Дерев’яні перегородки в будинку своїми руками

Деревяні перегородки в будинку своїми рукамиПристрій дерев’яних перегородок можливо в будь-якому приміщенні, але найчастіше дерев’яні перегородки зводяться в житлових будинках, наприклад, у приватних дерев’яних будинках.

Звичайно, адже в стандартних багатоповерхових будинках, в офісних та адміністративних приміщеннях, у спеціальних ангарах, відсіках та промислових зонах, звикли робити перегородки з гіпсокартону.

Сьогодні ми хочемо поговорити про те, як влаштувати перегородки в дерев’яному будинку, якщо ви раптом вирішили пересунути дверний проріз або просто розділити приміщення на кілька функціональних зон. Зробити це просто, але тільки з певним досвідом і знаннями, якими ми і постараємося з вами поділитися. Отже, як зробити дерев’яну перегородку?

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Способи монтажу

Звичайно, можливі і дерев’яні перегородки в квартирі, які можуть прикрасити будь-яке внутрішнє приміщення, облагородити його і зробити більш натуральним і живим, але сьогодні ми розглядаємо пристрій перегородок у дерев’яному будинку.

Почнемо ми з того, що встановлення подібних перегородок можлива двома способами, каркасних і безкаркасним.

Також рекомендуємо прочитати:Як самому зробити перегородку з дерева
Монтаж перегородки по дерев’яному каркасу
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Каркасні перегородки в дерев’яному будинку встановлюються на надійну дерев’яну конструкцію з дерев’яного бруса. Його параметри залежать від розміру та ваги перегородки, а тому, це може бути і брус 30х30 мм, брус 100х100 мм, тут вже все залежить від індивідуальності проекту.

Каркас збирається стандартним методом – спочатку проводиться монтаж основних несучих балок, далі ж, ребра, які встановлюються з зручним вам кроком, але бажано, не більше ніж через 60 см один від одного. Природно, несучий дерев’яний брус буде більш масивним, а значить, і більше за розміром, ребра ж для обшивки можуть бути менших параметрів.

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Каркас для внутрішніх перегородок у дерев’яному будинку збирається дуже акуратно, з застосуванням столярного інструменту та спеціального кріплення. Не забувайте користуватися і вимірювальними пристроями, які впливають на рівномірність конструкції.

Коли каркас встановлений, його необхідно ретельно обробити спеціальним просоченням, яка буде захищати деревину не тільки від пересихання або розбухання від вологи, а також від грибка, цвілі і комах, які можуть пошкодити матеріал.

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Далі між ребрами каркасу закладається утеплювач, який можна кріпити спеціальною сіткою або ж будь-яким зручним для вас способом (можна натягувати сталеву дріт між ребрами, кріпити на грибочки до будь-якої з сторін перегородки).

Тепер, потрібна тільки обшивка перегородки обраним вами матеріалом. Рекомендовані фахівцями дерев’яні декоративні перегородки, з установкою спеціальних панелей. Природно, це не дешеве задоволення, зате дуже якісне і довговічне. Тим більше, подібні дерев’яні перегородки в інтер’єрі будь-якого приміщення будуть виглядати просто ідеально.

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Розсувні перегородки

Міжкімнатні розсувні дерев’яні перегородки більш дороге задоволення і більш складний процес, оскільки їх встановлення без певного досвіду неможлива. Тим більше, вам необхідно буде самостійно зробити рухливі блоки і встановити їх на систему ходу. У даній ситуації, щоб не ускладнювати собі роботу і не втрачати дорогоцінний час, завжди можна обійти виготовлення дерев’яних перегородок даного типу своїми руками, і просто купити рухомі частини або ж тільки механізм ходу.

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Установка рухомих частин дерев’яної перегородки може відбуватися на зовнішню частину будь-якої сторони перегородки, або ж, всередину перегородки, але цей процес досить трудомісткий.

Міжкімнатні перегородки в дерев’яному будинку – обов’язковий етап облаштування внутрішнього приміщення в новому будинку, адже вигнавши загальну коробку, вам необхідно буде правильно розділити приміщення на функціональні зони. Міжкімнатні дерев’яні перегородки встановлюються чітко за проектом будинку або самостійно, якщо у плані даний вид робіт не передбачено. Можливо це тільки в тому випадку, якщо ви робите некапітальні дерев’яні перегородки в кімнаті, наприклад, щоб перемістити дверний отвір, розмежувати приміщення, для декорації і так далі.

Деревяні перегородки в будинку своїми руками

Міжкімнатні дерев’яні перегородки своїми руками правильніше за все зводити тільки в тому випадку, якщо ви досконально розумієте процес, вмієте працювати з деревом і його обробкою.

Монтаж дерев’яних перегородок (відео)

Галерея: дерев’яні перегородки (20 фото)

Деревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми рукамиДеревяні перегородки в будинку своїми руками