Принципи та фото планування кухні-студії — ідеї та образи

Зміст статті:

  • З чого почати планування
  • Ескіз, план, проект
  • 1. Нехай болить голова у інших
  • 2. Своя голова на плечах

Довше, ніж в кухні, проводиться час в спальні, і то, не за бажанням, а за необхідності. Хоча, подрімати на затишному кухонному диванчику, так і не діставшись до спальні — хіба це така рідкісна подія? За цією, плюс багато інших причин ремонт в кухні часто стає необхідністю прийняття важливого рішення: перепланування кухні і створення нового інтер’єру. А тут з’являється така можливість, маленька кухня велика, перетворити її в красуню-студію, кухню, поєднану з їдальнею і кабінетом. Функціональність зростає в рази, а можливостей для дизайну інтер’єру — хоч відбавляй!

Як зробити стильну кухню ми вже описали в тематичній статті, в цій ми поговоримо про планування, особливості кухонь-студій і практичних і простих рішеннях, що допомагають вирішити більшість і уникнути деяких проблем, пов’язаних із зручністю обстановки.

З чого почати планування

Зрозуміло, що ви вже побродили по просторах Інету і переглянули меблі, прикраси, побутову техніку та всілякі колірні гами — правильно зробили. Але справжня підготовка і планування починається, як не дивно, з демонтажу. Так, доведеться спочатку видалити все зайве: непотрібні меблі та інші предмети. Потім настане черга (якщо раніше, під час попереднього ремонту не зробили) стін і простінків.

Принципи та фото планування кухні студії — ідеї та образи

Важливо: перебудова приміщення, пов’язана з конструктивними змінами, повинна бути погоджена у відповідальних інстанціях, інакше не уникнути серйозних штрафів, а якщо порушені несучі конструкції та елементи і змусять все повернути на свої місця!

Повна очистка кухні і прилеглого приміщення (-ий), з яких буде будуватися кухня-студія, дасть можливість побачити повну картину того, що є у вашому розпорядженні і дозволить почати раціональне планування. Так, це серйозна, відповідальна, але при цьому і перспективна робота, завдяки якій все можна буде правильно, без подальших переробок або розчарувань.

Ескіз, план, проект

1. Нехай болить голова у інших

Можливо, кошти дозволять вам скористатися послугами професійного дизайнера і втілити в життя унікальний авторський проект дизайну кухні-студії. В цьому випадку від вас буде потрібно співпрацювати з професіоналом і ділитися своїми бажаннями і уподобаннями. А він, у свою чергу, спочатку надасть вам ескізи планування кухні-студії, а також колірні рішення, розстановку меблів і обладнання, фінішну обробку, декор, список матеріалів і т. д.

Принципи та фото планування кухні студії — ідеї та образи

У цьому випадку ви можете сміливо відкидати все, що вам не подобається, загалом, трохи покапризувати. Тим більше, що ви самі можете показувати на прикладах, де планування кухні-студії фото вам сподобалися своїми рішеннями, і пояснити, що б вам хотілося бачити на своїй кухні. Таке планування кухні-студії дорожче, але є з кого спитати про результати: красі і якості. Та й узгодити “де треба” переробку і перепланування може сама дизайн-студія або майстер-дизайнер, користуючись своїми зв’язками.

2. Своя голова на плечах

Принцип той же: беремо аркуш паперу, на якому зображуємо план території: всі стіни, ніші, вікна, простінки і ,звичайно, комунікації. Електрика та освітлення залишимо на потім, коли буде повністю ясно, де і яка буде меблі, тобто, коли буде закінчено планування кухонних зон. Планування слід проводити з урахуванням кількості людей, що одночасно перебувають на кухні (для великих кухонь це менш важливо, але для маленьких…).

Готовий ескіз площі, до розміщення за все всередині, слід скопіювати хоча б раз десять (і один примірник зберегти, раптом не вистачить десятка) і починати планування. Дуже допомагає в плануванні вміння працювати на комп’ютері в графічних редакторах.

Принципи та фото планування кухні студії — ідеї та образи

Спочатку відокремити зони: кухня, їдальня, кабінет, бібліотека, Катрусин кінозал або щось ще. Функціональність кожної зони повинна раціонально стикуватися з сусідньої, щоб не бігати стометрівки з-за кожної дрібниці. Докладніше про способи зонування — в корисній статті.

Відділення зон можна зробити по-різному: піднявши на низькому подіумі, за допомогою освітлення, простінками і перегородками, способом розміщення меблів, колірними разграничениями, кольором покриття підлоги і, звичайно ж, найпривабливішим способом — барною стійкою, що відокремлює зону прийому їжі від зони її приготування і служить в якості столу.

Кухня — досить вологе приміщення, особливо зона готування, тому слід обов’язково подумати про гарну витяжці і матеріалах обробки, щоб кіптяву, пар або бризки не псували настрій і естетику. А витяжка і пар, і запахи видалить, причому швидко і ефективно. Доповнити захист від розповсюдження запахів можна прозорими або майже прозорими перегородками: і простір не з’їдають, і запахи затримують.
Якщо дозволяє площа кухні-студії, рослинами та квітами можна не тільки прикрасити зону відпочинку, але і забезпечити зонування.

Дуже ефектні при плануванні кухні-студії арки і колони з гіпсокартону. А додайте в їх конструкцію ніші і наскрізні отвори, так стільки цікавих поличок для квітів і прикрас вийде!

Принципи та фото планування кухні студії — ідеї та образи

І ось коли все це вирішено і нанесено на ескіз, коли у предметів з’явилися свої точні місця та габарити, можна планувати освітлення. Ясно, що зона приготування зручна біля вікна — природного джерела сонячного світла, але додатковий вечірній або декоративний світло буде незайвим. Місця, в яких добре розміщувати зручні джерела світла: нижня площина навісних шаф, полиці, стіни і багаторівневий стеля — сучасне недороге, але ефектний і ефективний рішення. І виглядає красиво, і комунікації, начебто проводки, сховає.
Меблі і техніка

Якщо кухня-студія велика, то зручніше використовувати меблі і техніку в окремому варіанті, але якщо введений режим суворої економії простору — використовуємо вбудовану меблі і техніку, а також ніші та обсяги під меблями.
Прикраси та корисні предмети

Планування кухні-студії завершується прикрасою, яке можна обговорити з домашніми та зробити після всіх інших робіт. Дзеркала, вази і вазончики, картини і картинки, ікебани або африканські стилізовані предмети дизайну — у відповідності з обраним стилем і залишився вільним місцем. Пам’ятаємо, що підлогові предмети, типу ваз, мають звичку стрибати під ноги”, тому ставимо їх безпечно або на двосторонній скотч до підлоги кріпимо.

Принципи та фото планування кухні студії — ідеї та образи

Класичне прикраса кухні-студії — живі або штучні в’юнкі рослини, особливо якщо кухня виконана в білому або чорному стилі.

Експериментуючи обдумано з дизайном, ви зробите вашу кухню-студію в шедевр, або, принаймні, зробите з неї цукерочку!