Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео-уроки простих рішень

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішеньДорогий варіант декору стін не всім під силу, а вже якщо доводиться працювати своїми руками, то найдоступнішим може стати як раз таки декоративна штукатурка. Без попереднього вирівнювання стін не обійтися, але при цьому ви збережете корисну площу в кімнаті.

Штукатурка декоративна під цеглу: підготовча робота

Спочатку, як і годиться, зніміть зі стіни шар старої штукатурки, або ж шпалери – словом, попередню обробку. Якщо при огляді ви виявили тріщини, вибоїни, їх потрібно забити цементним розчином. При необхідності проводиться вирівнювання кутів.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Вся поверхня обробляється грунтовкою глибокого проникнення. Це потрібно для хорошої адгезії та знезараження поверхні. Майстри радять додавати в ґрунтовку трохи клею ПВА для поліпшення якостей ґрунтовки.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

З інструментів і матеріалів вам знадобляться:

 • Ємність для суміші;
 • Шпателі;
 • Малярський скотч;
 • Кельма;
 • Рівень або правило;
 • Малярська сітка;
 • Дриль для замісу розчину;
 • Шнурок або стрічка для маяків;
 • Штукатурна сітка.

А підлогу перед роботою застеліть клейонкою, руки не забудьте захистити рукавичками.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Також рекомендуємо прочитати:Декоративна штукатурка своїми руками із звичайної шпаклівки
Мармурова штукатурка своїми руками (відео)
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

Підготовка стін під штукатурку (відео)

Цегляна стіна своїми руками з штукатурки: технологія

Процес, звичайно, трудомісткий, але, що радує, творчий. Якщо ви робите це своїми руками, та ще вперше, чітко дотримуйтесь послідовність етапів.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Технологія нанесення штукатурки під цеглу:

 • Розмітка стіни потрібна, якщо ви робите таку імітацію цегляної кладки тільки на фрагменті стіни, а не на всій поверхні. Простим олівцем намалюйте контури цеглинок. А малярний скотч знадобиться для того, щоб обмежити простір для роботи.
 • Прогрунтуйте стіну, бажано, акриловою грунтовкою. Робити це простіше поролоновим валиком. У важкодоступних місцях грунтувати краще пензликом.
 • Для того щоб зробити оздоблювальну масу, потрібно приготувати воду і гіпсову штукатурку. Суміш повинна бути густою, щоб не стікала потім вниз по стіні. Якщо хочете, додайте в розчин барвника, щоб майбутній «цегла» виглядав реалістичніше.
 • Штукатурьте тільки ту ділянку, що можна охопити лише за один раз. Наступний етап проводите, поки не висох розчин.
 • Поверхня, покрита вологою штукатуркою ідеальна для створення цеглин. Візьміть будь-який гострий предмет типу спиці, і нею продавливайте смуги, які виглядають, наче зазори, що розділяють один цегла від іншого.
 • Цеглу не повинні бути рівні, як під лінійку. Деякі можуть бути більше, так виглядає імітація цегляної кладки більш природною.

Ви своїми руками можете навіть зробити імітацію фактурності на поверхні стіни. Для цього сухий жорсткої проведіть пензликом по майже підсохлій імітації кладки.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Завершує роботу затирка стіни дрібною наждачкою. Фарбується декоративна штукатурка валиком, відтінки вибирайте за кольором максимально нагадують натуральну цеглу.

Технологія нанесення штукатурки під цеглу (відео)

Імітація цегляної кладки шпаклівкою

Альтернативний спосіб цегляної імітації полягає в застосуванні шпаклівки і спеціального вузенького будівельного скотчу.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Імітація цегляної кладки своїми руками:

 • На оштукатуреній сухій стіні зробіть розмітку швів, щоб відбувалося зміщення прямокутників кожного подальшого ряду до прямокутникам попереднього.
 • Розмічені шви акуратно прокрасьте потрібної фарбою, дочекайтеся висихання.
 • Поверх цього шару вздовж ліній горизонтальних швів проклейте смуги будівельного скотчу, а поверх них наклейте коротенькі вертикальні смужки скотчу.
 • Поверх цього скотчу нанесіть на стіну досить тонкий шпаклювальний шар, поверхня цього шару розгладьте, а нерівності залиште такі, щоб їх було достатньо для створення потрібної фактури.
 • Після того, як шпаклівка затвердіє, скотч видаліть. Для цього можна просто видаляти горизонтальні смужки, а вертикальні втечуть самі разом з ними.
 • Дочекайтеся повного затвердіння шпаклівки.

Далі слід остаточна оздоблення на ваш розсуд.

Цегляна кладка: способи імітації

Якщо вас не влаштовує варіант, де працює лише одна штукатурка, цегла можна зробити і по-іншому. Наприклад, частенько використовується гофрокартон, який нарізається в потрібній кількості за розміром боковушек сторін цегли. Кожен такий картонний цегла ви повинні своїми руками намазати клеєм ПВА. Довершити образ імітації кладки можуть паперові серветки, верхній шар яких виконає функцію декупажу – якщо вам потрібна декоративна обробка фрагмента стіни, це дуже хороший варіант.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Що ще, якщо не просто штукатурка? Цегла можна зробити і тисненням трафаретом. Цю роботу проводять по свіжій штукатурці. Як це зробити – ви використовуєте полімерний або ж гумовий плоский трафарет, на ньому нанесено рельєфний малюнок кладки. Трафарет змочіть водою і притисніть до оштукатуреній стіні. А потім він віднімається від стіни, а перед вами цеглина за цеглиною.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками: відео уроки простих рішень

Такий варіант простіше, ніж видряпування кожного цеглинки, але дорожче. Адже потрібно не тільки штукатурку, але й сам трафарет. Однак поверхня буде як після роботи бригади майстрів – все точно і рівно. Цей Цикл потрібно повторювати стільки, поки не одержите всю поверхню з імітацією цегляної кладки.

Декоративна штукатурка під цеглу своїми руками (відео)

Цегляна стіна – це завжди красиво, стильно, сучасно. Та імітація такої стіни – не найгірший варіант, і не самий витратний, що дуже важливо. Виберіть потрібний спосіб і зробіть все крок за кроком.

Вдалого ремонту!

Галерея: декоративна штукатурка під цеглу (20 фото)