Ремонт малогабаритної кухні

Зміст статті:

 • Поради щодо створення візуально збільшеного простору
 • Основні етапи робіт ремонту малогабаритної кухні
 • Поради щодо вибору кухонних меблів і техніки

Ремонт кухонного приміщення малих габаритів – завдання зовсім непроста і вимагає відчутних витрат як фінансових, так і творчих. Особливо це стосується кардинальної зміни планування квартири з метою збільшення площі кухні. В даному випадку фінансові витрати будуть обумовлені не лише самим ремонтом, але і необхідністю отримати всі необхідні дозволи. Косметичний ремонт кухні малих розмірів, проведений своїми силами, допоможе заощадити кошти і продемонструвати власну фантазію. Однак слід пам’ятати, що для пристрою функціонального і красивого простору в невеликій кухні потрібно правильно вибрати оздоблювальні матеріали і розпланувати розміщення меблів і кухонної техніки.

Поради щодо створення візуально збільшеного простору

Ремонт малогабаритної кухні, крім вирішення загальних завдань, переслідує ще одну важливу мету – створення зорової ілюзії збільшеного об’єму приміщення. Існує чимало дизайнерських прийомів, що дозволяють успішно справитися з цією проблемою:

 • Оздоблювальні матеріали в такій кухні повинні бути спокійних світлих відтінків. Для пожвавлення дизайну можна використовувати декілька більше темних кольорових акцентів.
 • Для оформлення малогабаритних кухонь підходить світлий текстиль. Слід пам’ятати, що використання більше двох відтінків тканини може призвести до накопичення приміщення кольором, що візуально призводить до звуження простору. З тієї ж причини треба бути обережним при використанні малюнків.
 • Для збільшення освітленості кухні чудово підходять світлі прозорі штори і глянсова поверхня, що відбиває світло.
 • Для створення ілюзії збільшеного простору кухню можна візуально об’єднати з передпокою. З цією метою для двох приміщень вибираються однакові матеріали для остаточної обробки поверхні стін та підлоги.

Ремонт малогабаритної кухні

Основні етапи робіт ремонту малогабаритної кухні

Квартирний ремонт кухні, як і інші ремонтні роботи, починається з виносу меблів і побутових приладів і видалення старих оздоблювальних матеріалів. Якщо планується косметичний ремонт кухні, то на цьому етап підготовки може вважатися завершеним. Більш масштабні роботи передбачають демонтаж комунікаційних мереж, а також вікон і дверей, якщо їх якість викликає сумнів.

Для монтажу нової електромережі необхідно викликати спеціаліста, а ось прокласти пластикові труби водопостачання під силу багатьом домашнім умільцям.

Ремонт малогабаритної кухні   Ремонт малогабаритної кухні   Ремонт малогабаритної кухні   Ремонт малогабаритної кухні

Після прокладання нових комунікацій можна починати ремонт поверхонь приміщення. Він проводиться зверху вниз:

 • Очищений від старої обробки стелю обстежується на предмет наявності і серйозності вад. Для їх видалення можна використовувати стартову і фінішну шпаклівку, цементний або інший штукатурний склад, при необхідності – монтажну піну. Якщо стеля планується просто пофарбувати або обклеїти шпалерами, то необхідно усунути перепади поверхні. Якщо їх величина не перевищує 2 мм, то застосовують шпаклювальні суміші, якщо більше – питання вирівнювання вирішують з допомогою штукатурки. В останньому випадку процес може зайняти кілька тижнів. Проблему значних нерівностей стелі може вирішити установка натяжної стельової конструкції. У більшості випадків відстань від базової стелі до нової поверхні становить всього 3 см, тому зменшення простору в цьому випадку практично не відбувається. Установка натяжної стелі проводиться після закінчення обробки стін. Стандартними варіантами фінішного оздоблення стелі на кухні є – побілка, фарбування, обклеювання шпалерами.
 • Наступний етап – ремонт стін, частина яких обрамляє робочу зону, а частина – столову. Стіни для робочої зони, як правило, облицьовують плиткою. Для решти стін при ремонті малогабаритної кухні можливі тільки два способи – фарбування або обклеювання шпалерами. Використання пластикових панелей або подібних матеріалів, що потребують установки каркаса, в маленькому приміщенні неприйнятно. Шпалери для маленької кухні вибирають світлі, добре витримують вологе прибирання. Фартух над робочою поверхнею виконують, як правило, з плитки, але сьогодні все частіше використовують акрил і спеціальне скло.
 • Для фінішної обробки кухонного підлоги використовують – лінолеум, ламінат, керамічну плитку, керамограніт. У невеликих квартирах дизайнери радять робити підлоги однаковими у всіх приміщеннях. Але якщо для кухні обрана плитка, а для передпокою – ламінат, то вони повинні бути виконані однаковою або схожою колірній гамі.
 • Якщо ремонт маленької кухні передбачає заміну двері, то краще зупинити вибір на розсувний моделі, щоб не віднімати в радіусі відкривання майже квадратний метр площі. Можна вибрати також складну двері, яка займе мало місця, але захистить від протягу і неприємних запахів.

Поради щодо вибору кухонних меблів і техніки

Якщо ви задалися метою кардинально змінити ваше кухонне приміщення, отримавши поєднання функціональності з декоративністю, то ремонт малогабаритної кухні не можна вважати закінченим без придбання нової меблів і техніки.

Ремонт малогабаритної кухні

Але перед здійсненням покупок необхідно ретельно продумати, які ж меблі та кухонна техніка вам дійсно необхідні:

 • Визначте, які предмети і продукти будуть зберігатися в кухні постійно, і в залежності від цього підрахуйте кількість шаф. При їх виборі слід віддавати перевагу шафок з розсувними або складними дверцятами, а також рол-шторками. Останній варіант є найбільш вдалим і найдорожчим.
 • Виберіть розмір плити, якщо ви збираєтеся її міняти. І якщо в квартирі проживає одна людина без перспектив розширення сім’ї, то можна зупинити вибір на 2-х конфорочної варильної панелі.
 • Який вам потрібен холодильник – високий, низький, підвісний? А може, у вас є кошти на купівлю вбудованої моделі, дуже зручною, але має вартість приблизно на 30% вище ціни звичайного холодильника з аналогічними характеристиками?
 • Для навісних шаф дуже важливо визначити гранично допустиму висоту, яка для кожної зони може бути різною. Якщо місця не вистачає, то для предметів, які можливо зберігати на увазі, набувають відкриті полиці з закругленими або скошеними бічними поверхнями. Шафи і полички можна розташувати під вікном, а сам підвіконня поєднати з консольним столиком.
 • Для кухні маленьких розмірів необхідним елементом є компактна витяжка.
 • При купівлі робочих столів слід враховувати вимоги, що пред’являються до них з міркувань зручності і техніки безпеки. Ширина столу, який розташовується між раковиною й варильної поверхнею, повинна бути не менше 600 мм, в ідеалі – 1200 мм. Навісна полиця повинна бути розташована над столом на відстані по вертикалі, що перевищує 450 мм. Висота столів повинна вибиратися в залежності від зростання господині.
 • Раковину можна буде використовувати для обробки продуктів, якщо придбати встановлюється на неї спеціальну обробну дошку.

Існує кілька схем розташування меблів і техніки в кухнях, але найбільш прийнятними для маленьких приміщень є однорядний і Г-подібний варіанти.