Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєріБудь-які ремонтні роботи та заплановані зміни в проекті квартири не повинні захаращувати, а навпаки – полегшувати його, роблячи приміщення затишним і просторим.

Кухні є одними з найбільш спірних кімнат. Хоч це приміщення та нежитлове, воно повинно бути максимально зручним, функціональним і затишним.

Спори з приводу оформлення дверного отвору кухні виникають досить часто.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Хтось бажає залишити традиційну двері на кухню, захищає всі інші приміщення від запахів їжі, що готується, зайвої вологи і т. д., а комусь імпонує арочна конструкція, зведення якої тягне за собою масу додаткових витрат.

Арка замість дверей на кухню – досить поширений хід, однак багато хто не може зважитися на те, щоб повністю позбутися двері, розмежовує два простору.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Вибираємо дизайн

Загальний вигляд і декоративне оформлення арочної конструкції для кухні може бути повністю залежним від кухонного інтер’єру або бути автономним елементом. Арки з гіпсокартону можуть мати різні форми – від найпростіших конструкцій до геометрично складних фігур.

Також рекомендуємо прочитати:Арка з гіпсокартону своїми руками
Стелі на кухні з гіпсокартону
Арки з гіпсокартону в коридорі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Арка Класика

Класична арка являє собою найбільш поширену конструкцію. Виглядає вона подібно зводу у формі півкола, сума радіусів якої дорівнює ширині дверного прорізу. Настільки тріумфальний дизайн конструкції буде доречним в абсолютно будь-якому інтер’єрі, але більше всього підходить для кімнат з високими стелями.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Для кухні, висота стель якої перевищує 2,5 м, незамінною конструкцією стане класична арка з гіпсокартону.

Арка Модерн

Даний тип арки досить відкритий, що дає йому особливу популярність. Діаметр окружності верхньої частини багато в чому перевищує ширину дверного прорізу, за рахунок цього дана модель здається більш повною. Арка модерн найчастіше використовується в приміщеннях з невисокими стелями, добре поєднується з рельєфними поверхнями стін.

Арка в стилі модерн з гіпсокартону або дерева надає приміщенню особливий колорит і солідність його господареві.

Полуарка

Дана різновид арочних конструкцій з гіпсокартону за рахунок асиметрії виглядає досить виграшно в будь-якому інтер’єрі. Крім незвичайної форми, багатьох радує її функціонал, що дозволяє проносити через отвір масивні меблеві блоки або інші об’ємні елементи.

Полуарка гармонійно виглядає на тлі рельєфних стін і багаторівневих стель.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Арка Портал

Даний вид з’явився порівняно недавно. Портал являє собою прямокутний отвір, не включає в себе дверної конструкції. Зведення такої арки – процес найбільш простий, а її функціонал – максимальний.

Декоративне оздоблення та додаткові елементи в арочних конструкціях можуть бути різними: арка може бути прикрашена поличками, дзеркалами, софітами, декоративної або функціональної підсвічуванням і багатьом іншим.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Робимо своїми руками

Попередній етап включає в себе вибір типу самої конструкції, складання креслення, підготовку інструменту і придбання матеріалів.

Гіпсокартон для арки слід вибирати залежно від обраної моделі конструкції, а також від особливостей приміщення. У продажу найчастіше можна побачити гіпсокартон звичайний, вологостійкий, вогнестійкий і арочний.

Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтерєрі

Якщо арка виконується у вигляді порталу та не має закруглених кутів, для її зведення цілком достатньо буде звичайного листа гіпсокартону.

Подальші дії по збірці арки для кухні включають в себе демонтаж старої лутки і зведення нової конструкції. При необхідності і наявності можливості, ширину і висоту отвору можна збільшити до необхідного рівня. При зведенні кухонних арки найважливіше місце займають параметри ширини і висоти конструкції, а також матеріалу виготовлення стін. Приміром, бетонний отвір розширити значно складніше, ніж цегляний.

Якщо ви вирішили замінити дверну конструкцію на кухні простим арочним отвором, важливо подбати також про встановлення витяжки (за її відсутності). Запах і пара від їжі, що готується не зроблять ваше житло комфортніше і затишніше.

Кухонні арки можуть мати різну ширину та висоту, можуть бути оснащені різним функціоналом і будь-якими прикрашені декоративними елементами.

Монтаж арки з гіпсокартону (відео)

Галерея: арка з гіпсокартону для кухні (20 фото)