Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛГіпсокартон – однозначний лідер на ринку будматеріалів, останні роки міцно входить в обойму найпопулярніших матеріалів. Він екологічно чистий, безпечний, а головне – недорого. Той самий випадок ідеального компромісу, коли не втрачаєш ні якості, ні зайвих грошей. Гіпсоволокно або гіпсокартонний лист? Що краще? Що доступніше? І чи є між ними істотна різниця?

ГКЛ лист – характеристика

Гіпсокартон – це плоский, найчастіше прямокутний аркуш, іноді його називають плитою. Ці листи складаються з твердої суміші, яку можна назвати тестом, і спеціального наповнювача. Шар картону покриває ГКЛ з двох сторін. Картон використовується з метою додання листу гладкості і міцності.

Найчастіше гіпсокартонні листи використовуються для:

 • Обшивки стельової поверхні;
 • Будівництво внутрішніх перегородок;
 • Обробці внутрішніх перегородок різної складності;
 • Зміни форми приміщення (рельєф, складні архітектурні рішення).

Можна сказати, що гіпсокартон застосовується лише для внутрішньої обробки. Зовні гіпсокартону ГКЛ робити нічого: до опадів він практично не стійкий, і великих зовнішніх навантажень також витримати не може.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

У ГКЛ чимало переваг, наприклад:

 • Безпека. Це матеріал високої екологічності, пожежостійкий. Для внутрішніх робіт ці якості мають величезне значення.
 • Не містять смол та формальдегіду. При високій температурі ці речовини виділяються у повітря приміщення. Це потенційно небезпечні матеріали, які при високій концентрації використовуватися не можуть.

Окремо варто сказати про такий здібності ГКЛ, як умінні поглинати вологу.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

ГКЛ і його здатність поглинати вологу

Гіпсокартон має у своїй структурі пори, а вони пропускають крізь себе повітря і різні гази, тобто надлишки вологи у приміщенні ГКЛ може поглинати. А якщо в кімнаті низька вологість, матеріал, відчуваючи її недолік, виділяє в повітря вологу.

Підвищена вологість, до речі, далеко не самий корисний для здоров’я домочадців режим. Додати до цього фактору низькі температури, чималу швидкість воздуходвижения, і простудні захворювання в родині стануть частими.

А якщо вологість повітря, навпаки, низька, це нітрохи не краще. Слизові дихальних шляхів висушуються, з-за чого утруднюється дихання. Тобто, виходить, здатність поглинання вологи стає дуже важливою характеристикою ГКЛ, прямим чином впливає на стан здоров’я членів сім’ї. І якщо в квартирі є конструкції з ГКЛ, мікроклімат (в буквальному сенсі слова) від цього чимало виграє.

Також рекомендуємо прочитати:Вологостійкий гіпсокартон
Як використовувати паперову стрічку для підвищення тріщиностійкості стиків ГКЛ і ГВЛ по ГОСТу
Горить гіпсокартон
Чому бізнес вибирає LED

Характеристики вологостійкого гіпсокартону (відео)

Які ще переваги у гіпсокартону (ГКЛа)

В оздоблювальних роботах ГКЛ по праву вважається зручним матеріалом. Забезпечує такий авторитет гіпсокартону, деякі його властивості.

«Плюси» ГКЛ:

 • Матеріал хороший тим, що ніякої «мокротиння» розводити не доведеться, сухий ремонт спрощує технологію.
 • ГКЛ без праці розрізається ножем, а також електродісковой пилкою.
 • Продуктивність праці при використанні даного матеріалу зростає.
 • Поверхня універсальна і дозволяє виконати самі оригінальні архітектурні рішення.
 • Цінове питання так само привабливий: використовуючи такий лист, можна заощадити чимало.

Дорожче буде коштувати лист зі спеціальними добавками.

Чим відрізняється ГКЛ від ГВЛ

Варто пояснити, в чому ж різниця між ГКЛ і ГВЛ.

ГКЛ (гіпсокартонний лист) має у своїй структурі гіпсовий сердечник. Щоб матеріал був міцніше, гіпс додаються сполучні інгредієнти. А картон – це благодатний шар для подальшого нанесення будь-якої обробки. Він має непогане зчеплення з гіпсом, чому допомагають спеціальні клейові добавки.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

ГВЛ – це гіпсоволокно (це і є розшифровка), аркуш з однорідного матеріалу, так само часто використовується в будівництві. По міцності ГВЛ відрізняється від свого побратима з картону. Справа в тому, що виробничою технологією ГВЛ є метод сухого пресування. Це обумовлює той факт, що гіпсоволокно застосовується при влаштуванні конструкцій, що вимагають особливої міцності.

Порівняльна характеристика ГКЛ і ГВЛ:

 • ГКЛ – м’який, ГВЛ – твердий;
 • ГКЛ відмінно ріжеться, легко зігнути, гіпсоволокно ж менш податливий;
 • ГКЛ за ціною обійдеться дешевше, гіпсоволокно має високу вартість.

Як вже говорилося вище, відмінності матеріалів засновані на технології їх виробництва. Лист гіпсокартону можна отримати, пресуючи гіпс, а потім наверх наклеюючи картон. Гіпсоволокно робиться інакше – гіпс у разі ГВЛ армується целюлозою. У зв’язку з цим і протипожежні властивості у ГВЛ будуть вище.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

ГВЛ або ГКЛ – що ж краще

Можна нескінченно порівнювати матеріали, тому пора резюмувати сказане.

Чим же відрізняються матеріали:

 • ГКЛ – безумовно, дуже затребуваний будівельний матеріал. Дизайн приміщення часом залежить саме від гіпсокартону, який відмінно гнеться, приймає практично будь-яку форму, і здатний втілити в життя найцікавіші архітектурні рішення.
 • Гіпсоволокно володіє завидною пожежостійкістю, тому матеріал нерідко використовується у виробничих приміщеннях.
 • Гіпсоволокно по своїй міцності вище ГКЛ, тому для спорудження міжкімнатних перегородок має сенс вибрати саме цей матеріал.
 • Гипсоволоконный лист має високу теплоємність, тому матеріал часто використовується в будинках з поганим опаленням. Для дачі це, мабуть, ідеальний варіант.
 • Гіпсоволокно володіє високою звукоізоляцією. Тому для обробки огорож краще вибирати саме цей матеріал. Все-таки шум заважає не тільки роботи, але і навіть спокійного проведення часу, відпочинку.
 • Гіпсокартонний лист коштує дешевше, і якщо за цим справу, варто вибирати саме ГКЛ.

Але при всіх своїх достоїнствах ці будматеріали мають деякі особливості, про які краще знати заздалегідь, до початку роботи з ними.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

Заходи безпеки при роботі з матеріалами

Хоч матеріал володіє високою екологічністю, і він може доставити деякі незручності в процесі роботи.

Наприклад, гіпсова пил іноді може стати причиною почервоніння або свербежу в області очей, а також подразнення дихальних шляхів. Щоб захистити органи зору і легкі, потрібно працювати у відповідних захисних пристосуваннях. Перш ніж різати лист гіпсокартону, надіньте захисні окуляри і маску з респіратором.

Важливий момент – вентиляція приміщення. Не потрібно працювати у кімнаті з закритими вікнами, незабаром може здатися, що дихати буквально нічим.

Слідкуйте і за тим, щоб інструменти, які потрібні при обробці гіпсокартону, були добре відточені. Тупі леза можуть не тільки деформувати лист, але і травмувати людину.

Критерії вибору: що краще ГВЛ або ГКЛ

Якщо робота ведеться в місці, яке умовно вважається пожежонебезпечним, до проведення робіт відключіть електрику. Як показує практика, нехтування цим правилом є частою причиною нещасних випадків.

Ну і, звичайно, діти і тварини в місці ремонтних робіт з’являтися не повинні. Навіть якщо ви впевнені, що травмуватися хлопці не можуть, та ж гіпсова пил може призвести до подразнення очей та органів дихання.

Дані правила стосуються і гіпсокартону, і гипсоволоконистых аркушів.

Вибір матеріалу залежить від безлічі факторів. Іноді варто взяти матеріал подорожче, який довго і без нарікань буде виконувати свій функціонал. Уважно читайте характеристики, оцінюйте, що вам потрібно зараз.

Вдалого вибору!

Огляд інструменту для монтажу ГКЛ і ГВЛ (відео)