Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

Зміст статті:

 • Насамперед – вибір витяжки
 • Підготовка до облаштування проточною витяжки
 • Облаштування витяжки: якість проти простоти

Деякі господині недооцінюють значення кухонної витяжки для комфортного приготування їжі, вважаючи її марною тратою грошей. Тим не менш, саме з установкою витяжки на кухні, всім мешканцям квартири (і в першу чергу, людині, яка знаходиться на кухні більше всіх) стає легше дихати, причому у всіх сенсах цього слова.

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

По суті, установка витяжки не представляє ніякої складності, для більш-менш досвідченого в ремонтних справах людини, проте всіх лякає підключення витяжки до повітропроводу. Дійсно, тут доведеться немало повозитися, однак, коли мова заходить про передачу стороннім людям енної суми грошей, багато господарів вирішуються на вивчення предмета, з подальшим втіленням його в життя, самостійно.

Насамперед – вибір витяжки

Для чого купується і встановлюється витяжка? Для продовження терміну служби шаф, запобігання карнизів, стін, меблів, штор, фіранок, домашніх рослин від налипання на них кіптяви і жиру, а потім і пилу. Зрозуміло, також і для того, щоб зробити повітря чистіше, усунувши з нього різні шкідливі частинки: випаровування, продукти горіння, канцерогени і т. п.

Такі цілі можуть бути досягнуті за допомогою різних типів витяжок – і проточних, і циркуляційних. Циркуляційні витяжки здатні пропускати забруднене повітря через свої вугільні фільтри, видаючи на виході його чистий варіант. Такі витяжки хороші тим, що їх дуже легко встановлювати, до того ж вони не потребують ніяких додаткових пристосувань і переробках. Проте, кожному зрозуміло, що і їх ефективність не так висока, як хотілося б.

Проточні витяжки діють трохи інакше – вони повністю видаляють з приміщення всі непотрібні речовини, разом з затягуються повітрям. Ці повітряні маси відправляються у вентиляційну шахту, наявну в кожній квартирі, або безпосередньо на вулицю. Явно виріс ККД очищення повітряного простору кухні, в даному випадку очевидне, однак і мороки, скажемо прямо, тут набагато більше. Інша справа, чи хоче господар квартири займатися установкою проточною витяжки. Не слід забувати і про те, що підключення витяжки до вентиляційної шахти або виведення її назовні загрожує серйозними ремонтними роботами, пов’язаними з сильним засміченням приміщення, тому багато хто не вирішуються на такий експеримент, навіть якщо його будуть виробляти прийшлі майстра.

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

Витяжки можуть також різнитися за типом кріплення:

 • настінні витяжки, зрозуміло, кріпляться на стіну, прямо над піччю, дизайн у них може бути будь-яким;
 • підвісні витяжки кріпляться до нижньої поверхні шафи (їх ще називають стандартними або плоскими);
 • вбудовувані витяжки, як випливає з їх назви, встановлюють в шафі, таким чином, вони впишуться в дизайн будь-якого приміщення;
 • кутові витяжки призначені для установки в кут;
 • острівні витяжки специфічні тим, що їх ставлять де завгодно, але у прив’язці до кухонним «острівців» (зазвичай кріпляться до стелі, оскільки це логічне і правильне їх розташування, в цьому випадку).

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

При виборі витяжки слід обов’язково звернути увагу на її потужність (яка буде впливати на обсяг повітря, що проходить через неї в одиницю часу) і гучність, що завжди є важливим параметром, а багато людей не приділяють йому належної уваги. А дарма – витяжки, шумовий поріг яких перевищує 50 Дб, брати не варто в принципі, якими б гарними і добрими вони не здавалися. Такий шумовий фон буде чинити постійний дискомфорт, зводячи нанівець всі переваги від користування витяжкою. Є безліч моделей з великими і тихими вентиляторами, а також з вентиляторами, встановленими зовні.

Підготовка до облаштування проточною витяжки

Немає сенсу докладно розбирати установку циркуляційної витяжки, оскільки весь процес, як правило, зводиться до її кріплення на стіну, без будь-яких мало-мальськи складних робіт. Витяжка включається в розетку, і ось вона вже готова до експлуатації. Єдиний момент, про який слід пам’ятати – це облаштування розетки для витяжки з обов’язковою наявністю заземлення.

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

Зате підключення витяжки до повітропроводу – це ціла історія. Тут знадобиться чимала кількість інструментів, вправність і завзятість. Будуть потрібні в будь-якому випадку:

 • викрутки;
 • рівень;
 • електродриль;
 • саморізи і дюбелі;
 • мотолок, зубило.

Скоріше за все, знадобиться перфоратор, оскільки незалежно від того, куди буде виводитися «відпрацьований» повітря, доведеться бурити бетон. Підключення кухонної витяжки до вентиляції, що проходить в квартирі, часто потребує розширення вентиляційного отвору. При виведенні витяжки на вулицю, все ще складніше: тут не обійтися без пробуривания стіни наскрізь, а це можна зробити тільки потужним перфоратором і спеціальним довгим буром.

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

Важливо! Коли витяжка виводиться у вентиляційну шахту, пристінний кінець воздуховода ні в якому разі не повинен повністю закривати стандартне вентиляційний отвір – це суперечить вимогам техніки безпеки при експлуатації побутових газових приладів.

Облаштування витяжки: якість проти простоти

Після того, як господарі визначилися з тим, куди саме буде виводитися повітря з витяжки, слід подумати, як саме буде проходити воздуховод і з чого він зроблений.

Найдешевшим варіантом завжди був і буде повітропровід-гофра. Гофрований шланг може бути зроблений з пластика або алюмінієвої фольги. Такий варіант, крім своєї дешевизни, відрізняється ще і легкістю в обігу – гофру можна гнути, крутити і м’яти, як душі завгодно. Зворотною стороною медалі буде великий мінус: при будь-яких маніпуляціях з алюмінієвої гофрою, шланг деформується і надати йому первісну форму вже немає ніякої можливості. Крім того, гофра, навіть якщо прокласти її ідеально, не вдаючись до «болючим» для неї процедурами, все одно матиме неохайний, непривабливий зовнішній вигляд. Зрозуміло, можна вдатися до маскування гофри, однак в більшості випадків в цьому немає сенсу, унаслідок негативного співвідношення витрат часу і сил до кінцевого результату.

Підключення кухонної витяжки до вентиляції — запорука чистоти і свіжості на кухні

Альтернативою гофрованому шлангу може служити пластиковий короб, який складається з відрізків різної довжини і форми. Всі вони з’єднуються між собою. Фахівці рекомендують робити як можна менше кутів, оскільки кожен кут – це звуження, що веде до зниження тяги. Такий варіант з’єднання витяжки з вентиляцією буде виглядати досить естетичним.

 • Спочатку приблизно визначають, як і де проляже повітропровід, потім з’єднують труби начорно, не скріплюючи їх між собою.
 • Кінцевий пункт призначення воздуховода – решітка вентиляційного отвору. Її з’єднують з останнім відрізком воздуховода і прикріплюють до стіни.
 • Потім вішають саму витяжку, і з’єднують усі частини воздуховода, причому до витяжки для цих цілей приєднується спеціальний перехідник.
 • Повітропровід кріпиться до стіни або шафах по ходу його прокладання.
 • Підключення кухонної витяжки до електромережі є заключним етапом облаштування витяжки. Після цього можна сміливо нею користуватися. Якщо все зроблено правильно, у витяжці повинна бути хороша тяга, здатна позбавити перебувають на кухні від будь-яких неприємних запахів і шкідливих частинок, що витають у повітрі.