Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

Зміст статті:

 • Кольори, що впливають на апетит
 • Вибір колірного рішення кухні в залежності від її природної освітленості
 • Підбір кольору кухні в залежності від її розміру

Науково доведено, що від грамотного вибору колірного рішення інтер’єру залежить не тільки емоційний стан, але і смакові уподобання людини. Друга обставина особливо важливо для такого приміщення, як кухня. Людям, що тримає під контролем свою вагу, при підборі кольору кухні слід керуватися не тільки власними уподобаннями і характеристиками кімнати, але і враховувати вплив конкретного кольору на апетит.

Кольори, що впливають на апетит

Червоний, оранжевий, яскраво-зелений і жовтий – це колір, що викликають асоціації зі стиглими, нещодавно зірваними овочами та фруктами. При вигляді кухні, виконаної в таких тонах, організм людини починає підсвідомо виділяти шлунковий сік, готуючись до споживання смачних продуктів.

Розглянемо вплив кожного з цих кольорів на настрій і бажання людини:

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

  • Яскраво-червоний колір для кухні – рішення екстравагантне і не надто мудре, оскільки насичений червоний може дуже швидко набриднути. Але було б нерозумно нехтувати дивовижною енергетикою цього кольору та його здатність піднімати життєвий тонус. Тому дизайнери пропонують шанувальникам червоного використовувати для оформлення кухні його спокійні тони – вишневий або томатний. Вони добре поєднуються з елементами білого кольору, металевими і скляними деталями. Підбір кольору кухні необхідно здійснювати з урахуванням темпераменту її мешканців. І якщо в сім’ї є занадто експресивні особистості, то краще віддати перевагу більш спокійні тони.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

  • Про кухнях, виконаних у відтінках зеленого, можна сказати, що вони піднімають апетит, а, швидше, налаштовують людину на правильне харчування. Зелений колір викликає асоціації з яблуками, огірками, зеленню. Теплі відтінки зеленого, кольору живої природи прекрасно впливають на травлення. Популярні тони – салатний і фісташковий.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 • Людям, схильним до меланхолії, слід вибирати більш веселий колір, наприклад, жовтий. Жовті стіни чудово поєднуються з зеленими фасадами меблів. Популярні відтінки жовтого для кухонь – пастельні тони, жовтий сонячний, мідний, жовтий матовий.

Підбір кольору стін для кухні, мешканці якої хочуть стримувати свій апетит, передбачає використання блакитного, синього, болотного. Найменш «апетитними» вважаються сірі і чорно-білі кухні.

 • Блакитні і сині кухні стримують апетит, однак ці кольори рекомендовані для сонячних приміщень і абсолютно неприйнятні для кухонь, вікна яких дивляться на північну сторону. На кухнях в синіх тонах доречні помаранчеві, жовті, коралові колірні акценти.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 • Кухня білого кольору – справжня перевірка порядності її господині (або господаря). Це універсальний колір, який присутній і в кухнях стилю хай-тек, і в класичних інтер’єрах. Якщо вас не лякає щоденне прибирання, то можна сміливо вибирати красиву білу кухню, яка здатна дарувати спокій і знімати напругу. Для пожвавлення інтер’єру використовують яскраві декоративні елементи.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 • При підборі кольору стін, підлоги та меблів для кухні рідко зупиняють свій вибір на чисто чорному кольорі. Кухні в чорному кольорі, найчастіше, розбавляють білими деталями, блиском хромованого металу, а іноді – червоними колірними акцентами.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

Крім впливу конкретного кольору на травлення і психіку людини, при виборі колірної гами для кухні слід враховувати ряд не менш важливих факторів.

Вибір колірного рішення кухні в залежності від її природної освітленості

При підборі кольору кухні необхідно враховувати, як часто у вікна приміщення заглядає сонце, і немає перед ними перешкод, що перешкоджають надходженню денного світла.

 • Кухням з вікнами, що виходять на північну сторону, як правило, притаманний дефіцит денного світла. Тому для таких інтер’єрів вибирають світловідбиваючі кольору, до яких відноситься вся світла гама – білий, блакитний, жовтий, рожевий, світло-зелений. Проте в даному випадку підходять тільки теплі тони – рожеві, жовті, помаранчеві. Меблі в таку кухню краще вибирати з глянцевим покриттям, яке чудово відображає сонячні промені.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 • Для приміщень з вікнами на південь підбір кольору шпалер для кухні доцільно здійснювати в «холодної» гами, до якої відносяться темно-блакитний, синій, зелений. Такі кольори здатні візуально «охолоджувати» кімнату, надаючи приміщенню відчуття простору і прохолоди. Фасад меблів рекомендується матовий.

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

 

Колірна гамма вашої кухні, впливає з різних сторін

При підборі кольору кухні з недостатнім рівнем природної освітленості слід пам’ятати, що штучне освітлення має здатність змінювати колір фасадів меблів, оббивки, шпалер. Наприклад, світло-жовтий, кремовий у штучному світлі виглядають невиразно і навіть схожі на брудні. Фіолетовий колір здається пурпурним, синій – зелений, а червоний має відтінок жовтизни.

Підбір кольору кухні в залежності від її розміру

Кольори та їх поєднання є потужним інструментом, здатним візуально змінювати розміри простору. Саме тому колірні гами, рекомендовані дизайнерами для кухонь різних розмірів, істотно відрізняються.

 • У невеликих кухнях домогтися зорового збільшення простору можна за допомогою світлих тонів – білого, жовтого, блакитного, салатового, бежевого. Такі кольори роблять кімнату візуально просторіше і вище. Для розширення простору також використовують такі дизайнерські прийоми – вибір меблів з глянцевими фасадами, наявність дзеркальних поверхонь, присутність скляних елементів, використання дрібних орнаментів в якості декору.
 • Для просторих кухонних приміщень віддають перевагу квітам, візуально зменшує простір, – червоного, оранжевого, фіолетового, темно-синього, чорного, коричневого, а в якості декору використовують великий орнамент. Все це дозволяє візуально зменшити розміри кімнати, висоту стель, позбавивши кухню від відчуття порожнечі і надмірної відкритості.
 • Існують також кольори – сірий і зелений, практично не впливають на сприйняття простору.

Слід пам’ятати, що в приміщенні кухні не повинно бути багато квітів. Бажано використовувати два основних кольори і кілька яскравих акцентів. Наприклад, підбір кольору плитки для кухні здійснюють з урахуванням колірної гами підлоги, а меблі має інше колірне рішення.