Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтер’єр самі

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Створення меблів з гіпсокартону можна поки що вважати нестандартним застосуванням цього матеріалу. З нього зводяться всілякі полиці, столики, тумби, шафи і навіть меблеві стінки.

Гіпсокартон як кращий конструктивний матеріал, дає безмежні можливості для творчості талановитих архітекторів-дизайнерів, до того ж простий в монтажі і економічний для сімейного бюджету.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Види

Гіпсокартон – це універсальний будівельний матеріал, який виробляється з гіпсу і будівельного картону. Лист гіпсокартону має тришарову структуру: два зовнішніх шари виконані з будівельного картону і виконують функцію каркаса для наповнювача, а серцевина – з гіпсу. Матеріали надійно з’єднані між собою і становлять єдиний лист, який складно пошкодити при транспортуванні або монтажі.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Залежно від області застосування, гіпсокартон випускається в декількох різновидах:

 • ГКЛ – звичайний гіпсокартон. Це найбільш часто вживаний вид гіпсокартону. Він призначений для використання в приміщеннях з нормальним рівнем вологості, що виготовляється в двох кольорах – синьому і сірому, у продажу найчастіше можна побачити сірий.
 • ГІПСОКАРТОН – вогнестійкий гіпсокартон. Структура даної різновиду матеріалу містить спеціальні добавки, завдяки яким він не горить. Проводиться в сірому й червоному кольорах.
 • ГКЛВ – вологостійкий гіпсокартон. В гіпсі містяться спеціальні добавки, що перешкоджають накопиченню вологи. В структуру картонної оболонки також додані речовини, що роблять картон вологостійким. Рівень вологості приміщень, в яких планується застосовувати ГКЛВ не повинен перевищувати 90%. Випускається матеріал в синьому і зеленому кольорах.
 • ГКЛВО – вологостійкий і вогнестійкий гіпсокартон. Дана різновид матеріалу поєднує властивості вогнестійкого та вологостійкого гіпсокартону в комплексі.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Переваги і недоліки

Як конструктивний матеріал, гіпсокартон має наступні переваги:

 • Простота обробки і легкість монтажу. Для повноцінної обробки даного матеріал не потрібно спеціальне дороге громіздке обладнання – достатньо лише ножа по гіпсокартону, відбивочного шнура, лінійки і чистої підлоги.
 • Жорсткість і міцність. Хоча гіпсокартон і досить крихкий, але профільний каркас, який є невід’ємною частиною в монтажі гіпсокартону, містить ребра жорсткості, завдяки яким підсумкова конструкція виходить дуже жорсткою і міцною.
 • Свобода творчого потенціалу. Завдяки каркасній системі, з гіпсокартону можна монтувати конструкції будь-яких архітектурних форм, які можуть з’явитися в уяві. Потрібно тільки правильно скласти креслення і продумати каркасну систему. Також, конструкції з гіпсокартону можна обробляти будь-яким зручним способом – будь то фактура, фарбування або шпалери.
 • Екологічність. Гіпсокартон виробляється з натуральної сировини, тому конструкції з гіпсокартону дозволяють створити здоровий мікроклімат в приміщенні. Наприклад, ліжко з гіпсокартону може стати повністю безпечним функціональним элеменом інтер’єру.
 • Приховані комунікації. Завдяки профільному каркаса, до будь-якої конструкції з гіпсокартону утворюються порожнини, що відмінно дозволяє приховати вентиляцію, так і проводу. Стіл з гіпсокартону дозволить сховати електропроводку для вбудованої підсвічування.
 • Вогнестійкість. Навіть найпростіший ГКЛ виконаний з гіпсу, який сам по собі не горючий.
 • Поверхня не потребує спеціальної підготовки. Гіпсокартон застосовується для вирівнювання будь-яких поверхонь, тому перед монтажем даного матеріалу поверхня не потребує обробки.
 • Невисока вартість. Конструкції, що зводяться з гіпсокартону, дозволяють значно скоротити витрати на придбання матеріалів. До того ж все, що робиться своїми руками, як правило, обходиться дешевше.
 • Додаткова теплозахист і звукоізоляція. Гіпсокартон володіє високими теплозахисними і звукоізоляційними властивостями, тому в багатоквартирних будинках з тонкими стінами він просто не замінимо.
 • Довговічність. При акуратному зверненні термін служби гіпсокартону досить великий.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Також рекомендуємо прочитати:Горить гіпсокартон
Підйомник для гіпсокартону своїми руками (креслення)
Як повісити полку на гіпсокартон
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

До деяких недоліків гіпсокартону можна віднести його крихкість. До простінків з даного матеріалу можна кріпити важкі предмети. Все має бути заплановано ще при монтажі такої конструкції. У місця, де планується повісити полицю або телевізор додатково кріпиться жорсткий профіль.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Також конструкції з гіпсокартону скорочують площу приміщень і такі меблі не можна пересунути. Це значний недолік для любителів перестановок.

ГІПСОКАРТОН, ГКЛВ або ГКЛВО можна придбати лише у великих містах Росії. В регіонах ці різновиди рідко можна побачити, в основному покупцеві надається звичайний ГКЛ стіновий, стельовий (розрізняються по товщині).

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Звичайний гіпсокартон боїться вологи, тому не слід застосовувати його у ванних кімнатах або в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Шафа-купе

Ні одне житлове або робоче приміщення не обходиться без такої важливої деталі, як сховище для речей. Саме цю функцію виконують шафи-купе. Практично завжди відбувається так, що речей ? в надлишку, а місця для їх зберігання катастрофічно не вистачає. З гіпсокартону можна виготовити шафу-купе будь-яких бажаних розмірів та оптимальної конфігурації, з великою кількістю відділів і полиць.

Практичність і зручність експлуатації такого шафи безпосередньо залежатиме від того, наскільки ергономічно він розміщений в приміщенні. Приголомшливі властивості дозволяють гіпсокартону конструкцій з цього матеріалу виступати в якості продовження стін, приховуючи простір між ними. Таким чином, шафа можна приховати.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Якщо дозволяє простір у приміщенні – шафа-купе можна зробити у вигляді вбиральні, і тоді питання про місце схову для речей буде назавжди закритий.

Своїми руками можна виготовити ексклюзивну модель, яка буде втіленням індивідуальності, в будь бажаної конфігурації. Ще один плюс – таку шафу обійдеться значно дешевше, ніж аналогічний варіант з ДСП.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Корпусні меблі

Сьогодні традиційна корпусні меблі використовується по мінімуму. Широку популярність набирають, що прийшли на зміну традиціям, відкриті комплексні стелажі з гіпсокартону. Конфігурацію таких виробів і місця розташування полиць можна вибирати за своїм бажанням і потребам. Свобода дизайнерської думки тут не обмежена, а поле для дій – широкий. Корпусні меблі можна виготовляти як вбудовану, у вигляді ніш, таки видиму.

Така меблі, ліжко з гіпсокартону може бути зібрано лише частково. Основним матеріалом є фанера та металопрофіль.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Архітектурні обриси корпусних меблів будуть підкреслювати індивідуальність господаря протягом довгих років експлуатації. З гіпсокартоном добре поєднується скло, метал і деревина. Ці матеріали часто застосовуються для виготовлення окремих елементів корпусних меблів з гіпсокартону. Кількість варіантів декоративного оформлення таких меблів не обмежена.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Можна використовувати:

 • традиційні або рідкі шпалери,
 • декоративну штукатурку,
 • художній розпис,
 • фарбу.

Грамотно скомбінувавши кілька видів обробки можна отримати естетично привабливу і креативно виготовлену корпусні меблі.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Кухонні меблі

Кухня – це серце будинку. Більшу частину часу проводять саме в цій кімнаті.

Крім основних функцій, тут можна приймати гостей, робити з дітьми уроки, музикувати або працювати за лептопом, нікому не заважаючи. Тому приміщення повинно бути затишним і комфортним.

З гіпсокартону для кухні можна виготовляти стіл, барну стійку, стелаж і навіть кухонний гарнітур. Так як кухня є приміщенням з підвищеним рівнем вологості, рекомендується застосовувати ГКЛВ або ГКЛВО. Безліч варіантів обробки дозволяє виділити конструкцію, підкресливши її індивідуальність, або ж навпаки – зробити її малопомітною облицювавши поверхню в єдиній колірній гамі з загальним інтер’єром приміщення.

Ексклюзивні меблі з гіпсокартону своїми руками: оформимо інтерєр самі

Меблі з гіпсокартону – досить практичний підхід до облаштування інтер’єру. Вона практична, довговічна, а головним її перевагою є можливість матеріалізувати творчі ідеї.

Матеріал нескладний в обробці, а його структура дозволяє виконувати конструкції різних архітектурних форм. При пристрої такої меблів головне – враховувати передбачувані вагові навантаження і підстрахувати профілями місця кріплення додаткових елементів.

Зібрати меблі з гіпсокартону під силу кожному: в дитинстві всі грали конструктором.

Тут не потрібний високий професіоналізм, а мінімальними навичками будівельних робіт і досвідом поводження з монтажним інструментом у нас має практично кожна доросла людина.

Меблі з гіпсокартону своїми руками (відео)

Галерея: меблі з гіпсокартону (20 фото)