Дизайн кухні-студії: матеріали та ідеї для переробки

Зміст статті:

  • Освітлення і колірна гамма кухні-студії
  • Особливості покриття стін і стелі
  • Як і яке підлогове покриття використовувати
  • Зонування кухні-студії

Якщо ви ставитеся до розряду сміливих людей, які не бояться нововведень щодо свого квартирного дизайну, зверніть увагу на проект кухні студії, дизайн якої незвичайний по своїй суті. Кухня-студія є приміщенням, в якому гармонійно поєднані кухня та кімната. Особливу популярність таке планування також придбала у власників однокімнатних квартир, де за рахунок знесення межстенных перегородок можна отримати одне, досить велике приміщення. Але це не означає, що господарі двох – і трикімнатних квартир не можуть собі дозволити такий варіант. Приміром, кухня студія з барною стійкою – підкреслить зону кухні від їдальні зони.

Освітлення і колірна гамма кухні-студії

Оскільки кухня-студія видається явищем, загалом-то, молодіжним, то й кольори в такому приміщенні зазвичай світлі, яскраві, життєрадісні. Не бійтеся використовувати яскраві фарби, які в просторому приміщенні будуть виглядати зовсім інакше, ніж у маленькій окремої кухні.

Дизайн кухні студії: матеріали та ідеї для переробки

Правильно підібране освітлення для студії надзвичайно важливо, адже в просторому приміщенні однієї люстри може виявитися мало. Найкращим варіантом є використання невеликих спрямованих світильників в робочій зоні, які не будуть впливати на іншу площу приміщення. Над обіднім столом непогано буде виглядати невелика люстра або бра. Також вітається наявність у приміщенні стінових світильників.

Особливий шарм створюють приховані стельові світильники, які включаються у якісь певні моменти. В цих випадках все інше освітлення можна відключити, отримавши в кухні-студії таємничий напівтемрява. Як один із варіантів можна розглянути використання світлодіодної стрічки, вмонтованих під стелею і прихованої виступом. Так у нас вийде оригінальна кухня студія, дизайн, фото якої обов’язково привернуть до себе увагу.

Особливості покриття стін і стелі

Як і будь-яке приміщення для приготування їжі, кухня-студія передбачає наявність бризок, контакти з харчовими продуктами, приготування на плиті та інші «принади» домашньої життя. Тому необхідно подбати про збереження стін, їх захист. У робочій зоні обов’язковий кухонний фартух, який би легко відмивався при забрудненні. За межами робочої зони, можна використовувати шпалери, бажано миються. Прекрасними якостями володіють рідкі шпалери, а також венеціанська штукатурка. Вони легко чистяться, чудово виглядають на сучасній кухні, а термін їх експлуатації налічує десятки років.

Якщо кухня студія, дизайн, фото якою вам підходять, розділена на зони, для кожної з таких зон допустимо використовувати різні покриття для стін. Головна умова — вони повинні плавно перетікати один в інший.

Дизайн кухні студії: матеріали та ідеї для переробки

Матеріалом для обробки стелі може служити гіпсокартон, натуральна деревина (для певного стилю оформлення), штукатурка, підвісні стелі з мінераловолокнистих плит, натяжні стелі. Перевагою гіпсокартонних стель є можливість створення багаторівневих композицій, в яких легко розмістяться численні світильники. Багаторівневий стеля, крім цього, здатний візуально відокремити одну зону від іншої.

Як і яке підлогове покриття використовувати

Підлогове покриття, яке ви обрали для своєї кухні-студії, буде залучати до себе першорядне увагу з боку ваших гостей. Тому важливо правильно його вибрати. Цілком припустимо, якщо покриття для підлоги буде єдиним для всіх зон. Наприклад, ламінат або плитка. Якщо ж ви вважаєте за потрібне розмежувати зони, то зробити це з допомогою підлогового покриття буде дуже легко. Наприклад, у робочій зоні прекрасно виглядатиме плитка, а в іншій частині приміщення можна викласти підлогу паркетом, паркетною дошкою або ламінатом.

Дизайн кухні студії: матеріали та ідеї для переробки

Єдина вимога до поділу підлоги в одному приміщенні — плавне перетікання відтінків. Тобто, кольору підлогових покриттів не повинні різко контрастувати один з одним. Ідеальним варіантом буде використання плитки, що імітує деревину, з паркетної дошкою. В якості прикладу можна навести підлогову чеську плитку Шато (CHATEAU), зовнішня поверхня якої відрізняється від поверхні цінної деревини. Ідеальне поєднання такої плитки і деревини лише підтверджує висновок про прекрасному поєднанні кольорів підлогового покриття.

У разі якщо ваша кухня студія поєднується з барною стійкою, то саме барна стійка може служити роздільником між двома різними підлоговими покриттями.

Зонування кухні-студії

Особливий інтерес становить поділ кухні студії, дизайн якої вам сподобався, на окремі зони. У цьому випадку, незважаючи на єдину площа, приготування їжі буде проходити в одному місці, її споживання — в іншому, а зона відпочинку буде розташовуватися трохи віддалік. Втім, деякі проекти створюються саме з метою об’єднати в собі місце прийому їжі і зону відпочинку. Наприклад, кілька м’яких крісел перед телевізором поєднуються з невеликим столиком. Так можна і перекусити, і відпочити, і навіть попрацювати.

Кухня студія з барною стійкою також створює своєрідний поділ зон. З’являється одна дуже важлива зручність — з будь-якого місця такої кухні можна дістатися до барної стійки без необхідності обходити якісь перешкоди, відкривати двері.

Чудово розділяє зони кухонний подіум. Це невелике піднесення, виготовлене спеціально з метою відокремити місце готування. Навіть невеликий підйом рівня підлоги, буквально на 10 см, внесе різноманітність в дизайн і змінить його в кращу сторону. Тим більше, якщо буде створено кілька таких сходів. Отримана в результаті такого експерименту плавне драбинка буде нагадувати вам входження в античний храм.

Дизайн кухні студії: матеріали та ідеї для переробки

Зонування допоможуть і зелені рослини, які можна виставити на будь-яких підставках, відгородивши зону відпочинку. Бажано використовувати живі рослини, хоча підійдуть і штучні. Кухня студія, дизайн якої, як видно на фото, виконаний із застосуванням зеленої огорожі, завжди буде наповнена життєвою енергією і радістю.