Кухня в квартирі-студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Зміст статті:

 • Відокремлюємо кухню в квартирі-студії візуально
 • Як відгородити кухню в студії? Вибираємо функціональні предмети
 • Класичні перегородки для кухні-студії

Сучасні господарі все частіше вибирають студії. У багатьох людей виникає питання: як відокремити кухню в квартирі-студії? Важливо раціонально використовувати простір, залишити студію просторою, не перетворювати її в стандартну квартиру. Однак при цьому необхідно організувати все так, щоб кухня була дійсно функціональної, зберігала деяку відособленість.

Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Відокремлюємо кухню в квартирі-студії візуально

Можна вибрати найбільш прості і сучасні способи зонування простору. Щоб відокремити кухню в квартирі-студії не обов’язково спеціально переставляти меблі, вішати штори або купувати перегородки. Деякі господарі вибирають саме візуальне відділення кухні, бажаючи створити оригінальний дизайн, зберегти вільний простір.

Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Варто подумати, який спосіб виявиться оптимальним у конкретній квартирі.

 • Ефектний дизайн студій, в яких кухня виділена з допомогою кольорового зонування. Досить продумати колірні рішення, підібрати меблі та будівельні матеріали відповідних відтінків, щоб моментально підкреслити відособленість кухні. Хороший варіант – виділити кухню з допомогою підлогового покриття контрастного кольору. Помітно виглядають кухні з меблевими гарнітурами, які контрастують з меблями в кімнаті. Наприклад, в квартирі з меблями в пісочних і бордових тонах облаштовують кухні з жовтими, білими, чорними гарнітурами.
 • Вдало зонують простір в студії за допомогою різних текстур. У кухні укладають яскравий пластиковий підлогу з об’ємними зображеннями, гладкий кахель, ламінат. Відмінно виглядає підлога з покриттям, декорованим під натуральне дерево, особливо коли з ним сусідять пухнасті килими в поєднаної кімнаті.
 • Своєрідною перегородкою для кухні-студії може стати навіть світлова стіна, широкі промені. Важливо грамотно використовувати простір і чітко зонувати його з допомогою освітлювальних приладів. Можна придбати або замовити світлодіодні лампи, які відділятимуть кухню ефектною світловий стіною помітного відтінку. Добре виглядають і традиційні лампи над столом, функціональною поверхнею з обробними дошками, варильною панеллю, мийкою. Вигідно підкреслять індивідуальність кухні в квартирі-студії невеличкі ліхтарики, розміщені на візуальних межах рядами. Їх можна вішати на стелю, закріплювати на стіні.

Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Різні кольори, текстури, світлове оформлення здатні вмить перетворити квартиру-студію, виділити кухню в загальному просторі.

Як відгородити кухню в студії? Вибираємо функціональні предмети

Необхідно детально продумати дизайн кухні-студії з перегородкою, враховуючи всі нюанси. Хтось відразу вирішує використовувати конструкції з алюмінію або гіпсокартону, дерева, а іншим господарям більше по душі, коли роль перегородок відіграють легкі штори, барні стійки, меблі та функціональні «острова».

Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Розглянемо варіанти відділення кухні без застосування класичних перегородок.

 • Класична кухня-студія з перегородкою нерідко втрачає деякі переваги. Простір трохи звужується, а нова вертикальна поверхня часто не використовується. Вона займає місце, але не є функціональною. Все це легко можна вирішити, якщо ви обрали у якості імпровізованої перегородки якийсь предмет меблів. Це може бути довгий вузький стіл, невисока шафа, підвісна конструкція з кількома невеликими шафками, поличками. Все це виглядає повітряним, не займає багато місця, дозволяє активно використати цю перегородку.
 • Сучасна кухня в стилі студії з перегородкою з повітряної штори теж створить в квартирі незвичайний дизайн, що запам’ятовується. Варто підібрати найбільш підходящу тканину, продумати розташування гардини. Зверніть увагу на відтінок, щільність штори. Бажано не робити таку тканинну перегородку глухий, непрозорою. Вона повинна бути легкою, відмінно, якщо через неї все добре проглядається навіть при денному освітленні. Прикрасить квартиру шторка з прозорої тканини ніжного відтінку з вишуканими візерунками, кольоровими або золотистими, що переливаються.
 • Імпровізованої перегородкою стане барна стійка або вузький довгий столик. Стійка добре буде гармоніювати з підвісними тримачами для келихів, легкими поличками на вертикальних кронштейнах. Така «перегородка» гідно виглядає, вдало вписується в дизайн студії і радує функціональністю. Стіл теж виділить кухню в особливу зону, підкреслить її своєрідність. Оригінально виглядає столик на кордоні кімнати і кухні, від якого протягнуто до стелі кілька широких кольорових стрічок у довільному порядку. Дивовижна перегородка точно не залишиться непоміченою!
 • Елегантно виглядають кухні в стилі студії з перегородкою, роль якої виконує функціональний «острів». В нього можуть гармонійно увійти варильна панель, невеликий холодильник, обробна поверхню і мийка, обідній столик. Відмінно, якщо відособленість кухні з «островом» підкреслює легка конструкція з вузькими поличками, прагне вгору.

Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

Вибирайте варіанти по душі, враховуйте особливості планування приміщень і нюанси дизайну вашої квартири-студії.

Класичні перегородки для кухні-студії

Дизайнери відзначають, що і класична перегородка для кухні-студії може бути вишуканою, актуальною, радувати корисними функціями. Важливо правильно підібрати матеріали, замовити перегородку в надійній компанії. Варто звернути увагу на цілий ряд нюансів.

 • Кухні-студії з перегородками не повинні втратити свою оригінальність, єдність стилю та простору з іншими приміщеннями. Не варто розділяти квартиру на дві ізольовані зони, встановлюючи занадто високу перегородку. Відмінно, якщо вона не буде доходити до стелі.
 • Бажано підбирати матеріал, відтінок і текстуру перегородки, враховуючи загальне дизайнерське рішення в квартирі-студії. Хороша перегородка тільки підкреслить гармонію всієї квартири, виділить зони, але збереже єдність студії.
 • Перегородка може бути непрозорою, але тоді її краще робити невисокою. Варто вибрати матеріал, який підійде до стінових панелей, підлоги і стелі.
 • Ефектно виглядають кухні в стилі студії з комбінованими перегородками. В непрозорі матеріали вставляють просте і візерункове, матове скло, пластик.
 • Чудово, якщо кухня відокремлена з допомогою прозорого або напівпрозорого перегородки. Конструкція дозволить зберегти легкість інтер’єру, залишити простір вільним візуально.
 • Кухня в квартирі студії: зонуємо простір, шукаємо оптимальні рішення

  Перегородка забезпечить комфорт, витончено відокремить кухню в квартирі-студії.