Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

Зміст статті:

  • Маючи основи, формуємо своє
  • Популярні стилі дизайну кухні

Всякий раз в пошуках ідей ми вже звикли грунтовно «гуляти» по просторах Інета, і це правильно. Розглянувши десяток сайтів і запропоновану на них інформацію, ми не тільки отримуємо уявлення про цікавлячий нас питанні, але і потужний заряд, що спонукає до дії. Розклавши ідеї по поличках, відкинувши непотрібне, ми формуємо свою власну думку про те, яким повинен бути наш власний дизайн кухні. Як це працює?

Маючи основи, формуємо своє

Ця схема створення унікального і стильного дизайну кухні спрацьовує найбільш ефективно, якщо:

    • Господар робить для себе точний ескіз приміщення – кухні і тримає його в пам’яті при розгляді фото дизайнів кухні, представлених у Мережі.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

    • Навіть якщо не відомі марки та характеристики кухонних пристроїв і пристосувань, те хоча б точно визначено, де, які і скільки. На ескізі, принаймні, повинні бути відображені основні: мийка, плита, шафи, стіл, стільці, холодильник, СВЧ та інші «корисності».

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

  • Вже на цьому етапі господар повинен ясно представляти, в якому стилі буде реалізований дизайн кухні. І поки не важливі деталі, але загальна концепція повинна бути ясна і чітко сформульована: «Хочу кухню-ретро!» або «Моя кухня буде в стилі «класик»!».
  • Крім стильових рішень, варто заздалегідь визначитися з колірною гамою майбутнього інтер’єру кухні. Хоча всі ми індивідуальні, але у нас є багато спільного, в тому числі – сприйняття кольору та його емоційний вплив. Поєднання відтінків і форм створюють загальне відчуття затишку, спокою і комфорту. А деякі кольори здатні або порушувати, або гасити апетит, і цим фактом нехтувати не варто – адже настрій теж власне!
  • Розглядаючи дизайн кухні фото, представлені на нашому сайті, буде легко зв’язувати цікаві ідеї з власним уявленням про стилі і дизайні і втілювати їх у нових ескізах, домагаючись повної гармонії з особистими смаками і бажаннями.
  • Вибравши кінцевий варіант оформлення дизайну кухні та її окремих елементів можна переходити до наступного етапу – підготовки проекту та закупівлі матеріалів, а потім побутових приладів і меблів, які будуть вам корисні і будуть постійно радувати ваш погляд.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?  Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?  Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

Популярні стилі дизайну кухні

Перерахувати всі стилі дизайну кухні неможливо, але найчастіше можна побачити такі:

1. Дизайн кухні – класичний стиль

Не застарілий, не надоедающий, стриманий, але завжди модний, а також функціональний і грунтовний дизайн, в якому продумується і зовнішність елементів, та їх надійність. Раціональна організація обсягу і площі дозволяє навіть в невеликій кухні отримати все, що потрібно із збереженням традиційної краси.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?   Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

Що стосується матеріалів, то кращі натуральні або точно імітують натуральні кухонні вироби. Якщо говорити про колір, то це або природні світлі тони деревини, або контрастні рішення, що поєднують темні сорти дерева і світлі тони стін та інших частин дизайну.

Хоча частіше цей стиль – доля великих кухонь, але якщо не перевантажувати дизайн зайвої різьбленням і іншими дрібними елементами, то навіть в маленькій кухні дизайн «класик» буде виглядати відмінно.

2. Дизайн кухні в стилі «кантрі»

Сільські мотиви завжди приємні і радісні. Сільські «нотки» відмінно звучать у сучасній кухні і бездоганно гармонують з деякими іншими стилями дизайну. Як і в стилі «класик», тут також кращі натуральні матеріали, які доповнюються деякою недбалістю, більшою свободою у виборі колірної гами і збагачуються плетеними меблями і декоративними надмірностями, що нагадують про сільського життя.

Маскування побутової техніки, використання в дизайні кухні дерева, каменю або металу з ефектом старіння (патина), лляні фіранки, посуд з дерева або глини – незмінні атрибути дизайну кухні в стилі «кантрі».

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

3. Дизайн кухні в стилі «етно»

Як продовження «кантрі», але абсолютно неповторний стиль дизайну кухні – «етно» – можливість проявити індивідуальність повною мірою. Адже можна вибрати будь-який, екзотичний або знайомий уклад будь-якого народу: китайської або японської, індійської чи марокканського, скандинавського або американського. А потім втілити його у власній інтерпретації (а хто дорікне в оригінальності?).

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?  Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?  Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

І навіть якщо просто в традиційне оформлення внести елементи етно, це вже значно пожвавить і прикрасить кухонний дизайн.

4. Дизайн кухні в стилі «прованс»

Один з найбільш затишних і теплих видів дизайну, наповнений світлими м’якими тонами, витонченими меблями, мереживними завісками, шиттям і візерунками, а також ніжними рослинами. У меблів – велика кількість м’якого дерева, злегка прикрашеного склом і металом.

Кухня в стилі «прованс» – це затишок, комфорт, тепло, але також ергономічність і компактність, що підкреслюють витонченість і елегантність.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

5. Дизайн кухні в стилі «арт-деко»

Арт-деко – це аристократизм і дорожнеча. Такий дизайн кухні підкреслює заможність власника і містить слонову кістку, напівкоштовні камені, мармур, шкіру екзотичних тварин, а у дрібницях – візерунки, фігури і елементи в достатку.

Дорожнеча і якість матеріалів говорить про міцності і довговічності, а зручні столи, раковина, стільниці, барні стійки і інші елементи – про пристрасті та уподобання господаря.

У колірній гамі присутні золото, платина, пурпурний, темно-сині і оксамитово-червоні відтінки в поєднанні з чорними. Кращі матові поверхні без світлових відблисків.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

6. Дизайн кухні в стилі хай-тек, модерн

Прямі лінії, простота, функціональність, виражені в пластиці, склі та металі. Пропорційність і точність кожної лінії, кожного елемента.

Хоча дрібниць у цих стилях гранично мало, але всі вони повинні бути ретельно продумані. Наприклад – точкове основне і додаткове світлодіодне освітлення.

Колірні переваги цього дизайну кухні – яскравий домінуючий колір, доповнюється контрастним антиподом: помаранчевий і алюміній, червоний і сталь, яскраво-синій і сірий, графітовий.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

7. Дизайн кухні в стилі «мінімалізм»

Мінімум деталей і квітів (а часто – монохромний дизайн кухні). Яскраве світло, що підкреслює прості і нескінченні лінії, прямі і блискучі поверхні.

Все виглядає просто, надійно, зручно і грунтовно. Головна мета такого дизайну – абсолютна функціональність.

Стильний дизайн кухні – де черпати цікаві ідеї?

Всі ці, а також багато інші варіанти дизайну кухні ми з радістю презентуємо вам, дорогі відвідувачі, щоб ви могли почерпнути і застосувати кращі ідеї для вашої кухні!