Сучасні кухонні гарнітури – актуальні тенденції

Зміст статті:

 • Коротко про стилі
 • Сучасні тенденції
 • Потрапити в колір

Хотілося б стандартно поділити сучасні кухонні гарнітури по стилях: класика, кантрі, етно, модерн, хай-тек, і вважати завдання з огляду сучасних дизайнерський тенденцій виконаною. Проте все не так просто, тому що кожен з цих стилів у будь-який проміжок часу має своє вираження; нюанси полягають у підборі кольорів, фурнітури, оформленні. Тому спочатку ми коротко розглянемо кожне стильове напрям, а потім обговоримо ці нюанси.

Коротко про стилі

Для класики характерний інтер’єр, позбавлений яскравих, помітних колірних рішень, саме тому він довго може зберігати свою актуальність. Пастельні, пилові, природні тони, акцент на натуральні матеріали – дерево, камінь – навряд чи це коли-небудь вийде з моди.

Любителям сільських мотивів подобається стиль кантрі, для якого характерними є риси вінтажності, стилизованность під старовину, присутність декоративних тріщин, потертостей. Як і в класичному варіанті, тут домінують природні, спокійні відтінки. Доповнюють дизайн різні аксесуари, типу масивних годин, світильників, кованих грат. Треба сказати, що таке оформлення вимагає достатнього простору, тому сучасний кухонний гарнітур для маленької кухні краще доглядати в інших стилістичних напрямках.

Етностиль сподобається шанувальникам певної культури, так як він передбачає оформлення приміщення, згідно з її канонами: японські, індійські, арабські, турецькі, скандинавські так, в принципі, будь-які традиції сьогодні успішно втілюються в кухнях різних габаритів. Найчастіше це нестандартні рішення, що накладає свій відбиток на вартість гарнітура.

У модерні немає нічого зайвого, якщо і є якась деталь, то вона обов’язково несе функціональне навантаження, а не просто знаходиться тут для прикраси. Характерна відмінність від класики і етно – яскравість, гранична насиченість кольорів, а також використання не тільки натуральних, але і штучних матеріалів. Конструкції меблів гранично прості, може бути багато вбудованої техніки. Загалом, для маленької кухні – саме «воно», так і у великих приміщеннях модерн виглядає відмінно.

Продовженням або породженням модерну є хай-тек, що передбачає найбільш нереальні експерименти з кольорами, матеріалами, простором. Це теж чудовий варіант для невеликих відвідувань. Проте варто бути обережними, щоб оригінальність не перетворилася в недоладне.

В стилі лофт органічно уживаються нове і старе, він «грає» контрастами. Можливо, зараз у вашій уяві виникла цегляна стіна, на тлі якої стоїть сучасна скляна або металеві меблі. Так воно і є, але тут теж треба бути врівноваженим, щоб не перетворити свою кухню в чудово обладнаний сарай.

Сучасні тенденції

Поділ за стилями важливо, однак воно не може повністю характеризувати сучасні кухонні гарнітури. Фото 2017 року, точніше зріз майбутніх тенденцій, говорить про те, що меблі обов’язково повинна характеризуватися наступним:

 • Простота, функціональність, мінімалістичність декору;
 • Лаконічність, ергономічність, але при цьому максимальний комфорт і простота догляду;
 • Високотехнологічні матеріали, хоча імітацію натуральних текстур ніхто не відміняв;
 • Гладкі фасади з непомітною, непомітною фурнітурою;
 • Високотехнологічна оснащеність систем зберігання;
 • Стільниці позбавлені масивності, вони гладкі, блискучі, витончені;
 • Домінуючі відтінки – нейтральні кольори, переважно білі, сірі, бежеві, розтяжка чорних до глибокого синього;
 • Соковиті фарби присутні тільки для акцентів, наприклад, в кухонному фартуху, оббивці стільців, стільниці.
 • Актуально змішання стилів, наприклад, на тлі цегляної стіни може стояти гранично ергономічний мінімалістичний (хай-тек) кухонний гарнітур; сучасний дизайн цієї кухні також буде включати наявність столу і стільців в стилі кантрі або етно.

Сучасні кухонні гарнітури – актуальні тенденції

Потрапити в колір

Основні кольори, якими оформляється будь кухонний гарнітур в сучасному стилі – чорний, білий, сірий. Це не означає, що вся меблі пофарбована в один з них, немає. Просто на їх базі будуються всі контрастні поєднання. Іноді якийсь з них переважає, є і повністю чорні гарнітури або такі, в яких можна нарахувати кілька відтінків сірого чи білого, що переходить в бежевий.

Звичайно, маленька кухня тільки виграє від білого, бежевого, сірого кольорів. Вони створюють чистий, світлий образ приміщення, візуально розширюючи простір. Однак це не виключає чорних «вкраплень» у вигляді побутових приладів, стільниці, стільців. Глянцеві поверхні фасадів, столів теж грають на користь візуального збільшення площі кухні.

Сучасні кухонні гарнітури – актуальні тенденції

Дуже модними залишаються деревні мотиви, це може бути, як натуральний матеріал, так і його імітація. Дерево своїм виглядом «утеплює» атмосферу в приміщенні, створює затишок, тому такі рисунки актуальні як для стільниці, так і для фасадів.

Чорний стіна – окрема тема; так, це дуже сучасно, однак встановлювати його можна тільки в просторих кухнях з великими вікнами і, бажано, скляним виходом на задній двір. Якщо освітлення недостатньо і приміщення дуже маленьке ви ризикуєте отримати темну комірчину.

Сучасні кухонні гарнітури – актуальні тенденції

Дуже добре виглядають сучасні кухонні гарнітури – кутові і прямі – де задіяна білий або бежевий як основний колір, який відтіняє чорний і є поверхні під дерево. У маленькій кухні нехай домінує світлий тон, у великій можна розбити їх присутність порівну.

Сучасні кухонні гарнітури – актуальні тенденції

І наостанок про орнамент – зараз він допускається тільки для фартуха; малюнки на фасадах канули в минуле. Зате фартух може бути дуже строкатим, викладених, наприклад, в стилі печворк.