Гідності, область застосування і види сухої штукатурки

Гідності, область застосування і види сухої штукатуркиДуже часто під терміном «суха штукатурка» розуміють суміш, яку ще треба розвести. Але таке використання терміна не зовсім коректно. Особливо, коли піднімається таке питання, як витрата суміші на 1 м2. Суха штукатурка – це листи або плити гіпсокартону, знайомого всім матеріалу.

Що це таке і як використовується

Застосовують даний матеріал в основному для внутрішніх робіт, хоч і для фасадної обробки він теж нерідко використовується. За допомогою сухої штукатурки можна вирівняти нерівний підлогу, стелю, поверхню стін.

Розміри листів:

 • Довжина листка коливається від двох до трьох метрів;
 • Товщина листа складає 12 мм;
 • Ширина йде в межі 1,3 і 1,4 м.

Виходить, що суха штукатурка – це не дуже великі за розміром аркуші, що дозволяють виконати деякі ремонтно-будівельні роботи.

Гідності, область застосування і види сухої штукатурки

У чому переваги сухої штукатурки:

Також рекомендуємо прочитати:Декоративна штукатурка для внутрішньої обробки стін
Баритовая штукатурка
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

 • Дихаючий матеріал, який, до того ж може здійснювати контроль вологості в приміщенні;
 • Матеріал недорогий, отже, і ремонт буде економним;
 • Між гіпсокартонними листами нескладно провести комунікації.

Що ж стосується недоліків сухої штукатурки, так це її нестійкість до підвищеної вологості і вогкості. Для обробки фасаду його майже не застосовують. В іншому випадку, гіпсова основа почне заперечувати картон, що призведе до порушення цілісності плити.

Як виглядає суха штукатурка (відео)

Сухі суміші для штукатурки

Якщо ж говорити саме про сумішах (нехай таким чином і змістяться поняття), то це матеріал, який продають фасованно, в упаковках, в неготовом вигляді. Тобто суміш належить ще і розмішати.

Штукатурні суміші потрібні для тих же цілей – це і оздоблення поверхонь, вирівнювання, а також підготовка стін, стель і підлоги для фінішної обробки.

Гідності, область застосування і види сухої штукатурки

За складом виділяють три види штукатурки:

 • Гіпсові – складаються з гіпсу з додаванням певного наповнювача, вони використовуються тільки для внутрішніх оздоблювальних робіт;
 • Вапняні – до складу такої суміші входить пісок, вапно і трошки цементу, мають слабку стійкість до води;
 • Цементно-піщані – довговічні, стійкі до зовнішніх впливів.

Сухі штукатурні суміші (відео)

Найпоширеніші види

Сьогодні виділяють три основних види штукатурки – це звичайна, спеціалізована і декоративна.

Звичайна штукатурка застосовується для усунення дефектів, а також підготовки поверхні до подальшої обробки. До складу цієї штукатурки входять стандартні в’яжуча речовина та наповнювач.

До складу спеціалізованої штукатурки входять добавки, які надають суміші необхідні властивості. Мова йде про звукопоглинаючою, рентгенозащитной, вогнезахисної та іншої штукатурці.

Що ж стосується декоративної штукатурки, то до її складу зазвичай входять барвники, а також компоненти, що надають суміші властивості, завдяки яким на поверхні можна створювати потрібний малюнок або візерунок.

Гідності, область застосування і види сухої штукатурки

Так ось ці суміші правильним буде називати не сухою штукатуркою, а сухими будівельними сумішами, для виконання робіт з ними, суміші розводяться водою. А під гіпсовою штукатуркою часто мається на увазі не будівельна суміш на основі гіпсу, а той же гіпсокартон.

Суха декоративна штукатурка

Це штукатурка, яка може називатися фінішній. Використовується вона не для вирівнювання стін, не для подальшого нанесення покриття, а саме для фінішної обробки. У складі такої суміші використовуються додаткові полімери або інші домішки.

Ця суха штукатурка має найбільший витрата на 1м2, але її плюси в тому, що для нанесення декоративної штукатурки на стіну не потрібно особливих умінь.

Гідності, область застосування і види сухої штукатурки

Різновиди декоративної штукатурки по сполучній:

 • Акрилова – зроблена на основі акрилової смоли, що дозволяє надати шару відмінну еластичність. Серед недоліків суміші низька паропроникність, «боязнь» прямих сонячних променів, з часом покриття піддається розтріскуванню.
 • Мінеральна, де сполучною виступає цемент. Добре підійде для обробки стін ванною, а також для зовнішніх робіт. З точки зору екологічної безпеки матеріал можна вважати оптимальним.
 • Силіконова – на основі синтетичних смол, пластична, наноситься просто. Не притягує пил, а також сторонні запахи.
 • Силікатна, зроблена на основі рідкого скла, високоміцний, стійкий до цвілі, гнилості, здатна відштовхувати воду.

Суха штукатурка (відео)

Суха штукатурка – так можуть називати і суху будівельну суміш, і гіпсокартон. Гіпсокартон – це два шари картону з гіпсовою «начинкою», а будівельна суміш – це порошок, який потрібно перед нанесенням розводити з водою.