Ремонт кухні своїми руками: зекономиш гроші

Зміст статті:

 • Немає грошей? Можна зупинитися на косметичному ремонті
 • Від косметичного ремонту до бюджетного варіанту
 • Етапи ремонту своїми руками

Необхідність ремонту квартири або окремих її кімнат коли-небудь постає перед кожною людиною. Питання актуальне, суперечці немає. При його вирішенні складність збільшують досить високі ціни на сучасні будівельні матеріали і вартість найму майстрів, які будуть здійснювати ремонтні роботи. У таких непростих умовах господарям часто доводиться вишукувати способи максимально здешевити ремонт, не сильно втративши при цьому в його якості.

У більшості випадків ремонт кухні своїми руками представляється багатьом відмінним виходом із ситуації. Якщо додати сюди здешевлення матеріалів, можна вивести певну формулу бюджетного варіанту ремонтних робіт, при якій гаманець сім’ї постраждає менше, ніж при інших розкладах.

Ремонт кухні своїми руками: зекономиш гроші

Немає грошей? Можна зупинитися на косметичному ремонті

Ні для кого не секрет, що у кожної людини існують свої уявлення про те, яким повинен бути ідеальний ремонт на кухні. Хтось прагне провести ґрунтовні роботи, які включають вирівнювання стін, повну заміну склопакетів, меблів, текстилю. А хто-то цілком може обійтися наклеюванням свіжих, симпатичних шпалер і фарбуванням дверних прорізів, батарей і віконних рам.

Перед початком робіт необхідно визначитися з планом дій, а він буде залежати від того, який вид кухні хотілося б отримати в кінцевому результаті. Якщо прийнято рішення провести косметичний ремонт кухні своїми руками, такий варіант передбачає приведення приміщення в порядок лише за допомогою заміни обробки. Сюди можна включити:

 • переклеювання шпалер;
 • фарбування стін, дверей і плінтусів;
 • усунення дрібних недоліків (наприклад, шпаклювання щілин у вікнах або підштукатурювання невеликих щербинок на стінах);
 • заміну підлогового покриття та ін

Перераховані роботи, очевидно, є досить легкими, не потребують, за великим рахунком, особливих технічних навиків та знань, тому виконати їх самостійно – цілком посильна задача для дорослих і фізично здорових членів сім’ї.

Косметичний ремонт кухні хороший тим, що його роблять швидко, до того ж при його виконанні немає великих «міграцій» меблів і комунікацій. Коли проходить косметичний ремонт, відсутня необхідність у наявності великої кількості дорогих інструментів. Знову ж таки, обсяги сміття і пилу, які супроводжують такий вид ремонту, мінімальні.

Ремонт кухні своїми руками: зекономиш гроші

Від косметичного ремонту до бюджетного варіанту

Косметичний ремонт має сенс робити через невеликі проміжки часу, рік-два. Такий режим не сильно напружує, а кухня буде виглядати охайним і доглянутим.

Який ремонт на кухні можна зробити, якщо господарі переросли напівзаходи косметичного варіанти, і він перестав їх влаштовувати? Це буде повноцінний, нехай і бюджетний ремонт. Роблять його набагато рідше і, як правило, причиною такого ремонту буває відсутність регулярних косметичних ремонтів або бажання господарів радикально змінити свою кухню на краще.

В сучасних умовах доступу до великої кількості інформації в інтернеті, завдання здійснення ремонту для звичайної людини значно спрощується. У мережі можна наочно ознайомитися з тим, як економно зробити ремонт на кухні своїми руками і різними тонкощами проведення даних робіт.

При плануванні бюджетного ремонту, слід пам’ятати про те, що кухня – це особливе приміщення. Матеріали, які придбаваються для її ремонту, повинні володіти стійкістю до різних факторів. Наприклад, при приготуванні їжі часто відбувається підвищене випаровування вологи, на всі боки бризкає масло – це висуває певні вимоги до шпалер. Також на кухні нерідкі випадки падіння виделок, ножів або іншої посуду на підлогу, тому підлогове покриття бажано вибрати досить міцне.

Будь-яка кухня фактично є зоною підвищеного навантаження, тому при проведенні навіть бюджетного варіанту ремонту підбору будматеріалів слід приділити особливу увагу.

 • Першим етапом бюджетного ремонту буде створення ескізу планування. На результат виконання даного пункту впливає, як господарі бачать свою майбутню кухню. Це може бути звичайна перестановка меблів, зонування або ж розширення простору шляхом знесення однієї стіни, створення кухні-студії. Якщо планується установка нового гарнітура, що замовити його перед ремонтом треба, щоб знати, як і де розташовувати комунікації.
 • Далі йде проведення замірів, высчитывание кількості необхідних матеріалів для виробництва робіт.
 • Наступним кроком стане візит в торгову точку, яка продає потрібний матеріал. Бажано вибрати великий мережевий маркет, пропонує величезний асортимент будь-якої продукції.
 • Підібрати колірну гаму обробки можна завчасно або в магазині. Перебуваючи вдома, господарі можуть приблизно уявляти, якого кольору буде плитка у фартуха на кухні, в магазині їх мрії зможуть втілитися в близьку до них реальність. Буває і навпаки: у магазині немає підходящого матеріалу, і людям доводиться коригувати свої плани.
 • При виборі кольорів варто взяти до уваги, що світлі тони оптично розширюють простір, а насичені і темні звужують. Якщо дозволяють рамки бюджету, при придбанні матеріалів краще всього віддати перевагу шпалер на флізеліновій основі, оскільки завдяки своїй щільній структурі вони приховають всі дрібні недоліки, їх легко мити.
 • Лише після придбання матеріалів слід безпосередньо поринути у ремонтні роботи. Причина проста: якщо матеріали були куплені не всі або не в повному обсязі, в розрахунку на докуповування згодом, дуже часто трапляється так, що пізніше може не бути потрібного кольору або відтінку, тоді доведеться комбінувати або будь-якими іншими способами виправляти свою помилку.

Нарешті, всі придбано, і можна приступати безпосередньо до ремонту кухні своїми руками. Робити це потрібно не поспішаючи, відповідально і обережно підходячи до процесу.

Ремонт кухні своїми руками: зекономиш гроші

 

Етапи ремонту своїми руками

 

 • Демонтаж
 •  

  Сюди включається винос меблів, зняття карнизів, видалення старих шпалер, фарби зі стін, вікон, якщо необхідно, знесення стіни або її частини.

   

 • Сантехніка
 •  

  Цей пункт не є обов’язковим, однак, коли старі труби нещадно течуть, варто подумати про їх заміну. Вибір краще зупинити на металопластикових або поліпропіленових варіантах. Щоб заощадити простір, труби краще заховати в стіну, для чого складаємо план її штроблення, який потім і здійснюємо.

   

  Запірну арматуру додайте в легкодоступному місці. Заздалегідь замовлені меблі допомагає ефективно і швидко відремонтувати кухню, адже план її розстановки допоможе визначити, куди виводити каналізацію, де робити мийку, як проводити водопровідні труби.

   

 • Електрика
 • Разом з сантехнічними роботами треба виконувати і електромонтаж. Головне завдання – правильно розмістити розетки, щоб їх вистачало, і вони розташовувалися у зручних місцях. Знову-таки, планування розміщення меблів вам в допомогу.

  Добре було б встановити прилад захисного відключення, оскільки на кухні домінує підвищена вологість. Коли газову плиту замінюють електричної, від ввідного електричного щитка проводять окремий кабель перерізом не менше 6 мм2, заземляючи його.

  Самостійне підключення газової плити можливо, але загрожує проблемами з відповідними службами та небезпеками, про які простий обиватель не знає. Тому краще не ризикувати і викликати майстра з міськгазу.

 • Оздоблення
 • Тепер треба прогрунтувати і ретельно вирівняти шпаклівкою стіни і стеля. Для останнього економ варіант – це фарбування. Потім переходимо до оформлення кухонного фартуха. Перед укладанням плитки слід намалювати всі контури і «розкладку» прямо на стіні – такий простий, але, по суті, геніальний хід, дозволяє не збитися з шляху у процесі.

  Якщо фартух не буде укладатися від самої підлоги, плитки доведеться уперти в щось, створивши тим самим відправну точку для кріплення їх посеред стіни. Для цієї мети відмінно підійдуть дерев’яна рейка, профіль або вкручені в стіну саморізи. Зрозуміло, саму рейку потрібно буде виставити по рівню.

  Отвори в плитці (наприклад під розетки) краще проробляти за допомогою алмазної нитки. Якщо такого інструмента немає, не біда – можна з успіхом скористатися звичайним дрилем, насверлив ряд отворів по колу.

  Коли фартух покладено, залишаються сущі дрібниці – поклейка шпалер та укладання, при необхідності, нового лінолеуму, що під силу навіть новачкам у ремонтних роботах. Новий лінолеум зазвичай укладають на старий, можна робити навіть без використання підкладки, її роль зіграє відслужив свій термін матеріал, заодно це дозволяє заощадити.

  Прибивання плінтуса проводиться в останню чергу, зверху на шпалери. А ось будь-які лакофарбові роботи краще проводити до обклеювання стін шпалерами і укладання лінолеуму.

 • Витяжка
 • Здається, вона не входить у поняття «бюджетний ремонт на кухні», однак це на перший погляд. Грамотно обрана витяжка надовго збереже стіни і стеля чистими, що відтягне необхідність в ремонті кухні не на один рік.

 • Установка меблів
 • Тут все ясно, єдина застереження: складання нового гарнітура краще довірити майстру, так буде надійніше, швидше, а в підсумку економніше. Прикро, якщо по необережності, недосвідченість господар зіпсує фасад красивих меблів.