Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Зміст статті:

  • Як розпланувати меблі на кухні великої
  • Кухня з лінійним розташуванням меблів
  • Кухня дворядного типу
  • Г-подібна (кутова) кухня
  • П-образне розташування меблів на кухні
  • Острівна кухня

Хто з домогосподарок не мріє про велике і просторій кухні, в якій можна було б організувати столову або встановити барну стійку? Але навіть якщо ви – володар такого просторого приміщення, то недостатньо просто завести меблі і розставити їх по кутах. Навіть велика кухня дизайн якої здається простою і легкою справою, що вимагає професійного підходу і деяких дизайнерських навичок.

Як розпланувати меблі на кухні великої

Простір – поняття саме по собі складне. Погодьтеся, незатишно ви будете почувати себе на кухні, де обідній стіл стоїть посередині кімнати, а до найближчого предмета меблів – 3-4 метри. Виглядає ця компоновка так, як ніби ви знаходитесь якщо не в пустелі, на перегляді в приймальній комісії. І навпаки – якщо напхати кухню всілякої меблями, то навіть 20-25 м2 загальної площі кухні не дадуть необхідного простору для пересування, і вам буде здаватися, що меблі коштує не так і не там.

Насправді позірна простота компонування меблів в таких великих приміщеннях має не дуже багато рішень, як хотілося б – тут багато чого залежить від конфігурації приміщення. Тому розглянемо спочатку, якими можуть бути кухні в геометричному розрізі.

Кухня з лінійним розташуванням меблів

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Лінійна кухня – цей термін означає, що вся меблі та побутова техніка вибудувана в приміщенні в одну лінію. Не самий зручний і ергономічний варіант розташування предметів і робочої зони. Адже в будь-якій кухні найбільш значущим є робоче місце господині, а потім – місце для мешканців.

У кухні лінійного типу всі пріоритети зрівнюються, що на практиці виглядає некомфортно і будь-який захід, що проводиться на кухні (наприклад сімейний вечерю) буде виглядати як нескінченне снування господині між стільцями у спробах догодити гостям.

При цьому робоча зона тут – основна, а їдальня зона займає місце, що залишилося. Робоче місце розміщується між варильною поверхнею та кухонною мийкою. Так як вся меблі зосереджена на одній стіні, то в лінійній кухні важливу роль відіграють високі пенали, антресолі і підвісні шафи.

Кухня дворядного типу

Це – більш прийнятний варіант розташування меблів, так як всі предмети розташовуються по обидва боки довгих стін кухні. З’являється більше можливостей для маневрів і більш ергономічного розміщення начиння. У брежневках кухні мають балкон з виходом, що робить дворядну кухню найбільш оптимальним варіантом дизайну приміщення. Дворядні кухні великі фото яких часто розміщуються на будівельно-ремонтних інтернет-ресурсах, показують, що це в більшості своїй – прохідні кухні.

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Єдиний недолік такого дизайну – столову зону доводиться буквально втискати в одну із сторін робочої зони, у той час як прохідна зона тут домінує. У дворядною кухні робоче місце для приготування їжі можна відокремити від мийки і плити, залишивши їх на протилежній стороні. Пенали рекомендується розташовувати на стороні балконних дверей.

Найчастіше дворядна велика кухня дизайн має витягнутий, тому для економії місця дизайнери радять роликові мобільні висувні модулі. Тобто, у шафах і тумбах, в яких немає вбудованої побутової техніки, можна облаштувати висувні модулі, оснащені до того ж мобільними складаються полицями.

Г-подібна (кутова) кухня

Така кухня краща для приміщень з широким і відкритим входом, так як всі меблі, побутове обладнання і пристосування зосереджені в одному кутку. Проте розміщувати обідній стіл навпроти входу в кухню теж не слід – це створить відчуття незахищеності місця. Тобто, ідеальним варіантом буде зсув вхідний кухонних дверей або отвору в сторону від центру.

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Поширений дизайнерський прийом в Р-образних кухнях – обклеювання стіни панорамними фотошпалерами. Величезна картина у всю стіну зливається з грамотно підібраної меблями, і може перетворити таку кухню в приміщення з виходом на віртуальний пляж або зимовий сад. Обідню (їдальню) і зону можна обставити м’яким куточком замість звичних стільців, розташувавши його в протилежному від робочої зони куті. Один бік робочої зони можна розмістити уздовж стіни з вікном – таким чином, підвіконня послужить додатковим обробним або робочим столом.

Кутове розташування меблів робить пристрій припливно-витяжної вентиляції максимально зручним і непомітним. До того ж, тільки кутове розташування дозволяє максимально ергономічно вбудувати кутову раковину, розташувавши по обох її сторонах плиту і робоче місце для господині. Панорамні фото великої кухні показують все зручність при компонуванні меблів та інженерних комунікацій.

П-образне розташування меблів на кухні

Оптимальний варіант для будь компонування кухонних меблів — П-образна кухня. При такому зручному розміщенні меблів для кухні великої кухні можна вигадувати різні варіанти розташування кухонного миття, робочої і спільної зони для мешканців. П-образне розміщення меблів вважається найбільш містким для побутової техніки – столи та тумби можна вмонтувати практично все: пральну машину, посудомийку, кухонні комбайни і навіть холодильник з баром.

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Також при такому розміщенні меблів найлегше організувати кухню-острів. П-образне розміщення кухонних меблів спочатку припускає наявність великого прямокутного кухонного приміщення. Всі площини тут задіяні максимально ефективно, причому можна провести чітке функціональне розмежування. Наприклад, уздовж однієї стіни – тільки робоче місце з варильною поверхнею, раковиною, витяжкою і холодильником.

З іншого боку – вся побутова техніка і кухонне начиння на рейлінга, а третю сторону можна оформити як обідню (їдальню) зону. П-образна кухня може навіть розташовуватися в приміщенні без четвертої стіни, тому в ній легко можна організувати кухню-студію. Єдиний недолік такої кухні – наявність вікна при спробі зробити суцільну стіну з меблів. Однак біля вікна зазвичай облаштовують столову зону, а якщо обіднє місце знаходиться посередині приміщення, то біля вікна краще облаштувати робоче місце, забезпечивши хороше природне освітлення.

Острівна кухня

Це варіант, при якому робоча зона знаходиться в центрі. До робочого місця можна вільно підійти з будь-якої сторони, а вся необхідна побутова техніка (крім раковини) розміщується з боків приміщення і в підвісних шафках на стінах. Тому острівну кухню можна облаштувати тільки у великому приміщенні – ніщо не повинно заважати пересуванням господині, особливо, якщо у неї в руках гаряча каструля або сковорода.

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

При всіх своїх перевагах найскладнішим в облаштуванні острівної кухні є прокладення вентиляційних каналів і каналізації – всі ці комунікації повинні бути ідеально змонтовані і в той же час не повинні бути помітні сторонньому оку. Альтернативний варіант — сам острів можна оформити тільки як обробний стіл – тоді не доведеться підводити ні каналізації, ні вентиляцію до середини приміщення.

Всі варіанти реалізації великої кухні починаються з візуалізації інтер’єру. Самостійно це навряд чи хтось зможе зробити, тому краще вдатися до допомоги професійного 3-D дизайнера. Як розставити меблі, який вибрати колір стін, стелі, підлоги і самої меблів, колір фасаду кухні, як виділити робочу поверхню, а в довершення всього намалювати дизайн великої кухні в спеціальній 3-D програмі-візуалізатор – все це під силу тільки майстрові.

Великі кухні — варіанти розташування меблів та побутової техніки

Як і в кухнях невеликого розміру, в великій кухні можна виділити три умовні зони, при цьому більш чітко розмежувавши їх. Це робоча зона, прохідна і їдальня зони. Виходячи з пріоритетності зони, розташування меблів обирається за тією чи іншою схемою, які описані вище.