Дизайн, інтер’єр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

Зміст статті:

 • Як зробити маленьку кухню комфортною і красивою
 • Як отримати додатковий простір
 • Дизайн маленької кухні

Кухні в більшості будинків старої забудови (хрущовки, брєжнівки) – це невеликі приміщення, часто дуже незручні для розміщення в них сучасних кухонних меблів і побутової техніки. Адже при проектуванні цих будинків за основу брався принцип тогочасного розуміння зручності для господині – все повинно бути під рукою, щоб при роботі на кухні робилося якомога менше зайвих рухів. Тому зараз дизайнери саме цей принцип і беруть за основу дизайну маленької кухні.

Як зробити маленьку кухню комфортною і красивою

Всю площу на невеликій кухні необхідно перетворити в максимально функціональний і зручний простір. Сама побудова такого маленького приміщення підказує, що обідню зону бажано винести в інше приміщення – маленька кухня повинна виконувати роль лише робочого місця для приготування їжі, зберігання продуктів, посуду і кухонного начиння. Якщо особливості планування квартири не дозволяють винести обідню зону в іншу кімнату, то можна і потрібно обдумати варіант її оптимізації.

Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

Обідня зона в такій кухні не може бути великий і досить комфортною – її представлятимуть лише кілька стільців і стіл, бажано круглий або просто з плавними лініями. Але, перш ніж почати хаотично розміщувати меблі, намагаючись придумати самий оптимальний варіант її розміщення, краще зайнятися складанням хоча б найпростішого дизайн-проекту. Він покаже, як найзручніше поставити меблі, та яке обладнання вам доведеться купувати для організації повнофункціональної кухні у маленькому просторі.

Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

Складання дизайн-проекту для маленької кухні завжди починається з планування. Це розміщення меблів, зонування і планування освітлення. Існує два види планування, для яких маленькі кухні 5 5 м квподходят ідеально.

 • Перший вид – лінійна кухня, в якій все необхідне для забезпечення робочого місця розташовано в один ряд. Це, насамперед, холодильник, плита, раковина і варильна поверхня. Плита зазвичай розташовується посередині, утворюючи так званий робочий трикутник.
 • Другий варіант – планування маленької кухні 6 метрів у вигляді кута. В такому розташуванні основне обладнання все одно знаходиться на одній лінії, а в кут виноситься додаткова частина, що складається з вузької (300-400 мм) меблів. Це може бути пенал, шафу або той же холодильник. Також кутова кухня зручна тим, що в кутку можна розташувати раковину – це заощадить більше місця для іншого обладнання.
 • Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

  Другий варіант має свої негативні сторони – з-за того, що кут теж займає певну ширину, обробний стіл необхідно робити вже, так як ширину холодильника, плити або кухонної мийки змінити неможливо. Перевага кутового розташування меблів в тому, що можна розмістити більше шаф, антресолей або високих, але вузьких пеналів в кутку кухні.

  При плануванні прямий (лінійної) кухні не забувайте про те, що вище раковини повинна розташовуватися сушка для посуду, а над плитою – витяжка. Поруч з плитою необхідно передбачити висувні шафи для кухонного начиння. Якщо холодильник за планом буде знаходитися поряд з плитою, то між ними необхідно залишити відстань 20-30 див. в якому також можна обладнати висувні шухлядки для вилок, ложок та іншого.

  Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

  Як отримати додатковий простір

 • Для більш ергономічного і зручного користування посудом і кухонним обладнанням можна використовувати рейлінги, які встановлюються між верхньою і нижньою меблевими секціями. Це дозволить зробити додаткові гачки, підвісні полиці для спецій, і т. д.
 • Використовуйте підвіконня – туди можна ставити ті предмети, якими ви будете рідко користуватися. Таким чином, ви звільните місце на стільниці.
 • Використовуйте спеціальну вбудовану техніку. Що значить «спеціальну»? Якщо у вас кухня маленька на 2 метри, то для таких приміщень розроблена і випускається спеціальна вузька побутова техніка шириною 30-45 див. Тут і пральні машини, і посудомийки, і міні-бари.
 • Всю зайву посуд (якою ви не користуєтеся або користуєтеся раз в рік) рекомендується прибрати з кухні взагалі, або просто викинути. Погодьтеся, стара соковижималка від бабусі навряд чи вам стане в нагоді на новій кухні, а місця вона займе досить багато.
 • Додаткову корисну площу можна отримати монтуванням високих допоміжних шаф-пеналів з збільшеним за рахунок поличок внутрішнім простором.
 • Якщо дозволяють розміри ванної кімнати та коридору, то з кухні також можна прибрати холодильник і пральну машину. Така перепланування в маленьких кухнях навряд чи можлива, так як і коридор і ванна теж маленькі. Але іноді можна звільнити місце на кухні за рахунок існуючих ніш в інших кімнатах та приміщеннях.
 • У всій кухонних меблів дизайнери рекомендують зробити вузькі дверцята, щоб при відчиненні вони не забирали багато вільного простору. Оптимальний розмір таких дверцят – 30-40 см, А ще краще – зробити їх відкриваються вертикально або розсувними.
 • Будь-яке планування маленької кухні 6 метрів вимагає деякого обмеження побутової техніки та устаткування не тільки по кількості, але і в розмірах. Так, замість четырехкомфорочной варильної поверхні бажано використовувати плиту з двома конфорками, неширокий і неглибокий холодильник, вузьку витяжку, і т. д.

  Дизайн маленької кухні

  З точки зору дизайну бажано в першу чергу розглядати правильний вибір стилю. Кращий сучасний модерн, так як він припускає широку свободу у всьому, не має якихось витребеньок і яскраво вираженої стильової приналежності. Меблі в стилі модерн має в основному прямі фасади, за якими легко доглядати. Також для невеликих кухонь бажано використовувати фасади і стільниці світлих і свіжих відтінків з глянцевою поверхнею, яка візуально розширює простір.

  Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

  Наявні у вашому розпорядженні маленькі кухні 6 метрів фото напевно показують, що краще не робити шафи відкритого типу або скляні дверцята для них. Ця міра продиктована не тільки безпекою користування, але і тим, що в закритих шафах можна зберігати кухонне начиння, яка не призначена для загального огляду і може бути складена не красиво, а як завгодно. Єдине місце, де можна повісити полицю зі скляними дверцятами – кут над кутовий мийкою. Крім використання глянцю, фасади можна зробити часто в класичному стилі з натурального дерева або імітації під дерево.

  Дизайн, інтерєр та функціональність маленької кухні 5 5 кв м

  Не для всіх, але для багатьох підійде наступна рекомендація – можна прибрати вхідні двері на кухню, а замість неї зробити відкритий арочний отвір. Цей прийом дозволяє розширити візуально і трохи збільшити фізично кухонний простір. Ще один поширений рада – максимально ефективно використовувати підвіконня. В хрущовках підвіконня має ширину 400-450 мм, а це досить велика додатковий простір, який можна ефективно використовувати не тільки для зберігання різних предметів, але і як обробний стіл, наприклад.

  Освітлення обов’язково повинно бути багаторівневим. Це означає, що необхідно організувати як мінімум два рівня для джерел світла. Перший рівень – основний, на звичній для всіх висоті – вище 2-х метрів. Він забезпечить загальне освітлення кухні. Другий рівень освітлення повинен знаходитися трохи нижче рівня очей. Він призначений для висвітлення місцевих зон – робочої зони над обробним столом, над кухонною мийкою, або в куті, де може бути розташований пенал з посудом.

  Все штучне освітлення в маленькій кухні реалізується з допомогою вбудованих точкових світильників або розсіяного світла, так як природного сонячного світла, падаючого з вікна, буде недостатньо із-за великої кількості меблів.