Двоїться зображення на моніторі – як позбутися від проблеми

Двоїться зображення на моніторі   як позбутися від проблеми

 

Досить часто багато юзери стикаються з такою проблемою, що при включенні ПК зображення на моніторі двоїться. У чому причина таких неполадок? Така проблема може виникати з різних причин. В першу чергу потрібно знайти першоджерело. Це може просто погано підключений кабель або ж несправність самого заліза. Щоб з’ясувати точну причину несправності треба перевірити роботу комп’ютера. Як це зробити розберемо нижче.

Що потрібно перевірити

Зміст статті

  • Що потрібно перевірити
  • Що робити, є перевірка не допомогла

До найбільш актуальних причин двоїння зображення на екрані відносять:

  • Слабкий контакт проводів

Найчастіше це найпопулярніша причина несправності. Якщо кабель погано приєднаний до роз’ємів, тоді картинка, выводящаяся на екран може двоїтися або троиться. Навіть якщо ви спочатку щільно підключили всі шнури. З часом кабель чіпляється. Тому контакт може пропадати. У зв’язку з цим при включенні ПК зображення може бути нечітким, тьмяним, рябим.

Пам’ятаєте! Перше, що потрібно зробити при двоїнні зображення — перевірити всі дроти. Вони повинні бути цілими і щільно включені в штекери і роз’єми. Також не забувайте перевірити, чи добре монітор підключений до блоку живлення.

  • Неполадки в роботі драйвера

Двоїться зображення на моніторі   як позбутися від проблемиЯкщо після перевірки всіх проводів, з’ясувалося, що вони приєднані добре. Тоді варто звернути увагу на роботу драйверів. Якщо установкою або перевстановлення дров ви займалися самостійно. Можливо якийсь з них просто-напросто злетів.

Важливо! У деяких випадках встановлений драйвер може не підходити під параметри монітора або Windows. Тому його потрібно буде замінити.

Щоб з’ясувати чи дійсно проблема в драйверах. Потрібно перевірити дрова не тільки на відеокарту, але і на сам монітор. Зазвичай в комплекті з новими моделями моніторів вже йде диск з відповідними драйвера. Якщо ви їх не встановлювали з нього. Тоді краще всього перевстановити драйвера саме з рідного диска. В тому випадку коли в комплекті не було дров. Не потрібно засмучуватися. Їх завжди можна завантажити на перевірених сайтах з програмами і драйвера. Однак попередньо потрібно буде подивитися на коробці, які саме потрібні для монітора і відеокарти.

  • Налаштування

Стрибати або двоїтися зображення на екрані також може із-за неправильних налаштувань. Більшість юзерів щоб домогтися максимально хорошої якості картинки змінюють стандартні налаштування екрану. Недосвідчені користувачі можуть не помітити, які ще додаткові функції вони підключили або що відключили. Тому система починає працювати некоректно.

Якщо зробити неправильні налаштування, наприклад, сильно збільшити або зменшити розширення. Картинка на екрані стане тільки гірше. Щоб виправити таку проблему. Достатньо повернути до стандартних заводських налаштувань.

На замітку: на коробці монітора або в інструкції є пункт, де зазначено оптимальне розширення для екрану. Бажано його і вибирати при налаштуваннях ПК.

  • Проблеми з відеокартою

Від правильної роботи відеокарти залежить функціонування не тільки всього агрегату, але і монітора. В першу чергу слід звернути увагу на роз’єми для підключення. На них не повинно бути дефектів. Саме через них найчастіше починає скакати картинка, так як контакт переривається, це створює перешкоди.

Щоб з’ясувати проблема в роз’ємах або самій відеокарті потрібно перевірити деталь і кабелю. Для цього переведіть кабелю в інші два роз’єми на відеокарті (практично всі моделі мають два різні роз’єми для підключення екрану). Якщо картинка стала чіткою, значить проблема в самому роз’ємі. Якщо нічого не змінилося. Слід перевірити відеокарту.

Що робити, є перевірка не допомогла

Якщо зовнішнє дослідження і перевірка комп’ютера не допомогла виправити проблему значить слід шукати причину всередині коробки. В першу чергу необхідно з’ясувати справна відеокарта і монітор. Недосвідченим користувачам, краще всього звернутися до досвідченого майстра. Інакше є ризик ще більше нашкодити залозу. Досвідченим же юзерам можна самостійно вилучити відеокарту, відключити монітор і спробувати їх підключити до іншого пристрою.

Двоїться зображення на моніторі   як позбутися від проблемиЯкщо зображення стало двоїтися і рябіти на ноутбуці. Зазвичай це говорить про несправності шлейфа. З часом він має властивість зношуватися і стиратися. Швидше за все буде потрібно заміна деталі. Більш докладно про це зможе розповісти лише майстер після повної діагностики ноутбука.

В першу чергу при підключенні нового монітора необхідно встановити правильні дрова і розширення. Щоб він міг повноцінно функціонувати. Щоб уникнути проблем попередньо рекомендовано ознайомитися з інструкцією та правилами використання на коробці монітора. Якщо в упаковці йде диск з драйверами. Використовуйте їх, не варто шукати сторонні програми.

Двоїння зображення на екрані ПК — це одна з найпоширеніших несправностей. Вона виникає у кожного другого недосвідченого юзера при покупці монітора або встановлення нової вінди. Якщо робочий стіл перестав бути чітким, не впадайте в паніку. Спочатку з’ясуйте у чому причина такої несправності. А далі справа залишається за малим.