Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Зміст статті:

 • Стиль інтер’єру
 • Вплив розташування вікна, двері і газової колонки на майбутній інтер’єр
 • Меблі на замовлення
 • Декорування вікна
 • Посуд та аксесуари

Звичайний середньостатистичний чоловік має досить скромною житлоплощею, і про шикарні великогабаритної квартирі йому доводиться лише мріяти. Ще 20-30 років тому обладнати маленьку шестиметрову кухню було досить проблематично. Ця обставина було насамперед пов’язано з недоступністю ексклюзивних меблів. Крім того, у минулі часи мистецтво дизайну інтер’єру не було особливо поширене. У наші дні ситуація змінилася радикально, оскільки після того, як прочинився залізна завіса, багатьом припали до душі європейські стандарти ремонту, які орієнтовані, в тому числі, і на оптимізацію вільного простору.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Якщо в квартирі маленька кухня, розміром всього лише 6 м2, не варто сприймати це як проблему, оскільки при правильно підібраному дизайні, цілком реально, навіть маленьке приміщення перетворити на затишне простір. Сьогодні, оформити дизайн кухні 6 кв м з холодильником можна самостійно або скориставшись послугами досвідченого дизайнера інтер’єру.

Стиль інтер’єру

Якщо доводиться розраховувати лише на свої сили – перед тим, як почати наповнювати приміщення кухні меблями, текстилем, побутовою технікою та іншими аксесуарами необхідно продумати, як буде виглядати кухня в кінцевому підсумку.

Навіть на кухні в 6 квадратних метрів можна організувати простір в різних стилях:

 • класичному,
 • східному,
 • прованс,
 • хай-тек та інших.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Інтер’єр вийде цікавим, але не масштабним. Розробляючи дизайн, бажано відразу ж продумати чітку концепт для того, щоб не займатися цим під час процесу декорування.

Вплив розташування вікна, двері і газової колонки на майбутній інтер’єр

Найчастіше, при оформленні приміщення площею 6 квадратів, відштовхуються від розташування в ній вікна, двері, холодильника та газової колонки. Навколо цих елементів і розробляють дизайн, який згодом втілюють в життя.

У більшості випадків, стіни кухні утворюють прямий кут – це полегшує завдання, оскільки в такому випадку можна компактно облаштувати робочу зону. Якщо присутні якісь ніші або зрізані кути – доведеться діяти за обставинами. Все це можна якось обіграти і обійти. Наприклад, ніші використовувати під облаштування полиць, а в зрізаний кут поставити зроблену на замовлення меблі.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Уздовж довгої стінки мають основну частину меблів та побутову техніку. Краще, якщо варильна панель, посудомийна машина, плита будуть вбудованими, оскільки це прибере відчуття захаращення приміщення. Краще встановлювати меблевий гарнітур з закругленими кінцями, щоб він не створював перешкод при переміщеннях на кухні. При бажанні, верхні і нижні ящики меблів можна розташувати по різні сторони.

Для того, щоб збільшити корисну площу маленької кухні, бажано втопити холодильник в меблі або нішу. Для того, щоб отримати затишний дизайн кухні з вбудованим холодильником, необхідно істотно попосидіти над прорахунком кожного сантиметра, оскільки на маленькій кухні це дуже важливо.

Що ж робити, коли місця мало у всій квартирі, а будь-яку велику побутову техніку неможливо перенести з кухні в інше місце фізично? У таких випадках шукають найбільш компромісні варіанти, що дозволяють оптимізувати вільний простір. Приміром, на маленькій 6-ти метрової кухні з вікном можна використовувати прийом вбудовування невеликого холодильника в нішу під вікном. Нішу для холодильника викладають з цегли або будь-якого іншого матеріалу врівень з підвіконням. Такий прийом дозволяє використовувати отриману конструкцію в якості основи для обіднього столу, стільницю для якого можна зробити на замовлення. Що стосується кухонних дверей, то бажано, щоб вона відкривалася назовні або зовсім була розсувний, щоб не займати багато місця на невеликій кухні.

Меблі на замовлення

Якщо реалізувати таку задумку не представляється можливим технічно – продовжують шукати найбільш вигідні варіанти збільшення простору. Для того, щоб дизайн кухні 6 кв м з холодильником був затишним і просторим, наскільки це взагалі можливо, оптимальним варіантом буде зробити меблі на замовлення. Багато хто спитає, чому ж не купити вже готовий варіант? Вся справа в тому, що замовляючи меблі, можна змінити її габарити, підганяючи їх під існуючі розміри своєї невеликої кухні. Приміром, якщо врахувати, що стандартна глибина вже готових нижніх шаф становить 55 см, можна легко припустити, що на маленькій кухні вона буде займати досить багато місця.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

А якщо глибину шаф зробити, приміром, 40-45 см, у такому випадку на кухні з’явиться більше вільного простору, а на функціональних моментах це ніяк не відіб’ється. Що стосується навісних шаф, їх глибину також можна зменшити, компенсуючи її висотою. Навісні шафи можна замовити під саму стелю, для того, щоб використовувати їх по максимуму. Подібний прийом з меблями можна чудово реалізувати навіть при продумуванні досить складного дизайну кухні з двома холодильниками.

Декорування вікна

При оформленні маленької кухні в 6 квадратних метрів вікна часто приділяють особливу увагу. Різні варіанти декорування вікна можуть візуально збільшити простір, оптично «підняти» низька стеля або зовсім зробити його епіцентром уваги і справжньою родзинкою декору.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Оформляючи вікно на маленькій кухні, слід керуватися правилом – чим менше, тим краще. Якщо кухня оснащена насиченими кольорами, через вікно повинно надходити досить багато світла. Універсальний варіант для всіх інтер’єрів – легкі, напівпрозорі фіранки, створюють відчуття легкості. Крім класики, існує ще кілька варіантів для оформлення вікна:

 • Римські штори. Лаконічний варіант, що передбачає дотримання чітких ліній, бездоганного вибору тканини і функціональність.
 • Рулонні штори, зовні схожі на попередній варіант, але скручивающиеся рулоном при піднятті вгору.
 • Гардини-панелі, що представляють собою короткі фіранки.

Якщо колір штор буде збігатися із загальною колірною гамою кухні, це допоможе візуально розсунути стіни. Непоганим варіантом для прикраси вікна на маленькій кухні можуть стати мультифактурні жалюзі, які представляють собою універсальні щільні штори особливої конструкції. При бажанні, можна віддати перевагу шторці, виготовленої з різних декоративних матеріалів, будь то дерев’яні прути або щось інше.

Посуд та аксесуари

Аксесуарам і посуді також слід приділити належну увагу при оформленні 6-метрової кухні. Природно, великими вазами, картинками і іншими милими штучками невелику кухню прикрасити не доведеться.

Дизайн маленької кухні 6 кв. м варіанти оформлення

Краще обмежитися невеликими акуратними малюнками або фотографіями, які доречно доповнять і підкреслять маленьку кухню. Ефектну крапку в інтер’єрі можна поставити з допомогою посуду, яку можна придбати іншого, контрастного кольору. Якщо є скатертина і серветки, вони також повинні гармоніювати із загальною колірною гамою кухні.