Фальш-стіна з гіпсокартону своїми руками

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Стіни з гіпсокартону – цілком зрозумілі конструкції, які можуть розділити будь-яке приміщення на певні зони, фальшстени мають дещо інше призначення, так як, в основному, вони служать для маскування комунікацій, радіаторів, систем кондиціювання, інше. У рідкісних випадках дані конструкції зводяться для пристрою арки або двері.

Стіни з гіпсокартону

Звести стіни з гіпсокартону, втому числі і для звичайної або розсувних дверей, можна в будь-якому приміщенні, де це необхідно, і весь процес ми б хотіли розглянути на простому прикладі. Давайте уявимо, що нам необхідно розділити зал (велику кімнату), на два приміщення поменше, наприклад, на дитячу та спальню батьків. Зробити це реально, на роботу не піде багато часу. Нам зовсім нема чого переносити в квартиру тонну цегли і десяток мішків сумішей під розчин, досить використовувати легкий, але дуже міцний металевий профіль для гіпсокартону, і сам гіпсокартон.

Сьогодні стіни та перестінки, перегородки та інші подібні елементи зводяться саме з гіпсокартону, так як це практичний, надійний і дуже зручний в роботі матеріал.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Розміри, план, підготовка поверхонь

В першу чергу ми заміряємо площа стіни, яку будемо зводити, робимо легкий плюс на той випадок, якщо матеріал буде з дефектами або ми самі десь напартачим, робимо мінус на дверний отвір, і закуповуємо матеріал. З розрахунку направляючого і стійкового профілю, який буде йти по стелі та підлоги, а також, в ребрах жорсткості, закуповуємо і сам матеріал для каркаса стіни. Всі наші роботи відбуваються за планом, куди внесено креслення, розміри, кількість, вартість. Подібний проект і кошторис допоможуть скоротити витрати і втрати часу.

Тепер, коли подібні питання вирішені, готуємо поверхні до закріплення несучого каркаса з металопрофілю. Тут не потрібно багато праці, так як нам потрібно лише прибрати своїми руками стару обробку і фрагменти декоративних матеріалів з місць кріплення направляючого профілю.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Установка каркаса з металопрофілю

Каркас встановлюється строго по розмітці, в тому місці, де вам необхідно зробити кордон або раздлить кімнату. Спочатку, закріплюється направляючий профіль, далі, в нього закріплюється стієчний профіль. Намагайтеся витримувати крок не більш ніж у 60 см, щоб надати конструкції необхідну жорсткість.

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити стіну з гіпсокартону
Ніша з гіпсокартону під телевізор
Програма для розрахунку гіпсокартону і направляючих для стін
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Крайні стієчні профілі, що кріпляться до стін, незалежно від кроку, для більшої міцності, пускайте по стіні ребра жорсткості, які додадуть каркасу цілісності. Не забудьте і про дверному отворі, основу якого необхідно посилити спеціальною коробкою з металевого профілю, або ж брусками за розміром, закріпивши їх всередині профілю.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Обшивка каркаса

Тут вже все простіше, ніж знімати розміри і розставляти профіль за рівнем і схилу, потрібно лише закріпити ГКЛ своїми руками на вже готовий каркас, використовуючи саморізи. Не поспішайте з роботою, залишайте між листами невеликий зазор, не більше декількох міліметрів, капелюшки саморезов заводьте в матеріал урівень. Тепер тільки оздоблювальні та декоративні роботи.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Процес зведення на конкретному прикладі

Припустимо, необхідно зашити стіну, на якій розташовані радіатори опалення, не дуже симпатично виступають зі стіни. Але ми ще й ускладнимо завдання, так як на цю ж стіну ми закріпили систему кондиціонування.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Проект, розміри і кошторис

На нашій основній стіні встановлено опалення – стандартний радіатор, який робить відступ від стіни в 17 див. Також на стіні, трохи вище і в стороні, розташована спліт система кондиціонування, яку теж можна трохи заховати за ГКЛ. Природно, дані елементи регулювання клімату в приміщенні ми не просто зашивати гіпсокартоном, а красиво обошьем їх навколо, створивши ідеально рівну поверхню з двома отворами, з яких, у певний період, йдуть тепло або холод.

Спліт-система відступає від стіни на 18 см, але це не означає, що ми будемо робити скіс, або незрозумілу сходинку в 1 см посередині стіни, ми приймаємо інше рішення – розташувати фальшстені на відстані від стіни до 18 см, тобто, по максимуму. Тут немає нічого страшного, адже батарея опалення ніяк не постраждає додаткового сантиметри, але і спліт система буде зашита урівень.

Тепер дуже важливим моментом для нас є рівна межу, лінія відбиття у 18 см від стіни. Її слід зробити дуже точно, звернувши увагу на западини й опуклості в стіні (від них не можна міряти), адже навіть перепад в 1 см зробить нашу фальшстені косою по відношенню до всього іншого приміщення.

Для відбиття можна використовувати точні розрахунки, або ж просто скористатися лазерним рівнем, нівеліром. Якщо ж такий інструмент важко дістати, то доведеться попотіти, витратити 30-40 хвилин, але встановити точну лінію в 18 см від основної стіни по стелі та підлозі.

До речі, ми хочемо ще трохи ускладнити собі завдання, і поєднувати нашу фальшстені з нішами в стіні з ГКЛ, про яких ми вже говорили.

Тепер, якщо ми вирішили виконати і ніші в фальшстене, то робимо під них розмітку. Тут все просто, адже глибина вже визначена, і залишається тільки вибрати розмір і форму, які будуть прямо залежати від того, що саме в цих нішах буде розташовуватися. Якщо це прості полички, то виконати їх можна в будь-якій формі, яка вам підходить, якщо ж це ніша в стіні з гіпсокартону під телевізор, то більш точну інструкцію ви можете подивитися за посиланням в кілька слів позаду.

Отже, розмітка під ніші зроблена, лінія установки напрямних профілів нанесена, приступаємо до роботи.

Фальш стіна з гіпсокартону своїми руками

Збірка і установка каркаса

 • По лінії розмітки (підлоги і стелі) встановлюємо направляючий профіль, що робимо і по стінах, щоб наш каркас був міцним і стійким. Далі вертикальний профіль стієчний і ребра жорсткості, але не забуваємо і про допоміжних секціях, які повинні бути встановлені навколо батареї опалення і спліт системи. Робимо те ж саме і за формою наших ніш, адже бічні стінки глибини теж необхідно буде до чогось кріпити.
 • Для роботи з закріпленням профілю ми використовуємо спеціальний інструмент – просікач, який добре економить час, але ще більше фінанси, так як ми зменшуємо кількість кріплення – саморізів.
 • У підсумку, ми маємо встановлений на стіни, стеля і підлога направляючий профіль на дюбелі, і закріплений, з ребрами жорсткості і поперечками каркас, основним елементом кріплення якого між собою є просічки, але в деяких місцях, і саморізи.
 • Конструкція з вигляду міцна, але якщо взятися за неї рукою і трохи похитнути, то вона виявиться хисткою, і все це тому, що вся стіна у нас кріпиться тільки до каркаса, який закріплений по периметру. Відповідно, тільки по периметру він і буде показувати жорсткість, у внутрішніх точках йому її потрібно надати додатково. Для цього ми створюємо упори з металевого профілю, які, на наш погляд, найкращим способом справляються з цим завданням.
 • Дуже часто, під час роботи залишається багато обрізків профілю, от саме їх ми і будемо використовувати, щоб не підвищувати витрати. У готовому вигляді наш упор повинен бути 18 см, а значить, шматок під створення упору повинен становити близько 22-23 см, не більше. Він згинається по лінії в 18 см і закріплюється на стіну короткою стороною.
 • Довга сторона розпірного елемента дотягується до готового каркаса, і тільки після перевірки розмірів і рівнів спеціальними інструментами, пригвинчується до нього саморізом.
 • За кількістю упорів або розпірок можемо сказати тільки одне – їх необхідно рівно стільки, щоб наш каркас не хитався і навіть не вібрував під час наступних робіт. У нашому випадку це 2 обов’язкових упору по верхніх кутах радіатора (по нижнім не обов’язково, адже практично в 10-15 см від радіаторів проходить направляючий профіль по підлозі, який і додає жорсткості), 4 упору навколо спліт системи, по 4 упору навколо кожної ніші, а також, приблизно по 2 упору на кожну вертикаль каркаса. Якщо вони йдуть із кроків у 40-60 см, то цілком достатньо буде встановити упори шахово, на одну вертикаль 2, на наступну – 1, і так далі.
 • Створивши правильний і міцний каркас під фальшстені з ускладненнями, обшивають її гіпсокартоном.

  Обшивка

  Починаємо ми з тих місць, де можна помістити цілі плити гіпсокартону, або максимально великі шматки, але не влаштовуємо хаос, працюємо послідовно. ГКЛ кріпиться на каркас з металопрофілю стандартно, на саморізи, капелюшки урівень, ніяких хрестоподібних стиків, відступ між листами, а також, між листами і стінами.

  Пам’ятайте, що в цю стіну можна зашити різноманітні комунікації, закласти утеплювач, звукоізоляцію.

  По суті, тут необхідно буде лише правильно попрацювати з прорізами під спліт систему і радіатори опалення, зашити бічні частини ніш в стіні, які ми створили, і приступити до обробки. Це грунтовка і шпаклівка, з допомогою якісних складів та інструменту, перфоуглов і серпянки.

  Після, коли шпаклівка гіпсокартонної фальшстени закінчена, можна приступати до декоративної обробки і, який би матеріал ви не вибрали, постарайтеся не забути і про отворах батареї і систему кондиціонування, адже там кути залишилися без обробки. Але тут немає нічого страшного, адже їх завжди можна закрити спеціальною пластиковою обробкою, багетами і ще деякими елементами, які широко представлені на ринку.

  Монтаж фальшстени з гіпсокартону (відео)