Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

«Вісім дітей? Тоді вам краще дитячу кімнату заасфальтувати!» — рекомендував консультант багатодітної матусі, яка зневірилася знайти відповідне підлогове покриття для свого будинку. Звичайно, це анекдот. А в реальному житті у нас є відмінна альтернатива грубому асфальту, оскільки можна зробити епоксидні підлоги своїми руками.

Зміст

 • Переваги і недоліки епоксидного наливної підлоги
 • Від чого залежить якість покриття
 • Необхідні інструменти
 • Як підготувати основу
 • Як правильно зробити наливні підлоги
 • Можливості для дизайну
 • Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

  Епоксидні наливні підлоги чудово виглядають і переносять майже будь-які навантаження

  ? Переваги і недоліки епоксидного наливної підлоги

  Складно придумати краще покриття, ніж епоксидні підлоги. Суміш епоксидної смоли і затверджувача при застиганні утворює міцний монолітний шар, який володіє низкою відмінних експлуатаційних характеристик:

  • висока стійкість до зношування;
  • приголомшлива міцність;
  • здатність переносити екстремально високі або низькі температури;
  • відмінна адгезія до основ різного типу;
  • повна відсутність швів;
  • низькі витрати на прибирання;
  • стійкість до впливу агресивних хімічних речовин;
  • довговічність;
  • широкі можливості для дизайну і т. д.

  Ці якості дають можливість використовувати наливні епоксидні підлоги на різних підприємствах і в установах: у виробничих цехах, лабораторіях, клініках, дитячих садах і школах, в гаражах, на торгівельних майданчиках та в інших подібних місцях. В останні роки все частіше віддають перевагу цьому типу підлогового покриття власники житлових будинків і міських квартир.

  Як прекрасно епоксидне покриття підлоги, у нього є ряд недоліків, які слід врахувати:

  • процес заливки підлоги вимагає ретельної підготовки і високих витрат праці;
  • вартість робіт і матеріалів може бути досить високою;
  • при неправильному монтажі може спостерігатися розшаровуванню покриття;
  • якщо виникне необхідність ремонту, підібрати склад, ідеально потрапляє в колір основного покриття, практично неможливо;
  • видалення зіпсованого або застарілого епоксидного підлоги вимагає багато часу і зусиль.

  ? Від чого залежить якість покриття

  Щоб створити епоксидні наливні підлоги своїми руками, слід виконати ряд робочих етапів:

  • підготувати підставу;
  • залити основний шар покриття;
  • накласти декоративний шар;
  • нанести фінішний шар.

  Якість наливної підлоги буде залежати від правильного виконання кожного етапу. У процесі створення покриття цього типу немає дрібниць, оскільки його не можна переробити або підкоригувати після того, як склад затвердіє. Слід правильно підготувати інструменти, оцінити стан підстави, його вологість, особливості конструкції і т. п. Потім потрібно правильно змішати і нанести склад. Навіть вибір і підготовка інструментів для заливки підлоги має дуже велике значення.

  ? Необхідні інструменти

  Для влаштування епоксидного наливної підлоги знадобиться ряд спеціальних інструментів:

  • валики: голчастий аераційний і кілька валиків, покритих синтепоном (ворс 12-14 мм);
  • кілька шпателів (близько 600 мм завширшки);
  • спеціальний міксер;
  • змішувач, призначений для органорозчинуючі матеріалів, забезпечений функцією реверсу і можливістю змінювати кількість оборотів (потужність понад 1 кВт);
  • краскоступи;
  • ракля;
  • засоби індивідуального захисту;
  • спеціальний пилосос.

  Перед початком робіт слід замочити всі металеві елементи на кілька годин в розчиннику, щоб видалити найменші забруднення поверхні. Це відноситься і до абсолютно новим інструментам.

  Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

  Правильне застосування інструментів гарантує якісний монтаж наливної підлоги

  Порада:
  Не рекомендується застосовувати для змішування епоксидних складів звичайний дротяний міксер.

  ? Як підготувати основу

  Самим надійним підставою для наливної епоксидного підлоги є бетонна стяжка. При необхідності можна залити складу на іншу основу, наприклад, на керамічну плитку, однак це потребує старанної підготовки. Теоретично можна проводити заливку складу навіть на дерев’яну поверхню, але практика показує, що терміни експлуатації такого покриття помітно скоротяться через деформаційних властивостей деревини.

  Основні вимоги до стану поверхні звучать так: вона повинна бути досить рівною та досить сухою. Відхилення від горизонталі допускається в розмірі не більше 2 мм на кожні 2 метри. Іноді домогтися такого результату можна лише за допомогою спеціальних сумішей, що самовирівнюються.

  Допустима вологість основи — не більше 4%. Цим вимогою не слід нехтувати, оскільки епоксидна наливна підлога має практично нульову паропроникність. Якщо волога з підстави потрапить на основний шар підлогового покриття, воно швидко почне руйнуватись.

  Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

  Ретельна підготовка підстави істотно впливає на міцність наливної підлоги

  Порада:
  Щоб визначити вологість основи, використовують звичайну поліетиленову плівку, розмірами приблизно 100х100 див. Її потрібно герметично приклеїти скотчем до основи і залишити на дві доби. Якщо за цей час під плівкою не з’являться крапельки сконденсировавшейся вологи, основу можна вважати досить сухим.

  Свіжа бетонна стяжка зазвичай набуває задану марочну міцність і необхідну вологість протягом чотирьох тижнів. Складніше працювати зі старою стяжкою. Для початку з неї потрібно видалити залишки старого підлогового покриття, а також плями фарби, бруду, жиру та інших забруднень. Потім слід відремонтувати тріщини, відколи й старанно вирівняти поверхню. Зміцнити основу можна з допомогою шару епоксидної фарби.

  У житлових приміщеннях уздовж стіни рекомендується наклеїти шар гідроізоляції. Не менш, ніж за дві години до початку робіт, поверхню знепилюють за допомогою пилососа. Тільки після цього можна наносити склад грунтовки.

  ? Як правильно зробити наливні підлоги

  Ґрунтовку наносять в два шари, другий — після повного висихання першого. Якщо на висохлому шарі ґрунтовки з’явилися острівці глянцю, велика ймовірність забруднення. Такі місця слід зачистити і прогрунтувати ще раз. На ділянках, які вбирають ґрунтовку більш інтенсивно, слід використовувати більше складу. Другий шар грунтовки складу відразу ж посипають кварцовим піском.

  Порада:
  Після нанесення кожного шару валики рекомендується замочувати в розчиннику.

  Для повного висихання заґрунтованій поверхні відводиться 24 години. Після цього настає час нанести базовий шар. Його наливають широкими смугами і розподіляють ракелем та шпателем, щоб рівномірно розподілити склад. Пересуватися по поверхні підлоги під час заливки можна тільки в спеціальних краскоступах, які надягають на робочу взуття. Рухатися слід обережно, уникаючи шаркающих рухів. Щоб видалити із складу бульбашки повітря, його прокочують аэрационным валиком.

  Тільки через дві доби після заливки підлоги можна приступати до нанесення фінішного захисного шару. Під цим міцним прозорим покриттям зазвичай розміщують декоративний шар. Іноді на наливну підлогу наносять додатково шар поліуретанового лаку.

  Рада: Хоча епоксидні підлоги практично не дають усадки, все ж рекомендується влаштувати уздовж стін і заповнити герметиком термоусадочні шви.

  ? Можливості для дизайну

  Епоксидна наливна підлога можна прикрасити практично як завгодно. Найпростіший спосіб: насипати на ще не застиглий базовий шар спеціальні декоруючі чіпси. Але є і інші можливості для дизайну.

  Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

  Дизайн наливної епоксидного підлоги може зробити карколомний ефект

  Після того, як покриття висохне, можна розписати поверхню базового шару з допомогою акрилових фарб. Ручний розпис — відмінний варіант ексклюзивного дизайну квартири.

  У друкарні можна замовити банерну мережу, на яку наносять будь-яке цифрове зображення з достатнім дозволом. Трохи дешевше може обійтися графічне зображення, створене з допомогою наклейок з вінілу або самоклеючого трафарету. Особливий шик — сучасна об’ємний друк. Створюється 3D-зображення з допомогою шару спеціальних мікролінз. Замовляють такі елементи в рекламних агентствах або на поліграфічних підприємствах.

  Після того, як декоративний шар нанесений і міцно закріплений, його покривають прозорим фінішним шаром. Іноді глянцева поверхня наливної підлоги спотворює ефект від дизайнерського зображення. В цьому випадку можна використовувати спеціальний поліуретановий матовий лак.

  Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття

  Морська тематика виглядає вельми ефектно

  Якщо неправильно покладений паркет або ламінат можна частково демонтувати і замінити новими елементами, то з наливним підлогою цей варіант не годиться. Кожен етап заливки підлоги слід виконувати на «відмінно», лише тоді підлогове покриття буде найвищої якості. Ось чому цю роботу слід довіряти професійним майстрам.

  Епоксидні підлоги своїми руками: нюанси створення якісного покриття