Установка стільниці на кухні своїми руками

Зміст статті:

 • Ставити самому або просити інших?
 • Рішення прийнято – ставимо стільницю самостійно
 • Нюанси установки стільниці на кухні

Що на кухні є важливим для господині? Звичайно ж, розташування меблів і розеток, наявність побутової техніки та дрібної начиння для приготування їжі, зручна і функціональна мийка. А ще дуже важливо, як буде облаштовано основне робоче місце – стільниця обробного столу. Саме звідси виникає й важливість її правильного підбору і установки. Установка стільниці на кухні може бути здійснена двома способами: з допомогою сторонніх майстрів і самостійно.

Установка стільниці на кухні своїми руками

Ставити самому або просити інших?

Ніхто не стане сперечатися, що процес встановлення стільниці дуже відповідальний. І є випадки, в яких вдатися до допомоги ззовні просто необхідно:

 • зрозуміло, якщо у господаря немає взагалі ніяких навичок ремонту (все-таки, установка стільниці не відноситься до найбільш простим видами робіт);
 • якщо установка стільниці входила до загального замовлення меблів для кухні;
 • якщо монтаж стільниці входив до її вартість;
 • якщо стільниця виготовлена з дорогих, тендітних, складних в обробці матеріалів: триплекс, загартоване скло, мармур, литий камінь і т. д. (зіпсувати виріб дуже просто, а вартість його може зашкалювати).

Установка стільниці на кухні своїми руками

Однак, у більшості випадків встановити стільницю самостійно зможе будь-який домашній майстер, якщо у нього все в порядку з руками і головою. Особливо, якщо вона зроблена зі звичайного ДСП/МДФ.

Рішення прийнято – ставимо стільницю самостійно

Якщо купувалася нова кухонні меблі, дізнатися, як кріпити стільницю на кухні, зможе навіть дитина, оскільки вона вже має потрібні розміри, і прикручується за допомогою декількох саморізів у вже підготовлені отвори в планках, які скріплюють боковини призначеного для цього кухонного шафи. Зрозуміло, такий підхід дає дещо спрощений, без «викрутасів», результат: господар, швидше за все, не буде «заморочуватися» з посиленням і захистом стільниці з боків, установкою декоративного плінтуса або навіть найпростішим промазуванням силіконом, що дає візуальний і антищелевой ефект.

Установка стільниці на кухні своїми руками

Якщо ж потрібно замінити стільницю, вже злегка пошарпаний у боях» або зовсім вийшла з ладу, наприклад, по причині того, що на неї кинули щось важке, тоді доведеться засукати рукави. Технологію установки можна підглянути в інтернеті, а інструментів потрібно не так вже й багато, причому ніяких екзотичних приладів у списку не передбачається. Господарю знадобляться:

 • комплект викруток;
 • олівець, косинець, лінійка, рулетка;
 • молоток, стамеска;
 • електродриль, електролобзик;
 • шуруповерт (його можна з успіхом замінити дрилем);
 • рівень;
 • пістолет для силіконового герметика;
 • саморізи різних калібрів, бортик (плінтус), алюмінієвий поріжок.

Демонтаж старої стільниці потрібно виконувати дуже акуратно, особливо якщо вона посаджена на силікон, оскільки все інше нам потрібно буде в цілості й схоронності. При необхідності, можна допомогти старій стільниці покинути насиджене місце з допомогою стамески і молотка. Після того, як зі скиданням «старої» покінчено, можна приступати безпосередньо до установки нової. Установка стільниці на кухні буде проходити в кілька етапів.

1) Спочатку слід визначитися, чи потрібно робити отвір у стільниці під мийку або варильну поверхню. Якщо така необхідність існує, тоді це, зрозуміло, робиться до початку власне установки стільниці. До стільниці прикладають шаблон з картонної упаковки вироби (мийка, газова варильна поверхня), обводять олівцем, потім свердлять отвір дрилем і випилюють лобзиком по периметру. Різані краї обробляються силіконом.

2) Далі потрібно поступити так: коли отвір облаштовано, можна просто приміряти мийку або піч. Будучи підігнаними за всіма параметрами, вони будуть готові стати на своє місце по закінченню установки мийки.

3) Наступним етапом буде обрізання стільниці по краях і обробка зрізів. Якщо цього не вимагається (стільниця спочатку мала потрібні розміри), тоді саме час посилити краї стільниці. Це робиться за допомогою металевої смуги (куточка, порогу і т. д.). Якщо захист йде в комплекті – відмінно, інакше її доведеться купувати окремо. Її просто прикручують саморізами до бічних торцях столещницы. Така накладка буде захищати МДФ від набухання внаслідок впливу вологи і згоряння від вогню (що часто трапляється, якщо господиня ставить на піч велику каструлю і робить великий вогонь).

Установка стільниці на кухні своїми руками

4) Тепер уже можна приміряти і кріпити стільницю безпосередньо «за місцем». Тут є нюанс – ще треба пустити плінтус по стіні. Варіантів маса, плінтуси бувають дуже різними. Вони можуть бути пластиковими, кам’яними, або з того ж матеріалу, що і стільниця. Вони клеяться або прикручуються до стільниці. Все це в будь-якому разі не завадить гарненько обробити силіконовим герметиком.

5) Фінальним акордом стане установка мийки або варильної поверхні, з підключенням всіх необхідних комунікацій.

Нюанси установки стільниці на кухні

Як правильно поставити стільницю на кухні? Під час установки потрібно пам’ятати про те, що стільниця повинна бути не тільки вирівняна за рівнем на своєму місці, але і мати однаковий рівень з поверхнею інших шаф. Ця процедура здійснюється за допомогою ніжок шаф, які подкручиваются для досягнення потрібного ефекту. Якщо ніжки у меблів відсутні, тоді слід використовувати пластикові клини і прокладки.

Установка стільниці на кухні своїми руками

При різанні стільниці, майстри застосовують малярний скотч. Його наклеюють на стільницю, що допоможе уникнути відколів при відрізанні. Зріз можна обробити великим напилком, потім наждачним папером. Остаточне покриття силіконом обов’язково.

Особливо сміливі домашні майстри можуть спробувати зробити бетонну стільницю. Це не дуже легке завдання. Її мало просто правильно залити, її ще потрібно правильно відполірувати. Такі роботи краще довірити професіоналам. Зате по закінченні облаштування бетонної стільниці, результат перевершить всі очікування.

Установка стільниці на кухні своїми руками

В іншому ж, як можна зрозуміти, встановлення кухонної стільниці – процес нескладний, але досить копіткий, підійти до якого потрібно з великою відповідальністю. Якщо робити все не поспішаючи, ретельно роблячи заміри і філігранно вирізаючи потрібні отвори, все пройде як по маслу. Як би там не було, а вислів «хочеш, щоб було зроблено добре – зроби це сам» ще ніхто не відміняв.