Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

Зміст статті:

 • Розглядаємо варіанти установки
 • Самостійна установка раковини на кухні
 • Установка врізне миття – окрема розмова

Ремонт своїми руками – справа досить непроста, і приступати до нього варто, лише переконавшись у своїй повній до цього готовності. Фактично, якщо дивитися на ситуацію в цілому, тут немає простих або складних робіт: потрібно мати неабияку рішучість і волю, бажання звернути гори і постійно вчитися новому. Також не завадить, зрозуміло, і наявність «прямих рук», однак це все-таки стоїть не на першому місці. Ієрархія рівнів складності різних робіт, швидше, залежить від ретельності і акуратності, які потрібно застосувати в кожному конкретному випадку. Коли заходить мова про те, як встановити мийку на кухні, можна говорити про досить низькому рівні складності даної процедури, впоратися з якою, мабуть, буде по силам навіть «зеленому» новачкові.

Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

Розглядаємо варіанти установки

В першу чергу, звичайно відштовхуються від загального плану ремонту кухні. Приміщення може мати різні планування, площа і розташування комунікацій, тому і розставлятися предмети меблів будуть завжди по-різному. На багатьох кухнях переважають стандартні квадратура і «карта» комунікаційних точок, отже, і мийка, частіше за все, буде локалізована в кутку.

Переважна більшість кухонних гарнітурів мають шафи, пристосовані для кріплення до них різних моделей мийок.

Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

Самі мийки можуть бути різними: накладними, врізними і навісними. Придбання накладної мийки значно спрощує установку, особливо для недосвідчених майстрів. Навісний варіант можна зустріти вкрай рідко, тому його немає сенсу детально обговорювати. Накладні і врізні мийки використовуються приблизно з однаковою частотою. І ті, і інші надійні і досить естетично виглядають. Є ще одна, досить-таки екзотична різновид вбудованої мийки – підстільна. Вона не дуже широко поширена через високу вартість такого типу монтажу, проте володіє деякими перевагами, порівняно з іншими варіантами:

 • хороша герметизація;
 • перешкоджання потраплянню вологи під раковину (як наслідок, відсутність набухання стільниці);
 • шикарний зовнішній вигляд.

З матеріалами виробники, можна сказати, перестаралися: на ринку присутня величезна кількість пропозицій мийок, зроблених з різних матеріалів. Інша справа, що користується широким попитом лише хромовані і нікельовані сталеві сплави, та ще деякі купують дорогий керамограніт. Неіржавіюча сталь, акрил і скло не так популярні серед більшості обивателів. Точно так само, існує велика кількість форм раковин, крім стандартних, є:

 • кутові;
 • овальні;
 • круглі;
 • витягнуті;
 • фігурні і т. д.

Конструкція раковин для кухні дає наявність в асортименті одинарних і подвійних моделей, з переливом або без, з різним кріпленням змішувача і т. д. Є і купа додаткових опцій, які також можуть бути доустановлены:

 • фільтри для води;
 • клапани-автомати для регулювання слива;
 • відводи для підключення пральних машин та садових шлангів і багато іншого.

Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

Втім, не варто забувати, що установка раковини на кухні передбачає простоту і функціональність, як при установці, так і в процесі експлуатації. «Неземна» краса мармуру все одно обернеться приземленими, рутинними побутовими потребами (якщо, звичайно, мова йде саме про кухню, на якій будуть готувати, а не про музеї).

Самостійна установка раковини на кухні

Накладні і врізні мийки ставляться до шафи і тумби, не мають внутрішніх перегородок, зате мають порожні прорізи ззаду, для полегшення проведення водопровідних і каналізаційних труб. Відповідно, жорсткість всієї конструкції буде ставити саме мийка, у разі накладного, самого поширеного варіанту. В світлі цього факту, потрібно розуміти, що установка мийки на тумбу, стоїть окремо, буде справою набагато більш відповідальним, оскільки, на відміну від шафи в кухонному гарнітурі, окрема тумба не фіксується з боків, отже, її жорсткість знижена. Зрозуміло, що максимальну жорсткість може гарантувати саме врізна мийка, бо стільниця, залишається практично незмінною, буде сверхдостаточным ребром жорсткості.

Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

Установка кухонного миття своїми руками починається з підведення до неї всіх комунікацій – потім це зробити буде трохи важко.

Встановити накладну мийку буде найпростіше. Стільниці в цьому випадку немає, такий пристрій має або кухонний шафа або окрема тумба. Встановлюється накладна мийка так.

 • Просто надівається на тумбу або шафа (попередньо торці стінок слід обробити герметиком, щоб уникнути подальшого набухання).
 • Встановлюється змішувач.
 • Мийка прикріплюється до основи.
 • Як встановити мийку на кухні, не викликаючи інфаркт у себе і своїх близьких? Найпростішими способами установки є фіксація герметиком і кронштейнами кріплення.

  1). Фіксація герметиком. Торці стінок рясно поливаються силіконовим герметиком (попутно вирішуючи проблему набухання МДФ), потім зверху кладеться мийка і сильно притискають на час, потрібний герметику для повного висихання (як правило, вистачає декількох годин). По закінченні висихання силікону, відірвати мийку від підстави буде дуже складно. Спосіб дуже простий і швидкий.Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

  2). Установка раковини за допомогою кронштейнів, звичайно ж, надійніше, однак і складніше. До стінок з внутрішньої сторони пригвинчуються саморізи, якими злегка притискаються г-подібні кріплення. Потім ставиться мийка, і саморізи затягуються. Оскільки миття має краю, загибающиеся всередину, кріплення придавлюють її до стінок шафи. Торці стінок шафи, як вже говорилося, попередньо промащуються силіконом. Деякі прокладають гумки під кріплення або навіть по всій довжині периметра мийки, для кращого звукового комфорту згодом, однак це зовсім необов’язково.

  Установка врізне миття – окрема розмова

  Коли домашні майстри дізнаються, як правильно встановити врізну раковину на кухні, багатьох з них тхне удар – це здається дуже складним. Насправді, нічого складного тут немає, головне – підійти до справи з вогником. Також будуть потрібні деякі інструменти:

  • дриль;
  • електролобзик;
  • пасатижі;
  • викрутки;
  • олівець, лінійка, косинець, рулетка;
  • малярський скотч;
  • і всіма улюблений силіконовий герметик.

  Установка мийки на кухні своїми руками: цікаво і корисно

  Головне в установці – не поспішати, слідуючи приказці «сім разів відміряй, один раз відріж». Дійсно, інший стільниці у майстра немає, а якби і була, не в правилах профі переробляти по кілька разів.

 • Спочатку потрібно визначити місце під майбутню мийку. Потрібно пам’ятати, що миття не повинна стикатися з розпірками і боковинами (і будь-якими іншими внутрішніми елементами шафи). В іншому, місце розташування раковини цілком залежить від уподобань господині і господаря.
 • Потім потрібно нанести на стільницю контури отвору під мийку. У цьому допоможе шаблон, яка вирізається з картонної упаковки, в яку загорнута мийка. Закріпивши шаблон скотчем на стільниці, потрібно обвести його олівцем.
 • В будь-якому місці контуру свердлом проробляється отвір для лобзика, потім лобзиком пропилюють весь контур. Ось тут потрібно діяти дуже акуратно: поспішати нікуди, часу – вагон. Зате можна уникнути неприємностей у вигляді зіпсованої стільниці, а може, і предметів інтер’єру (у пориві гніву).
 • Обрізану крайку потрібно зачистити наждачним папером і обробити силіконом. Після цього монтуються будь-які комунікації і змішувач.
 • Потім мийка закріплюється. Як правило, в комплекті з нею йде двосторонній скотч, на який вона і садиться. Якщо його немає, справа йде силікон. Мийка кладеться на місце і притискається, потім притягається кріпильними елементами, також йдуть з неї. Затягувати кріплення потрібно так: спочатку по діагоналі, потім ті, які посередині. Надлишки герметика/скотча акуратно зрізують або очищаються будь-яким способом.
 • Залишилося підключити змішувач до труб і стік до каналізації.
 • Мийка встановлена, і нею можна користуватися, однак у випадку з використанням силіконового герметика, не завадить почекати до його повного засихання, декількох годин буде цілком достатньо.