Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Зміст статті:

 • Умілі ручки або як спорудити будинки арку
 • Етапи зведення арки
 • Останній момент перед фінішем або оздоблення арки

Хочете в свій будинок внести нотку індивідуальності, неповторності та вишуканості? І до того ж мрієте зробити в квартирі невеликі зміни? Тоді у вас є можливість відчути себе справжнім дизайнером інтер’єру, який може власноруч змінити свою квартиру. Арка з гіпсокартону своїми руками – це реальний проект, який внесе родзинку в приміщення і буде випромінювати ваш індивідуальний стиль.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Умілі ручки або як спорудити будинки арку

Цей матеріал допоможе вам зробити із звичайного міжкімнатного дверного отвору красиву арку, для створення якої вам не потрібно буде ламати стіни. Перед початком роботи вам потрібно озброїтися необхідними матеріалами та інструментами:

 • Гіпсокартон
 • Рулетка
 • Олівець
 • Столярний кутник
 • Саморізи для гіпсокартону
 • Шуруповерт
 • Фанера, дерев’яні бруски або металеві профілі
 • Ножиці для металу
 • Шпаклівка
 • Шпатель і ніж
 • Паперова стрічка. Можна використовувати і скловолокнисту сітку
 • Відро з респіратором і захисними окулярами.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Далі після вимірювання розмірів дверного отвору для створення арки вам потрібна буде покрокова інструкція, докладний опис якої чекає вас нижче. Заміри арки потрібні для того, щоб ви могли її накреслити на аркуші гіпсокартону. Це один з перших і найбільш важливих моментів, який вимагає від вас великої уваги і зусиль, адже якщо його виконати неправильно, то вся подальша робота може виявитися марною.

Рада! Заміряйте ширину дверного отвору. Це буде діаметр вашої арки вгорі. За допомогою шурупа і мотузки ви зможете легко намалювати на аркуші гіпсокартону ідеальну дугу.

Отже, арка намальована, тепер потрібно точно по контуру за допомогою лобзика або ножа акуратно її вирізати. Будьте акуратні, так як при ненадійному кріпленні листа ви можете поранити себе і нерівно вирізати потрібну форму. Те, наскільки ідеально ви виріжете арку, буде залежати готовий її естетичний вигляд. До речі, не забувайте про захисних окулярах і рукавичках – надягайте їх всякий раз, коли цього вимагає робота.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Після цього вже можна приступати до створення самого каркаса. Багатьом здається, що цю роботу можуть виконати тільки професійні майстри.Але так здається тільки на перший погляд. В переліку матеріалів не просто так було зазначено кілька видів брусків – дерев’яні або металеві. Кожен з них володіє своїми перевагами. Наприклад, металеві профілі дуже легкі і ідеально прямі. Дерев’яні ж відрізняються більш високою міцністю. Є один дуже простий спосіб, як вибрати потрібний матеріал профілю. Якщо стіни дверного отвору цегляні, вибирайте металеві профілі, якщо дерев’яні із дерева.

Етапи зведення арки

Коли ви почнете робити арку із гіпсокартону, фото повинні вам допомогти ще більше. Отже, спочатку вам потрібно відрізати металеві або дерев’яні профілі невеликої довжини (один на всю ширину дверного прорізу, а другий – на всю висоту самої арки). Їх варто розмістити по обидва боки отвору. Щоб прикріпити профілі до бетонної стіни, скористайтесь дрилем, дюбелями і саморізами. Для дерев’яних стін або дверних прорізів потрібно використовувати саморізи довжиною не менше 40-50 мм.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Наступний етап зведення арки – це обшивка арочного каркаса або встановлення першого листа гіпсокартону. Для більш зручної та професійної роботи вам може знадобиться електричний шуруповерт, який плавно і м’яко виконає свою роботу. Якщо ви вибрали гіпсокартон товщиною 12,5 мм, то для нього ідеально підійдуть саморезы 3,5*35. Якщо товщина гіпсокартону менше (наприклад, 9,5 мм), то і саморізи можна вибирати не такі великі. Акуратно з використанням саморізів прикріплюйте вирізаний шматок гіпсокартонної арки до встановлених профілів.

Точно таким же чином продовжуйте робити монтаж каркасу з іншого боку дверного отвору. Звертайте також увагу на те, щоб капелюшки шурупів були вкручені на одному рівні з гіпсокартоном, інакше при фінішній обробці вам доведеться накладати багато шпаклівки.

Третій етап роботи буде полягати в закріпленні зігнутої металевої пластини між краями гіпсокартонної арки для посилення жорсткості всієї конструкції. За допомогою сантиметра або простий нитки виміряйте довжину дуги, щоб відрізати потрібний шматочок металевого профілю. Не поспішайте приступати до справи без захисних рукавичок, так як вони не дадуть вашим рукам поранитися. Звичайний відрізок профілю просто так зігнути у вас не вийде. Для цього по його краях зробіть невеликі надрізи і тоді завдання буде вирішено. Тепер надаємо цьому відрізку форму дуги і з внутрішньої сторони гіпсокартонної пластини саморізами прикручуємо до поверхні. Те ж саме зробіть з другою частиною профілю.

Важливо! Намагайтеся максимально надійно прикрутити металевий профіль до гіпсокартонної арці. Для цього можете вкручувати саморізи на відстані один від одного в 10-15 сантиметрів.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

У четвертому етапі вам потрібно буде встановити фанерну стінку, яка буде з’єднувати краю гіпсокартонної арки. Спочатку приступите до вимірювання ширини і довжини дуги. Ці виміри нанесіть на шматок гіпсокартону, потім рівно по мітках виріжте полотно потрібного периметра. А знаєте, як зробити гіпсокартон податливим і гнучким? Для цього зробіть на ньому насічки приблизно через кожні 10 див. Таку процедуру проведіть на паперовому шарі гіпсокартону за допомогою косинця або будівельного рівня. Тільки так ваші надрізи вийдуть перпендикулярними і не зіпсують матеріал. Прикладіть шматок гіпсокартону до арки надрізами догори, але пам’ятайте, що не потрібно прикладати великої сили, так як матеріал може просто зламатися.

Далі акуратно за допомогою саморізів починайте прикручувати фанерну стінку до країв арки. Цю роботу краще всього проводити за допомогою шуруповерта. Можете розташувати саморізи на відстані 10 або 15 сантиметрів.

Важливо! Починати прикручувати фанерну стінку до кінців гіпсокартонної арки потрібно від центру і поступово пересуваючись до країв.

Отже, фанерна стінка прикручена до арки. Тепер вам потрібно оглянути всю виконану роботу, адже вона може бути неідеальними. Якщо гіпсокартон десь відстовбурчується, то з допомогою ножа акуратно виправляємо всі вади.

Останній момент перед фінішем або оздоблення арки

На цьому етапі вас чекає приємний момент – ваша робота практично вже закінчена. Залишилися парочка останніх моментів і ви можете насолоджуватися новою стильною дверної аркою. Візьміть паперову стрічку або скловолокнисту сітку, обклейте обраним матеріалом краю гіпсокартону і нанесіть шпаклівку на ці місця в три шари. Тепер, використовуючи наждачний папір з різною зернистістю, гарненько відшліфуйте поверхню. Проробляйте таку маніпуляцію до тих пір, поки поверхня не буде гладкою, а кути – плавними і рівними.

Озирніться і перевірте, чи надійно закріплена конструкція і плавні чи переходи ви зробили. Тільки після цього можете починати процес шпаклівки. Спочатку почніть зі швів – їх потрібно обробити спеціальною міцною шпаклівкою. Для основної поверхні можете використовувати акрилову шпаклівку, яку потрібно ретельно перемішати і користуватися нею відповідно до інструкції.

Арка з гіпсокартону своїми руками — покрокова інструкція

Починайте процес обробки зі стиків арки і стіни. Прямокутним шпателем наносити шпаклівку на поверхню і особливо на капелюшки саморезов, щоб їх не було помітно по закінченні роботи. Для створення ідеально рівної поверхні вам може знадобиться не один шар матеріалу, так що будьте терплячими. Старанно заповнюйте всі недоліки і нерівності, після чого з допомогою затирання ви зможете видалити весь зайвий матеріал. Знову огляньте виконану роботу, а саме те, що арка зроблена на одному рівні зі стінами і ви не залишили дефектів. Пам’ятайте, що надалі їх ліквідувати буде практично неможливо.

Рада! Не варто намагатися відразу нанести багато шпаклівки. Намагайтеся перший шар зробити як можна тонше, другий товщі, ну а товщину третього шару регулюйте самі.

Тепер приступайте до обклеювання стиків. Візьміть скловолокнисту сітку і нанесіть її на центри стиків, після цього з акуратністю втисніть її долонями і пальцями в свіжі шари шпаклівки. Пам’ятайте, що найголовніше в цьому процесі – це натягнутість сітки. Якщо вона буде покладена не в такому стані, то пізніше в цих місцях з’являться складки. Коли ви помітите нерівності і інші вади, просто відірвіть сітку і заново, але вже правильно, повторіть весь процес.

Тепер вам потрібно нанести ще один шар шпаклівки і дати їй висохнути. Коли поверхня стане ідеально білої, значить матеріал повністю висох. Візьміть наждачний папір середньої зернистістю, респіратор, рукавички і починайте шліфувати поверхню. По закінченні роботи дверні арки потрібно очистити від пилу і інших забруднень пензликом і ганчіркою. Візьміть шпатель і в цей раз нанесіть фінальний коригуючий тонкий шар шпаклівки. Цей шар потрібно залишити приблизно на 12 годин і після чого шліфують дрібним наждачним папером. По закінченні роботи ви повинні отримати ідеально рівну і гладку білу поверхню без дефектів з вадами. Після цього можете починати милуватися виконаною роботою і хвалитися нею своїм близьким.

Тепер ваша арка з гіпсокартону, зроблена своїми руками, буде радувати очі, прикрашати приміщення і вносити стиль у вашу квартиру. Щоб готова арка була ще більш вишуканою, можете прикрасити її точковими світильниками, унікальними струмуючими шторками або іншими елементами.