Фальш-камін з гіпсокартону своїми руками

Фальш камін з гіпсокартону своїми рукамиУстановка цього дров’яного або газового каміна може бути дуже дорогою і трудомісткою, до того ж, в квартирі це неможливо зробити з питань пожежної безпеки та газоотведения.

Який краще

Зараз в міських квартирах своїми руками найчастіше встановлюють:

 • Біокамін з живим вогнем, але без диму, яким потрібно тільки рідке пальне і гарне провітрювання приміщення;
 • Електрокамін – електричний прилад з декоративною імітацією полум’я і можливістю додаткового обігріву приміщення;
 • Фальш-камін з гіпсокартону, лише повторює зовнішній вигляд каміна.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Варіанти суміщення:

 • Фальш-камін з гіпсокартону може тільки обрамляти топку електрокаміна.
 • Поєднання з биокамином. В топливнике фальш-каміна ставлять ємність біокаміна з живим вогнем.
 • Можна задекорувати топку фальш-камін з гіпсокартону свічками або цими дровами із захованою в них ялинковою гірляндою.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Де розташувати

Потрібно вибрати між пристінної і кутовий моделлю, в залежності від планування кімнати. Справжній камін – це опалювальний прилад, зазвичай він знаходиться в середині стіни або в кутку кімнати. Топка направлена в центр приміщення, це допомагає обігрівати його рівномірно. Електрокамін встановлюють, слідуючи тим же правилам.

Якщо говорити про фальш-камін з гіпсокартону, то розуміючи, що його призначення зводиться виключно до декорування кімнати, при виборі місця його установки найчастіше відштовхуються від особистого бачення інтер’єру всього приміщення.

Також рекомендуємо прочитати:Фальш-стіна з гіпсокартону
Ніша з гіпсокартону під телевізор своїми руками
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Розмір

Від крихітного вогнища, до каміна у всю стіну. Можна зробити доповнення (трубу, камінну полицю, ніші), щоб фальш-камін виглядав найбільш традиційно.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Дизайн

Кольори, фактура обробки, форма каміна, монтованої своїми рукми, диктуються стилем кімнати. Але це не обов’язкова умова. Наприклад, улюблений багатьма і такий модний класичний англійський інтер’єр – не що інше, як суміш багатьох стилів.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Меблі і декоративні елементи, привезені з колоній Англії з усіх кінців світу, органічно прижилися в ньому, створивши новий інтер’єр.

Є безліч стилів, в яких можна виконати камін: прованс, бароко, шале, кантрі та інші.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Серед усього різноманіття можна виділити два основних напрямки:

 • Класичний стиль (бароко, ампір) характеризується симетрією, строгими вивіреними пропорціями. Камін в цьому стилі може більше бути схожим на англійську або французьку. Форма зводу порталу – арочна, пряма або складна, оздоблена ліпниною. Можна прикрасити фасад гіпсокартонного фальш-каміна колонами, розетками. А можна за допомогою керамічної плитки або шпалер імітувати оздоблення мармуром. Популярний в обробці камінів і штучний камінь.
 • Сучасні стилі (модерн, хай-тек, мінімалізм) можуть тяжіти до асиметрії, яскравим кольорам, простоті або надмірної складності ліній.

Як зробити своїми руками

Основа камінного короба з гіпсокартону – це металевий каркас, обшитий листами гіпсокартону. Починати його потрібно будувати з розробки ескізу. Як можна більше деталей потрібно продумати на цьому етапі. Відразу слід вирішити, де в коробі заховати дроти, як підвести подовжувач і розетку. Можна ознайомитися з матеріалом про гіпсокартонної ніші під телевізор.

Для початку зведення фальш-каміна потрібно продумати і намалювати схему решітки каркаса, важливо врахувати не тільки основні профільні лінії короби, але і перемички, додають їй твердість.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Знадобляться 2 види металевих профілів: направляючі (28?27) та стієчні (60?27), їх з’єднують саморізами по металу 14-16 мм. Горизонтальні частини металевої конструкції виконуються з направляючих профілів, які вертикально вставляються і кріпляться стійкові, розраховані на навантаження. А до них спеціальними саморезами кріпиться гіпсокартон. Якщо знадобиться кріпити риштування до бетонним або цегляним стінам, беруть дюбель-цвяхи.

Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

Процес установки фальш-каміна своїми руками:

 • Спочатку на стіні, підлозі та стелі роблять розмітку олівцем і по ній кріплять направляючі профілі.
 • Якщо камін буде зібраний з декількох частин (підстава, топливник, димар), то слід по черзі будувати ці короби знизу вгору.
 • Якщо потрібно зробити кут або арочну форму порталу, то ребра жорсткості профілю вирізають ножицями по металу, потім спинка профілю згинається своїми руками.
 • Повністю готовий каркас обшивається гіпсокартоном. Після замірів вирізається кожна деталь. Спочатку прорізають верхній шар картону шпалерним ножем з одного боку, потім акуратно ламають гіпсову частина плити уздовж лінії зрізу, і по лінії зламу розрізають картон із зворотного боку. Саморізи вкручуються у гіпсокартон з кроком через кожні 10-15 см, важливо, щоб капелюшки не стирчали назовні, а були трохи втоплені.
 • Після обшивання гіпсокартоном стики листів і саморізи шпаклюються і зашкуриваются.
 • Як зробити фальш-камін з гіпсокартону своїми руками (відео)

  Фальш камін з гіпсокартону своїми руками

  Декоративна обробка

  Обробка може бути будь-який, в залежності від задуму, сил і засобів.

  • Якщо фальш-камін обробляється декоративною плиткою, яка кріпиться за допомогою плиткового клею, то рекомендовано використовувати вологостійкий гіпсокартон. Може бути, простіше буде приклеювати плитку рідкими цвяхами.
  • Якщо камін буде пофарбований, його слід особливо ретельно і акуратно зашпаклювати. При цьому спеціальним шпателем можна надати шпаклівці фактуру.
  • Можна обклеїти камін шпалерами. Це найпростіший спосіб оздоблення каміна.
  • Найшвидший і ефектний спосіб обробки топки – обклеювання шпалерами з малюнком «цеглинка». У справжніх камінах, навіть дуже дорогих, оздоблених мармуром, зазвичай топливник залишається цегляним, щоб не шкодити його правильної роботи.
  • Можна розмалювати фасад каміна акриловими фарбами або декорувати за допомогою техніки декупаж різними візерунчастими принтами.
  • Часто фальш-камін оформляють, використовуючи поліуретан. Він нагадує гіпсову ліпнину і продається в безлічі форм, з різними рельєфами і орнаментами. Завдяки різноманіттю поліуретанових молдингів, цей спосіб обробки можна використовувати для створення каміна в будь-якому стилі. Поліуретан можна фарбувати і покривати фольгою-поталлю, що імітує бронзу і золото.

  Галерея: фальш-камін з гіпсокартону (20 фото)