Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення

Зміст статті:

  • Гармонія ремонту кухні 8 м2
  • Комфорт на кухні — як його досягти?
  • Розглянемо особливості кожної планування кухні 8 м. кв
  • Що ми маємо, або підведемо підсумки

Це ще не 10, але вже і не 6, так можна в двох словах охарактеризувати кухні 8 м. кв Найчастіше (і це підтвердила практика) саме з 8-ми квадратів починається кухня, яку можна назвати зручною і пристосованої до повноцінного зонування в малогабаритному просторі чи поділу на функціональні області.

Раціональні німці (а хто ще до такого додумається?) ще на початку ХХ століття провели експеримент, коли на кухнях, мають різну планування, готувалося однакову блюдо. Мета дослідження полягала у підрахунку відстані, яке кухар повинен був подолати і часу, який було витрачено для приготування. Результат був приголомшливим: кухонний трикутник «плита – мийка — обробний стіл» в різних варіаціях розташування в самому оптимальному варіанті економив 30% часу і 60% відстані!

Гармонія ремонту кухні 8 м2

Так і стало ясно, що крім краси і стилю інтер’єру кухні, як 8 кв м, так і інших, просто необхідно приділити увагу плануванню, а дизайн не можна відривати від функціональності або жертвувати практичністю заради дрібничок. У поняття ремонт і дизайн кухні 8 м. кв м включається практично всі перераховані вище і багато інші нюанси, тим більше, що 8 метрів — це не 14 і навіть не 12. Як же досягти кухонних гармонії?

Насамперед, встановивши мету і підрахувавши кошти. Стиль вашого життя, частота готування, періодичність прийому гостей і ваші власні переваги — основні, але не єдині критерії того, що стане основою вибору майбутнього інтер’єру, складу побутової техніки, конфігурації меблів і загальної розстановки.

Корективи в прийняті рішення про ремонт кухні та плануванні внесе бажання зробити дизайн в певному стилі. Наявність та вік дітей продиктує свої вимоги до безпеки, що неминуче змінить підхід до дизайну та кошторисом.

Таким чином, стає очевидним, що ремонт кухні 8 м. кв м — справа дуже серйозна і відповідальна, але все ж приносить задоволення і робить побут куди більш приємним і комфортним!

Комфорт на кухні — як його досягти?

Відразу відзначимо, що при площі 8 кв м кухня вже досить компактна, тому забіги на довгі дистанції при приготуванні їжі вже скасовуються. Але все ж хаос веде до незручностей, зайвих витрат і засмучення, тому краще скористатися передовим досвідом дизайну кухонь, і робити ремонт своєї кухні – вісімки ергономічно раціональним, але привабливим і стильним, як?

Все одно робимо ремонт і переносимо комунікації, тому спочатку на ескізі плануємо оптимальну розстановку меблів і формуємо найзручніший для вас робочий кухонний трикутник (нагадаємо: «плита – мийка — обробний стіл») і зупиняємося на одному з чотирьох типів розміщення:

1. Кухня – однорядка, в якій вся меблі збудована біля однієї стіни.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення

2. Кухня – дворядка, де та ж меблі, але розташована уздовж двох протилежних стін.

3. L-образна, чи кутова планування меблів.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення

4. Планування меблів П-подібна або тристінна.

При виборі будь-якої з цих планувань варто промальовувати і продумати робочий трикутник так, щоб усі три довжини сторін були невеликими, а також всередині трикутника не було перешкод для переміщення, і забезпечувався відкритий доступ до всіх потрібних предметів. Але в той же час ці відстані не повинні бути мізерними, інакше, розігнавшись в одну сторону, легко наткнутися на що-небудь з іншого.

Розглянемо особливості кожної планування кухні 8 м. кв

1. Лінійне планування

На неї варто звернути увагу лише тоді, коли вам випало щастя мати квадратну або майже квадратну кухню (що буває нечасто). Але в цьому випадку є і плюси, і…

Плюси: кухня буде просторим і зручним, так як меблі буде стояти компактно. А робочий трикутник перетворюється на лінію, де зручний наступний порядок: мийка, обробна поверхню, плита (зліва направо або навпаки — як вам зручно). Обідній стіл може стояти окремо.

Мінуси: меблів може бути замало, але це компенсується поличками і додаткової кутовий стійкою.

2. L-подібна планування

Кухонний гарнітур займає не одну, а дві стіни, причому вже можна рекомендувати вбудовану техніку, та й меблі на замовлення буде набагато практичніше. До речі, величезну різноманітність Р-образного планування з’являється в залежності від розташування вікна та двері. Прямокутні і квадратні кухні і навіть кухні з еркером — простір для експериментів такої розстановки.

Плюси: зручно, практично, красиво і функціонально.

Мінуси: не виявлено! Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення

3. П-подібне планування

Велика кількість меблів і кухонної техніки при П-образному просторі можливо лише тоді, коли кухня не квадратна, а витягнута в прямокутник і двері при цьому розташована на меншій стороні. Тоді на протилежній стіні і з боків відмінно планується П-подібний стіна.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення При цьому не обов’язкові гострі кути, скруглення не тільки прикрашають візуально, але і надають додаткове внутримебельное простір.

Плюси: багато шафок та інших зручних місць, а також багато можливостей для експериментів з кольорами і стилями. Робочий трикутник формується максимально зручно. Кутова мийка, як і кутовий холодильник, — значна економія площі.

Мінуси: шафки або дрібні, або залишають трохи вільного простору.

Що ми маємо, або підведемо підсумки

Як теорія, надана німецькими проектантами, так і вітчизняна практика показують, що найбільш прийнятною і оптимальною служить кутова Г-образне планування (хоча ми не противники інших, так як всі приміщення, як і смаки й уподобання господарів, відрізняються). Але все ж, ремонт кухні 8 м. кв м і саме така організація її площі краще, так як:

  • Кутова раковина-мийка — найкраще рішення для невеликої кухні.
  • Шафа під мийкою виходить дуже містким і зручним.
  • Сушка для посуду над кутовий мийкою проситься сама.
  • Холодильник, замикає ряд меблів можна встановити в будь-якому, зручному кінці літери «Р»,розмикаючи і не перериваючи загальну робочу площину.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення До речі: в холодильниках часто передбачена можливість перевішування дверцят, так що при покупці ви зможете вибрати, або попросити працівників магазину переважити двері зручним для вас способом (іноді цю послугу можна отримати і безкоштовно!).

Якщо раптом вийде, що вільного місця після встановлення стаціонарної меблів все ж замало, то можна застосувати кілька простих рішень:

1. Обідню зону можна забезпечити не постійно стоять, а відкидним столом.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення Причому його форма може бути не тільки прямокутної, але напівкруглої або овальної з одного обрізаної стороною (тієї, яка кріпиться до стіни) і обріз робити не по центру, а так, щоб «пішла» невелика частина — і красиво, і місткість набагато вище.

2. Невеликий, але круглий скляний стіл і задвижные стільці або табурети. Спочатку це може виглядати не найкращим рішенням, мовляв, кругла форма не така практична, але насправді за невеликим круглим столом без тісноти легко посадити 6 осіб, перевірено! А прозорий матеріал — скло — і в обслуговуванні приємний, і візуально не захаращує невеликий простір кухні 8 м. кв

3. Як тут не згадати і про барній стійці, яка може стати обробним чи обіднім столом, не кажучи вже про своє пряме призначення.Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення А відкидна конструкція цієї стійки зробить площа кухні ще менш навантаженої.

4. Ну а якщо ремонт кухні 8 м. кв м з вашої точки зору все ж вимагає збільшення її площі (це може бути еркер), то чому б не подумати про те, щоб об’єднати кухню з балконом або з іншим пов’язаним з приміщенням?Ремонт кухні 8 м. кв м, перетворює її в зручне, затишне і гарне приміщення

Отже, ми запропонували вам хороші ідеї, залишаючи за вами остаточне рішення, якою буде ваша восьмиметрова кухня. Роздивіться фото, подумайте, розмалюйте і сплануйте розстановку, і тоді ви знайдете найкраще для вас рішення, реалізувавши яке ви отримуєте дорогоцінний приз — кухню, про яку ви і мріяли!