Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

Зміст статті:

 • Який змішувач краще?
 • Міняємо стару на нову
 • Розбираємо змішувач на кухні

Всі люди люблять, коли у них вдома все працює, як годинник, і, відповідно, будь-якої людини засмучує вихід з ладу придбаних аксесуарів, техніки і різних пристроїв. Однак, ніщо не вічне під місяцем»: механізми схильні зношуватися, засмічуватися, стиратися і припиняти виконувати свої функції в нормальному режимі. Це має безпосереднє відношення і до змішувачів, в тому числі кухонному.

На щастя, змазаний змішувач цілком реально полагодити, в крайньому випадку, замінити на новий. Природно, лагодження змішувача коштує грошей, тому рачительному господареві варто дізнатися, як розібрати змішувач на кухні і полагодити його самостійно, тим більше, що нічого надприродного в такій операції немає.

Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

Який змішувач краще?

У наші дні все більшу кількість сімей набувають на кухню одноважільні змішувачі, поступово відходячи від традиційних, з двома баранчиками. Переваги одноважільних моделей перед двохвентильні – у наявності.

 • Такий змішувач швидше (завдяки своїй конструкції) і краще змішує воду різної температури.
 • Одинважільний змішувач набагато зручніше в користуванні – це очевидно: одна рука завжди залишається вільним, а важелем можна запросто оперувати будь рукою; на відміну від вентильного, коли протилежний від руки баранець обертати буває важко, особливо коли в іншій руці тендітний келих або велика тарілка.
 • У довгостроковій перспективі також спливає економічність «однорукой» філософії: служать без поломок такі змішувачі довше, і виходить з ладу тут, фактично, тільки картридж, який нескладно і недорого поміняти.
 • Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

  Саме тому все частіше на наших кухнях можна побачити саме одноважільні моделі, так і виробники практично відмовилися від випуску «старого» варіанту, принаймні, у масових масштабах.

  Міняємо стару на нову

  Побачивши і відчувши, як приємно звертатися з одноважільного змішувачем, у своїх друзів, господар загоряється бажанням мати таке ж щастя на своїй кухні. Купувати, зрозуміло, слід якісний змішувач (а інакше, який сенс взагалі міняти старий?), а він може коштувати чимало. У такій ситуації, платити ще й за установку і підключення, ні у кого бажання не з’являється.

  Зрештою, встановити змішувач самому не так вже й складно, благо, сьогодні в інтернеті можна знайти будь-які інструкції та з будь-якого приводу, в тому числі, і як поміняти кран на кухні. Так, з установкою доведеться трохи повозитися, також потрібно мати хоча б мінімальний набір інструментів – але це того варто. Взявшись за цей вдячна праця раз, господар ніколи не пошкодує про те, що отримав такий корисний досвід.

  Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

  Інструменти знадобляться, як мінімум, такі:

  • газовий ключ;
  • торцеві ключі (кількість і номер будуть залежати від конкретного змішувача) – як правило, вистачає одного-двох;
  • замість торцевих можна використовувати один розвідний (слід пам’ятати про його не зовсім зручною, в деяких випадках, товщині);
  • фігурна викрутка;
  • силіконовий герметик або ФУМ (резьбоуплотнительная стрічка).

  Деякі майстри використовують рулетку і рівень – але, за великим рахунком, це зайве – з легкістю можна обійтися і без них. Також можна скасувати і газовий ключ, користуючись великим розвідним, правда, при наявності оного.

  Заміна старого змішувача буде мало відрізнятися від установки «з нуля», за винятком, мабуть, тяганини зі зняттям старого крана. Цілком ймовірно, що старий змішувач був встановлений інакше, ніж буде стояти новий. Наприклад, старий стирчав зі стіни, а новий, природно, «сяде» безпосередньо на мийку. Це найнеприємніший варіант – в цьому випадку, без «танців з бубном» не обійтися: доведеться переробляти підводку труб, швидше за все, розпаювати нові труби і ставити відповідні перехідники. Будемо відштовхуватися від того, що труби вже замінено на пластикові, а потрібні висновки зроблені так, щоб до них було легко дістатися. Втім, це недалеко від істини – у більшості людей такі зміни вже відбулися.

  Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

 • Починаємо з перекривання води і від’єднання старого змішувача. Швидше за все, він буде підключений за допомогою гнучких шлангів (набагато рідше – безпосередньо до труб, такий «домашній» варіант, в більшості випадків, означає, що змішувач вже поміняли). Скручуємо гайки газовим ключем і від’єднуємо змішувач від поверхні, на якій він закріплений.
 • Новий змішувач збирається воєдино: до нього прикручуються гнучкі шланги і кріплення.
 • ВАЖЛИВО: Кінці шлангів, які входять безпосередньо у змішувач, не можна сильно затягувати – дуже легко зірвати різьбу, тоді виникне маса проблем.

 • Після закріплення змішувача на мийці, протилежні кінці гнучких шлангів прикручуються до перехідникам на трубах. Тут обов’язково потрібно використовувати ФУМ, силікон або льон (клоччя). Відмінний результат дає поєднання льон + силікон (краще ущільнення), льон + силікон + ФУМ зверху (льон не скочується, а також кращий візуальний ефект). Фахівці стверджують, що краще клоччя поки нічого не придумали, особливо якщо вона чим-небудь промазала.
 • Після цього, апарат фактично готовий до використання, іноді потрібно злегка підкрутити гвинт, що тримає ручку. Починається експлуатація крана і рано чи пізно виникне необхідність полагодити змішувач – які фільтри не використовувалися, а вода в наших водопровідних мережах робить свою брудну справу, і кран виходить з ладу, даючи текти.

  Розбираємо змішувач на кухні

  Господар будинку, хоча б раз у житті зіткнувся з ремонтом змішувача на кухні, починає розуміти, що його душа більше лежить до новомодним змішувачів, оскільки розбирати і ремонтувати їх для непідготовленого домашнього майстра набагато простіше. Як розібрати змішувач на кухні, можна дізнатися в інтернеті, однак, якщо його і немає, можна діяти абсолютно інтуїтивно.

  Для цього знадобиться мінімум інструментів, часу і навичок. Потрібні:

  • маленька викрутка;
  • газовий ключ (або торцевої);
  • маленький шестигранник;
  • технічний вазелін.

   

  Набір інструментів може різнитися, залежно від типу крана, згодом господар вже буде знати, що саме йому потрібно при розборі даного змішувача.

 • Спочатку акуратно подковыриваем викруткою пластикову декоративну накладку, яка має вигляд кружечка, зазвичай наполовину синього, наполовину червоного кольору. Витягуємо її і отримуємо доступ до гвинта.
 • Головка гвинта може підходити під шестигранник або під викрутки різних типів. Викручуємо його і знімаємо ручку.
 • Під ручкою зазвичай знаходиться хромована накладка, знімається без усяких зусиль. Це відкриває доступ до великої гайці, яка скріплює всю конструкцію. Вона міг викрутитися з корпусу газовим, розвідним або великим торцевим ключем.
 • Витягнувши картридж, потрібно встановити на його місце новий.
 • Потім потрібно повторити всі операції в зворотному порядку.
 • Розбирання і заміна змішувача на кухні: робимо все своїми руками

  Переплутати щось тут неможливо навіть відвертого ротозею: все зроблено так, щоб не перевернути, ні переставити нічого було не можна. До того ж, кількість деталей зведено до мінімуму. Після таких, досить нескладних маніпуляцій, можна приступати до експлуатації змішувача до чергової заміни картриджа.