Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Зміст статті:

 • Колір шпалер для кухні
 • Малюнок шпалер
 • Як зрозуміти, чи підходить вам червоний колір
 • Стиль інтер’єру для червоної кухні
 • Деякі найбільш вдалі комбінації
 • Розмір кухні і червоний колір
 • Кілька цікавих помилок і їх рішення

Червона кухня в правильно підібраних пропорціях кольорів завжди виглядає багато, насичено і яскраво. Фон для будь-якої кухні є одним з найбільш важливих нюансів, до підбору якого навіть самі дизайнери підходять з відповідальністю. Які ж вибрати шпалери для червоної кухні, щоб вона не була занадто яскравою, блідою або незатишною.

Колір шпалер для кухні

Якщо в кухню підбирається яскрава меблі, то шпалери для червоного кухонного гарнітура можна вибрати будь-якого кольору, але тільки так, щоб вони служили в якості фону, який не буде витісняти меблі на другий план і кидатися в очі. Відмінно підійдуть такі кольори:

 • Білий
 • Бежевий
 • Кремовий
 • Молочний та інші світлі тони.

 

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Темне забарвлення шпалер можна також використовувати для червоної кухні. Такі кольори також можуть прекрасно служити фоном для яскравою червоною меблів. З темних квітів можна вибирати наступні:

 • Чорний
 • Сірий
 • Болотний та інші.

Темні кольори шпалер додадуть ще більшої виразності і яскравості червоної меблів. Подібні тони здатні значно знизити чутливість шпалер, що спростить догляд за ними.

Пам’ятайте, то поєднання червоного кольору з темними тонами буде виглядати шикарно і виразно, якщо дотримуватися гармонію, баланс і міру. Адже надлишок одного з кольорів перетворити будь-яку кухню в незатишне, темне і некомфортне приміщення. Обов’язково додайте в такий дизайн інтер’єру кілька деталей в світлих кольорах, які розбавлять ці кольори, тим самим зробивши кухню більш м’якою і не такою агресивною.

Якщо ви в кухні використовуєте сучасну багатофункціональну меблі, то таке дизайнерське рішення буде гармонійно виглядати на тлі сірих світлих шпалер. Вони позбавлять вас від постійного догляду та чистки такій поверхні, адже стіни на кухні вимагають постійного догляду і мийки.

Якщо ви для своєї кухні хочете вибрати червоні шпалери, предмети інтер’єру (меблі, аксесуари, штори і т. д.) не повинні бути виконані під вигляду дерева. Меблі та техніка, яка має вигляд під натуральні матеріали, не буде красиво виглядати на тлі червоних шпалер.

Краще вибирати сучасну меблі з хромованими деталями і глянцевою поверхнею білого кольору. Замість глянцю можна використовувати матове покриття, яке не відображає світло, тим самим не подразнює очі. Така поверхня зможе трохи приглушити інтенсивність червоного кольору. Меблі все ж може бути декорована певними елементами, які будуть підходити до тону шпалер.

Якщо колір шпалер до червоної кухні підбирається в червоних тонах, то в такому дизайні інтер’єру обов’язково повинні бути присутніми деталі декорування в чорному або будь-якому іншому контрастному тоні, щоб уникнути зливання квітів. Боїтеся, що червоні шпалери будуть виглядати занадто агресивно або яскраво? Віддайте перевагу споріднених кольорів, які пом’якшать інтер’єр. Обов’язково розбавляйте червоний колір на кухні іншими відтінками, щоб він не був занадто нав’язливим.

Важливий момент! Будь-які шпалери під червону кухню краще підбирати в світлих тонах, так як насичений червоний фон на кухні може створювати напружену та неорганізовану енергетику. Яскраві тони також не рекомендується використовувати і для меблів. Чим темніше відтінок буде у червоних шпалер, тим менше візуально буде здаватися приміщення.

Малюнок шпалер

Малюнок на кухонних червоних шпалерах може бути самим різноманітним, залежно від ваших смакових і стильових переваг:

 • Клітка
 • Квіти
 • Смужка
 • Кола і т. д.

Важливо тільки, щоб малюнок не був багатобарвним – краще, якщо він буде виконаний акуратними лініями в білому або чорному кольорі. Так кухня придбає елегантний вигляд і стриманість.

 

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Не використовуйте червону меблі і шпалери з одного забарвленням. Обов’язково щось одне повинно бути акцентом в інтер’єрі, а щось відходити на другий план. Пам’ятайте, що використання помірної кількості червоного кольору допоможе вам зробити вашу кухню сучасної, красивою, яскравою, затишною, яка буде вас заряджати енергією і гарним настроєм, навіть якщо вам цей колір не підходить.

Як зрозуміти, чи підходить вам червоний колір

Щоб ви знали, чи підходить вам червоний колір, можете скористатися таблицею типів темпераменту, де вказані кольори для кожного типу:

 • Холерик. Цим темпераментом постійно управляє рушійна сила, тому для таких людей червоний колір може стати воістину справжнім джерелом заряду енергії та бадьорості.
 • Сангвінік. Це живі, жваві, сильні й урівноважені особистості, але в той же час непостійні. Він часто змінюють рішення, що також може відноситися до квітів. Тому червоний колір таким людям в своїй кухні потрібно використовувати в мінімальній кількості.
 • Флегматик. Це повільні, кмітливі і спокійні особистості, які не зможуть тривалий час перебувати серед червоного кольору.
 • Меланхолік. Це розсудливі, чутливі, образливі і часто невпевнені в собі люди, для яких червоний колір є не найкращим.

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Стиль інтер’єру для червоної кухні

Червона кухня або окремі деталі інтер’єру в даному кольорі найкраще підходять для сучасних стилів. І дійсно, складно уявити собі червону кухню в якомусь іншому стилі, тому що для неї дуже часто використовують різні скляні, металеві або хромовані вставки, які впишуться не в кожен інтер’єр. Найбільш прийнятними стилями для червоної кухні є хай тек, класичний стиль, модерн і ретро.

Деякі найбільш вдалі комбінації

Щоб ваша червона кухня була приємна погляду і вийшла воістину унікальною, використовуйте наступні дизайнерські секрети, які дозволять уникнути помилок і відразу вдало оформити кухню:

 • Шпалери для червоної кухні будуть краще виглядати разом з деякими червоними декорованими елементами меблів і техніки.
 • Червоний підлогу підкреслить червоний кухонний фартух.
 • Червоні стіни будуть особливо виділяти меблі, якщо вона буде підібрана в лимонному кольорі. Не обов’язково вибирати тільки лимонний колір, можна використовувати кремову, бежеву або білу меблі.
 • Червоні кухонні стіни будуть виглядати красиво, якщо до них підібрати штори на тон або декілька тонів світліше. Якщо ви хочете зробити акцент на червоних шторах, то в цьому випадку для стін краще вибирати червоні світлі відтінки.

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Розмір кухні і червоний колір

Яскраві кольори вимагають просторо приміщення для проведення різних колірних експериментів. Це також відноситься і до червоного кольору, тому пам’ятайте, що малогабаритна кухня не сприймає великої кількості червоного кольору. Червоний колір безжально може «з’їсти» і так необхідні квадратні метри, які вам так дороги.

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Якщо в маленькій кухні все-таки використовується червоний колір (особливо червоні шпалери), то інша обробка обов’язково повинна бути виконана в білому або інших світлих тонах. Так ви одразу помітите, що кухня візуально стала просторіше і чистіше.

Кілька цікавих помилок і їх рішення

 • Кажуть, що червоний колір збуджує впливає на нервову систему людини і здатний надавати сил організму і працездатності. Це дійсно так, але у великій кількості червоний колір може зворотний результат – його надлишок може швидко втомлювати людину і подразнювати нервову систему. Тому, якщо ви не знаєте, як будете переносити червоний колір, колір шпалер для червоної кухні краще вибирати в нейтральних і світлих тонах. Щоб звести до мінімуму негативний вплив червоного кольору, потрібно просто його використовувати в меншій кількості (підійдуть навіть тільки деякі деталі інтер’єру червоного кольору).
 • Яскраві червоні відтінки гармонійно й виразно поєднуються між собою. Але, кухня, оформлена виключно у червоному кольорі і споріднених відтінках, буде агресивною і дуже яскравою, що може не кращим чином позначитися на емоційному самопочутті. Тому червону кухню бажано розбавляти ніжними світлими кольорами – відмінним рішенням будуть шпалери, підібрані в бежевих тонах. Вони також дозволять заспокоїти візуальне сприйняття кухні, злегка збільшити простір і виділити яскраву червону кухонні меблі.
 • Перше враження від того чи іншого кольору не завжди є правильним. Колірне сприйняття розуміється людиною до кінця тільки тоді, коли він серед цього кольору проведе деякий час (близько доби). Не знаєте, яким кольором вибрати кухонні шпалери – зробіть експеримент. Наклейте на стіни папір потрібного кольору і подивіться, як ви будете відчувати себе серед нього. Клейте папір обережно, щоб потім не відклеювати її разом з наклеєними шпалерами.

Фон для червоної кухні – як вибрати шпалери

Червоний колір для кухні використовувати зважаться не багато, тому що цей колір підходить тим людям, яким подобається відчувати яскраві емоції. Цей колір піднімає настрій, пробуджує емоції, але тривале перебування в червоному приміщенні може дратувати і втомлювати. Тому, перед оформленням дизайну кухні в червоному кольорі обов’язково зважте всі позитивні і негативні сторони такого кольору, щоб ваша кухня приносила вам тільки приємні емоції від часу в ній.