Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Зміст статті:

 • Тепла підлога: історія питання
 • Сучасні системи теплої підлоги: особливості і переваги
 • Електричні підлоги
 • Рідинні підлоги

Тепла підлога – це комфортно та зручно. Особливо, якщо тепла підлога влаштована в кухні. Які варіанти теплої підлоги підходять для цієї кімнати? У чому полягають їх особливості? І як їх правильно змонтувати? Вам буде не нецікавою матеріал, що допомагає обладнати підлога з плитки або популярного ламінату…

Тепла підлога: історія питання

Концепція теплої підлоги аж ніяк не нова. Першими цю систему обігріву почали використовувати стародавні римляни. Як показали розкопки, теплими підлогами обладналися лазні та інші громадські установи римських міст. Були ці підлоги, зрозуміло, не електричними і навіть не водяними, а паровими. Система римського підлоги включала в себе піч і кілька підпільних каналів. Теплі гази, що утворюються в результаті згоряння дров, що поширювалися по системі і обігрівали приміщення.

Аналогічним чином були влаштовані теплі підлоги давніх корейців. У перших століттях нашої ери корейці активно застосовували для обігріву своїх осель так звані ондоли – системи опалення, що складаються з печі і прокладених у підпіллі тунелів.

На зміну паровим системам прийшли водяні. Ще пізніше з’явилися рідинні і електричні. Гаряча вода і електрика служать джерелами тепла і в сучасних системах теплої підлоги.

У кухнях застосовуються обидва типи систем. Розглянемо плюси і мінуси тих і інших.

Сучасні системи теплої підлоги: особливості і переваги

Електричні підлоги

Нагрівальним елементом в электрополу може служити:

 • кабель;
 • спеціальна плівка;
 • карбонові стрижні.

Найбільш поширений кабельний підлога

З нього і почнемо вивчення особливостей електричних систем теплої підлоги.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Основна відмінність нагрівального кабелю від звичайного полягає в тому, що він не проводить електричний струм, а перетворює його в тепло. У продаж такий кабель надходить: намотаним на котушку, у вигляді секцій, у вигляді матів.

Застосування катушечная кабелю надає деякі зручності (можливість вибору кулі укладання, наприклад),

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

але при цьому має ряд недоліків. Основні з них: велике енергоспоживання та необхідність теплоізоляції. Під кабель обов’язково укладається теплоізоляційний шар. Якщо цього не зробити, тепло буде йти вниз.

Нагрівальний кабель буває одножильним і двожильним. Особливість укладання першого – його кінець повинен вийти там, де розташовується початок.

Потужність кабелю повинна складати як мінімум 15 Вт на метр. Монтується він з кроком близько 10 см в стяжку товщиною близько 5 див.

Тепер про секціях і матах

Секція являє собою відрізок кабелю, з кінцевими муфтами. Кріплення секцій до підлоги здійснюється за допомогою монтажної стрічки.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Укладаються вони так само, як і кабель в стяжку. І так само як кабель, вимагають теплоізоляції.

Матами прийнято називати відрізки кабелю, закріплені на спеціальній сітці. Монтаж теплої підлоги цього типу здійснюється в шар плиткового клею (під плитку) або в тонку стяжку (під ламінат або лінолеум). Теплоізоляція йому не потрібна.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Потужність мата повинна становити не менше 150 кВт на «квадрат». Експерти свідчать, що менш потужний підлогу гріти не буде.

Переваги матів:

 • невелика товщина;
 • зручність укладання.

Недолік – ціна їх перевищує вартість катушечная кабелю.

Нагрівальним елементом плівкового підлоги служать вуглецеві полімери, вбудовані в тонку плівку. Принцип їх дії заснований на виділенні тепла (випромінювання інфрачервоного спектру) вуглецем.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Як і мати, плівка укладається в шар клею. Рівень підлоги при цьому піднімається лише на висоту плитки (і товщину клею) – товщина гріючої плівки становить менше 3 мм.

Інші переваги плівкового підлоги:

 • швидкий нагрів;
 • невелике енергоспоживання.

Стрижневий кабельний підлога являє собою еластичний мат з двома струмопровідними шинами. Між шинами розташовуються нагрівальні вуглецеві стрижні. Принцип їх дії той же, що і у плівки.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Переваги стрижневого підлоги:

 • висока надійність – вихід з ладу одного або декількох стрижнів ніяк не позначається на працездатності системи;
 • наявність функції саморегулювання – за зниження тепловіддачі однієї з ділянок (у разі, якщо на нього поставили меблі або постелили килим), термомат сам знижує його потужність.

Для кухні підходять всі перераховані варіанти теплої підлоги – від кабелю від карбонових стрижнів (за умови правильного їх монтажу, зрозуміло). Вибір конкретної системи залежить від товщини стяжки. Якщо висота стель дозволяє залити стяжку 5-сантиметрової товщини, то можна взяти і кабель, і плівку. Якщо ж підняття рівня підлоги неможливо, то доводиться використовувати інфрачервоні системи – плівки і стрижні.

Рідинні підлоги

Система тепла підлога в кухні може бути і рідинної. Рідинні системи опалення поділяються на:

 • водяні;
 • електричні.

У перших (водяних) джерелом тепла служить газовий котел або центральна система опалення, а нагрівальним елементом – довга гнучка трубка. Гаряча вода постійно циркулює по цій трубі і нагріває підлогу.
Пристрій системи теплої підлоги в кухні

СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ

Такий пристрій системи теплої підлоги має ряд переваг:

 • безпека – вода представляє набагато меншу небезпеку, ніж електрика;
 • доступність – експлуатація водяної підлоги обходиться дешевше електричного.

Головний недолік водяних систем – обмежена сфера використання. Водяне опалення може бути влаштовано лише в приватному будинку. У багатоповерхівках воно знаходиться під забороною. Підключатися до центральної опалювальної системи та встановлювати газові котли в багатоквартирних будинках не можна. Виняток – наявність теплообмінного вузла, що забезпечує гідравлічну цілісність опалювальної системи будинку.

Для обладнання водяної підлоги застосовуються труби з металопластику, зшитого поліетилену і гофрованої нержавіючої сталі. Останній варіант – самий новий і самий ефективний.

Труби монтуються під стяжку (заливаються бетоном) або в багатошарову настильну систему на основі полістирольних пластин (укладаються всередині «пирога»). Другий варіант використовується, якщо з якоїсь причини неможливий перший.

Рідинні электрополы – симбіоз водяних та електричних систем. В їх основі – заповнена рідиною трубка, всередині якої прокладений кабель. Ці підлоги з’явилися нещодавно і ще толком не вивчені. Але те, що обіцяють виробники, заворожує.

Пристрій системи теплої підлоги в кухні

Переваги рідинних електросистем:

 • економічність – витрати електроенергії в них знижений на 40%;
 • простота монтажу – пристрій системи теплої підлоги цього типу виконується легше, ніж укладання звичайного водяного статі;
 • безпека – рідинні электрополы не бояться заливання водою;
 • легкість ремонту – невеликий ремонт системи проводиться без демонтажу покриття.

Недоліки рідинних підлоги:

 • коштують вони досить дорого;
 • електричні системи все ж монтуються простіше.

Резюме: для кухні краще використовувати випробувані на практиці і добре себе зарекомендували електричні системи теплої підлоги.