіб оформити дитячу кімнату із застосуванням декоративної штукатурки полягає в розмежуванні стіни по висоті, використовуючи різні фактури і кольору верху і низу стіни. Знаючи особливості всіх дітей, які люблять малювати не тільки на папері, але і використовуючи всі поверхні кімнати для своїх витівок.

  Необхідно з допомогою рівня розмежувати висоту кімнати на три частини. При стандартній висоті стелі 2,5 метра низ складе 1 метр, 0,15 метра – бордюр і решта висота 1,35 метра для верхньої частини. Необхідно придбати два види фактурної штукатурки – низ більш темного відтінку. Для верху і бордюру можна використовувати штукатурку більш м’якого і світлого відтінку.

  Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін: характеристики

  Багато мами люблять дивитися на маленькі ніжки і ручки своїх дітей, а підросли діти приміряють свої виросли пальчики до рисунків зробленим в дитинстві. Тому варто взяти малюнки ніжок і ручок однорічної дитини, які зберігаються в будь-якій сім’ї та перенести ці частини на гумову основу. Далі необхідно вирізати і приклеїти ці трафарети по черзі до валику. Але краях валика приклеїти тонкі гумові смужки. Трафарет для бордюру готовий.

  Оформляється верхня і нижня частини стін, потім наноситься штукатурка рівним шаром без візерунка на область бордюру і прокочується заздалегідь заготовленим валиком. Після висихання краю бордюру і видавлений малюнок маленьких ніжок і ручок забарвлюються пензлем у колір нижньої частини стіни.

  Декоративна штукатурка своїми руками (відео)

  Таке розмежування по висоті дозволить не помічати малюнки малюка на стіні, а у випадку сильного забруднення нижню частину легко промити за допомогою звичайної губки. Малюнок на бордюрі може бути будь-яким, яким тільки дозволить уява та вміння малювати.

  Галерея: декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін (20 фото)