Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

Зміст статті:

 • Колірне комбінування
 • Сміливі експерименти

Шпалери — це один з варіантів красиво «одягнути» стіни в будь-якому приміщенні. При виборі кольору шпалер для кухні кожна людина має спиратися і керуватися тільки власними пристрастями до якогось кольору, а наші поради допоможуть красиво скомбінувати колір шпалер з меблями, кухонною технікою та аксесуарами. Якщо вас цікавить підбір кольору шпалер для кухні, то дана стаття допоможе вам визначитися.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

Колірне комбінування

 • Холодні відтінки шпалер дозволять кухню зробити візуально більше і ширше.
 • Щоб інтер’єр вашої кухні радував око і душу, підбирайте колір шпалер у кухні ніжних світлих тонів. Це можуть бути бежеві відтінки, ніжно помаранчеві або світло-світло-жовті.
 • Пара трійка відтінків з однієї гами зроблять інтер’єр кухні більш сучасним. Якщо такі відтінки є ще і світлими, то кухня стане більш ніжною.
 • Для виділення певних місць на кухні можна скористатися одним хитрим і нескладним прийомом – наклеїти один колір шпалер на інший. Так можна підкреслити ту чи іншу зону без додаткових витрат.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

 • Для розширення вузькою довгою кухні можна використовувати шпалери в світлому тоні для довгих стін, і в темному тоні для коротких.
 • Для дівчат, які стежать за красою своєї фігури, не рекомендується оформляти стіни на кухні червоними шпалерами, тому що вони підвищують апетит. Також інтенсивний яскравий колір у великій кількості здатний викликати агресивний стан у людини.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

 • Малюнок на шпалерах може візуально змінити вашу кухню. Для малогабаритних кухонек купіть шпалери з вертикальними смугами. Так ви досягнете зорового збільшення висоти приміщення. Але і тут потрібно пам’ятати і дотримуватися кількох правил. Якщо кухонні меблі буде акцентом в інтер’єрі, то шпалери краще купувати світлих відтінків з широкою смужкою. Чим більше смуги на шпалерах будуть виділятися, тим більше уваги вони будуть звертати на себе. Тут варто зважити всі за і проти, тому що інтер’єр з такими шпалерами може швидко вам набриднути.
 • Щоб шпалери служили довго, вибирайте миється тип одягу для стін, тому що постійні бризки жиру і інший вологи здатні швидко зіпсувати шпалери. Вологостійкі і миються шпалери, як правило, без проблем переносять вологе прибирання навіть з застосуванням миючих засобів.

Рада! При комбінації шпалер різних видів (типів) шпалер дотримуйтеся однієї цінової категорії, тому що навіть однакові кольори різної вартості можуть зіпсувати всю картину.

Сміливі експерименти

Ще одним досить незвичайним варіантом підбору кольору шпалер для кухні є гра контрастів. Чорний з білим, жовтий з синім, червоний з чорним, зелене з жовтим і багато інших сміливих комбінацій зроблять кухню незвичайною. Але і тут потрібно бути обережним, тому що такі поєднання можуть не будь кухні підійти і не всім припасти до душі.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

Так, як на сьогоднішній день існує багато типів шпалер, то не кожен з них може підійти не тільки для певного дизайну, але і для самої кухні, тому що в цьому приміщенні завжди присутня підвищена вологість повітря і випаровування від приготування страв. Шпалери бувають:

 • Паперовими. Варіант, мабуть, самий бюджетний, але ціна сама говорить про якості – такі шпалери досить швидко забрудняться і втратять свій початковий вигляд.
 • Вініловими. Вони більше всього підходять для обклеювання стін на кухні. Вініл досить вологостійкий і з його допомогою можна легко приховати дрібні недоліки в стіні. Існують також вінілові шпалери, які можна фарбувати. Вони дозволяють змінювати колір стін до семи разів.
 • Текстильними. Це не самий вдалий варіант для обклеювання стін кухні, тому що такий тип шпалер нестійкий до забруднення, їх не можна мити, і вони здатні вбирати в себе запах їжі, яку готують в кухні.
 • Флізеліновимі. Ними також можна «одягнути» кухонні стіни, так як такий тип шпалер не рветься, досить легко клеїться, при контакті з клеєм не набухає і не піддається деформації.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

 • Рідкими
 • І навіть скло шпалери. Це один з ідеальних варіантів, який економить не тільки сили, але і гроші з часом. Вони не вимогливі дбайливого ставлення, а також дозволяють змінювати забарвлення стін аж до десяти разів.

Щоб вибір кольору шпалер для кухні був максимально вдалим, враховуйте габарити кухні, особисті колірні переваги і активність особистого життя:

 • Для маленької кухні краще вибирати світлі шпалери з дрібним малюнком, щоб вони не створювали відчуття здавленості і ще більше не зменшували приміщення. А в кухні великих розмірів можна сміливо поєднувати яскраві відтінки з великими принтами. Занадто великі малюнки навіть у великогабаритних кухнях здатні геть зіпсувати інтер’єр.
 • Стеля в невеликій кухні краще всього поклеїти білими або світлими шпалерами, тому що темний колір шпалер приглушить будь освітлення.
 • Відтінок шпалерного покриття слід підбирати вже після придбання кухонних меблів і техніки, тому що знайти меблі такого відтінку, як шпалери, ви просто не зможете.
 • Використання трьох кольорів у кухні допустимо тільки тоді, коли два кольори є домінуючими (один основний, а другий прилеглий), а третього кольору в кухні є зовсім небагато.

Вдалий вибір кольору шпалер для вашої кухні – як визначитися

Якщо ви після прочитання порад і рекомендацій по поєднанню відтінків не знаєте, як підібрати колір шпалер для кухні, то вам слід або наживо «приміряти» кольору (розвісьте в кухні папір вподобаного кольору на кілька днів і спостерігайте за своїми відчуттями), або скласти попередній проект інтер’єру і близько тижня до нього придивлятися. Пам’ятайте, що вибір відповідного кольору для кухні в подальшому може позначитися на внутрішньому самопочутті, духовній рівновазі і психологічному настрої.